Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szabad munkahelyen (irodában)...

Szabad munkahelyen (irodában) zokni nélkül viselni a benti papucsot?

Figyelt kérdés
Mennyire fura így télen?

2016. febr. 15. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A mai világban ezek már teljesen képlékeny dolgok. Eleve, van-e valami kötelező 'dressing code' a cégeteknél. (Gondolom nincs, mert nem kérdezted volna, de egyre több helyen van ilyen.).


Aztán függ attól, hogy mennyire fogadtok ügyfeleket, céges partnereket. Ha igen, akkor szigorúbbra kell venni a figurát, és benti cipőnek is félcipő, esetleg valami szellős szandálcipő (de nem szandál) zoknival. Hölgyeknek viszont elöl zárt körömcipő, harisnyával.


De ha papucsot használtok, akkor valószínűleg nincs ilyen protokoll-forgalmatok, akkor két dolog van: ahogy a főnök mondja, vagy ahogyan egymás közt megbeszélitek. Nyugodtan szóba lehet hozni a témát. :)


(Én olyan helyen dolgoztam, ahol a benti cipő lehetett papucs, de nyáron is zoknival.)

2016. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég egy plázában láttam egy idősödő eladót mezítláb, papucsban, ami kicsit fura volt, mert A, nem volt szép lába; B, azért hideg van még így lenni - akár egy meleg helyről is legyen szó.
2016. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez cégfüggő. Ahogy a többiek öltöznek
2016. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem kötekedni akarok, de nekem fura lenne. De ez személyes vélemény :). Ne haragudj
2016. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szaboniki2222 válasza:
100%
Csak lazan papucs nelkul ugyvaaan
2016. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!