Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti facebookon milyen indokkal...

Ti facebookon milyen indokkal tiltotok le embereket?

Figyelt kérdés

Én régebben jelölgettem azokat akikkel akár csak egyszer is találkoztam, de mindig csak azokat akikkel megvolt a személyes találkozó, én nem vagyok kíváncsi totál idegen emberek kiírásaira.

Aztán voltak akik vissza se jelöltek, de volt közel 400 ismerősöm.

Majd leálltam a jelölgetésekkel, már jó egy éve senkit nem jelölök be, van olyan is akinek ettől függetlenül írtam már üzenetet, csak a jelölést hagyom ki.(nagyon ritkán teszek kivételt, eddig 1 ilyenre volt példa, meg egyen gondolkozom -mm,hogy bejelölöm.)

Na mindegy, nem is ez a lényeg, inkább az,hogy nekem rosszul esik az ilyen fajta elutasítás, bárki bármit mond,hogy csak facebook, nem kell vele foglalkozni, engem bánt, és ezért aki nem jelölt vissza azt visszamenőlegesen is letiltottam, és ugyan így, ha valaki töröl az ismerősei közül akkor letiltom.

Elvégre ha nem kíváncsi rám, akkor én sem rá, és akkor semmilyen formában ne találkozzunk az online felületen.(de lehetőleg élőben sem)

Én pedig így abszolút jól érzem magam, jó érzéssel is tölt el.

Felnőtt ember vagyok, de kicsit én is gyerekesnek tartom, csak mégis...

Ezért vagyok kíváncsi,hogy ti hogy kezelitek a tiltólistát?Kiket, és miért tiltotok le?


2016. márc. 6. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tom, eddig még csak engem tiltottak le :D
2016. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát... Nem szoktam letiltani senkit. Esetleg ha tudnám hogy zaklat vagy valami hasonló nagyobb probléma.

Tudtommal engem sem tiltottak még, de törölni pont a napok a napokban törölt valaki. Én meg ezt nem szeretem. Tudni kell, hogy soha senkit nem jelölök be és nem is igazolok vissza mindenkit, mert csak levelezni járok fel. Tehát aki bejelöl, aztán miután nem kell velem kapcsolatban lennie töröl, azt nem tudom megérteni. Akkor minek jelölt egyáltalán? :D

2016. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Letiltani nem szoktam, csak nem követem többé, ha idegesítenek a posztjai. Amikor pl. kamuhíroldalak posztjait, idézeteket, vicceket osztogatnak meg vagy gyűlölködnek.
2016. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felhasználót még nem tiltottam le.


A reklámokat próbálgattam, hogy nem kérek többet ilyen jellegű tájékoztatást. De nem sok értelme van, mert szót fogad, és azt nem adja, viszont ad helyette másikat :)

2016. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Százegynáhány ismerősöm van fb-n, jelölést nem szoktam visszautasítani, én ritkán jelölök(1 családból elég egy embert is, onnantól megvan az elérhetőségük). Főleg olyanokat nem akikkel 1x beszélgettem vagy olyan csoportba jár akikkel nem vagyok jóban. Néha csökken az ismerősök száma, de ugye ki a fene tartja számon h ki szüntette meg a jelölést, erről nem jön üzenet. Egy embert tiltottam le eddig, azért vettem fel mert közös ismerős ajánlotta, igazából sosem voltunk jóban, régen vmi lesajnálást éreztem néha a beszédében, költözés után meg már nem valószínű h valaha találkozunk, a családja is elég antipatikus.
2016. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én az alábbi esetekben tiltok embereket:

- zaklat

- udvarol nekem, de nekem ő nem jön be, de ennek ellenére erőlteti (fiú vagyok, de néha a lányok nagyon durva dolgokra képesek)

- Politikai, vallási üzeneteket küld vagy tesz közzé az idővonalamon vagy hasonló formában folyamatosan okoskodik

- Vírusokat, reklámokat küld és amikor erre figyelmeztetem, még neki áll feljebb

2016. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elég ritkán tiltok le embert.

2 olyan eset volt, amikor szegről-végről ismert ismerőseim elkedztek írogatni, hogy küldjek nekik meztelen fotót magamról... azonnali tiltás. Meg volt egy volt barátnőm (barát barátnőm, mert nőnemű vagyok és hetero), aki eléggé megsértett.

2016. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy embert tiltottam le, a volt pasimat. Rém durván beszólt, végül elegem lett, úgysem vagyok rá kíváncsi..

Néhány ember bejegyzéseit nem szeretném követni, általában azért, mert politizálnak. Nem töröltem őket, de a falamon nem látszanak a bejegyzéseik. Végül régebben mindenkit visszajelöltem, most csak azt akit tényleg ismerek.

2016. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!