Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság férfiként "Jó napot...

Bunkóság férfiként "Jó napot kívánok"-kal köszönni nőknek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg "Csókolom"-mal vagy "Kezit csókolom"-mal illene, de 20 éves férfiként a 30-40 éves nőknek, akiket már nem tegezek le egyből, kínosnak érzem ha így köszönök. 60+ -os néniknek már oké, de a középkorú nőknek inkább köszönnék "Jó napot kívánok"-kal.
2016. jún. 3. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem bunkóság.
2016. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem teljesen korrekt. Ezzel a köszönéssel elég nehéz mellényúlni, azt hiszem, bár vannak érdekes vélemények, tudom. Szidtak már le mellettem így köszönő, fullkorrekt gyermeket, mert az anya szerint a csókolom az egyetlen elfogadható köszönési mód idegenek felé...
2016. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahány ház, annyi szokás. Pl. nálunk vidéken nincsen szokásban a csókolom.
2016. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindig az adott helyzethez kell alkalmazkodni. Ha falun kezeit Csókolom-mal köszönsz a szomszéd Mari néninek, ki fognak röhögni. Ha városon Jó napot-tal köszönsz a volt latin tanárnődnek, fel fog háborodni...
2016. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Úristen, dehogy bunkóság! Jól csinálod!
2016. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem annyira a mit mondasz a probléma, hanem a hogyan.


Lehet a Jó napot kívánokot is jól köszönni, meg rosszul is. A Kezicsókolom ezt védi ki.


Nagyon oda kell figyelni, kedvesen, jóindulatúan, kicsit mosolyogva, de nem nagyon. ha tudod a nevét, hozzátenni. Jó napot kívánok, Pirike! pl.

2016. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Idősebb nőknek illetve olyan nőknek köszönt így, akiket gyerekkorod óta ismersz és így köszöntesz:Csókolom.

Anyukád régi barátnője,aki esetleg babaként is pelenkázott kb megsértődne,ha hirtelen "jónapotoznál".

2017. okt. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!