Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A pogány embereket hogy temetik?

A pogány embereket hogy temetik?

Figyelt kérdés
Őket temetheti Pap? Vagy ez hogy működik? Utána néztem, de nem találtam semmi hasznos infót.

2016. aug. 30. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Pogányra gondolsz vagy olyanra aki nem vallásos?
2016. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pogányra gondol én is az vagyok és ha én meghalok azt akarom hogy a sírom kelet-nyugat irányú legyen az arcom kelet felé nézzen ősmagyar szokásoknak megfelelően
2016. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Általában a temetőkben elérhetőek olyan emberek, akik temetési szertartásokat tartanak. Beszédet mondanak, esetleg verset, ismertetik az elhunyt életútját stb. Aztán a temetkezési vállalkozó ugyan úgy elhantolja, mint az egyházi temetésen.
2016. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
75%
Fehér lovat áldozva.
2016. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Fehér lovat áldozva *arany szerszámokba öltöztetve 2#-es voltam
2016. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azokra gondolsz, akik nem vallásosak, akkor polgári temetési szertartás keretében. Nagymamámat így temettük, nagyon szép volt, előtte a szüleim írták meg a beszédet, amit ott felolvasott a nő, volt szép zene stb. Elég sok temetésen voltam már, ez volt az egyetlen, ami nem egyházi keretek között zajlott, és ez volt a legszemélyesebb az összes közül.
2016. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 30. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A "pogány" azt jelenti, hogy vallásos, de nem keresztény.

Őket a saját vallásuk szerint temetik.

Magyarországon ez csak korlátozottan érvényesül: pl. ritka a máglyás vagy az égő hajós hamvasztás.

2016. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!