Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nemek közötti egyenjogúság...

A nemek közötti egyenjogúság felül írja az illemet?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 22:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Amíg az olimpiákon külön vannak a női és a férfi számok rendezve"

Van benne valami.

Ugye a férfiak és a nők KÉPESSÉGEI különböznek... átlagban.

Elvileg lehetne rendezni együtt is a versenyt, csakhogy akkor gyakorlatilag nem lenne női győztes. Azért csinálják így, hogy nekik is legyen esélyük.

Persze a férfiak képességei is különböznek nemen belül, és nőké is, tehát az emberek 99.99%-ának esélye sincs győzni az olimpián, akármit is csinál. Szóval... ha esélyegyenlőség lenne, akkor itt is kellene valamit csinálni. De nem fognak, mert ez azért nem annyira feltűnő, mint az, hogy egy szál nő nem nyerhetne gyakorlatilag sehol, vagy csak nagyon ritkán, ha nem lennének külön női számok.

2017. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nő is indulhat férfi mezőnyben, és át SE kell műttetnie magát férfivá... csak férfi NEM indulhat női mezőnyben, és ezt viszont nagyon is szigorúan veszik. Nem csak azt nézik meg, hogy kukija van-e, hanem még a férfi hormonokat is.

Na, vajon miért?

2017. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
53%

Na mármost, az olimpiai analógiát folytatva, a női száz síkfutás győztetese vajon megérdemli-e ugyanazt a díjazást, mint a férfi szám győztese, úgy, hogy más teljesítményt nyújtanak? Nem. Ugyanúgy ahogy a férfi szám 2. helyezettje sem érdemli meg ugyanazt a díjazást mint az 1. helyezett. Egy normális teljesítményalapú társadalomban csak a teljesítmény számít és nem az hogy melyik nemhez tartozik valaki.

Az én munkámban jutalékszámítás alapján kerülnek elszámolásra a fizetések, ugyanannyi jutalék jár a nőknek mint a férfiaknak egységnyi értékesítés után, mégis a havi fizetések jóval magasabbak a férfiaknál. A top 20- ban kb 2 nő van (nekik persze taps)

2017. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Csak én nem értem, hogy ilcapitano mit akar?

Egyszer feministának tűnik, másszor nem.

2017. febr. 13. 20:35
 25/30 anonim válasza:
Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű :). A fentieket figyelembe véve, illem és egyenjogúság kizárja egymást!
2017. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

Az illem alkalmazkodik - de NAGYON LASSAN - ahhoz, hogy most már egyenjogúság van. Az egyenjogúsághoz is tartozik egy illem - ami más, mint előtte volt. Nincs olyan, hogy most egyenjogúság van, ezért aztán nincs illem.

2017. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:

Én azt értem hogy ilik - mondjuk - az idősebet hellyel kínálni a buszon, vagy illik előreköszöni az idősebbnek, de a nők mint a gyengébbik nemhez kapcsolódó illemek az egyenjogúsággal hogyan maradnak meg? A nőt azért engedjük előre, azért ő dönti el hogy tegeződhetünk-e, azért rendeznek külön számokat a nőknek az olimpiákon, mert pozitívan diszkriminálva vannak (Egyébként én támogatnám külön női Nobel díjak átadását is).

Egyenjogúság azt jelenti hogy nem teszünk sem pozitívan sem negatívan különbséget, tehát a nőket kürölvevő illemek mind egyenjógútalanság eredményei.

Vagy tényleg az 1-esnek van igaza? Ne már! :)

2017. febr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban nekem az a tapasztalatom, hogy sajnos igen.
2019. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell egy nővel csak azért udvariaskodni, mert nő, csak sajnos vannak, akik ezt úgy értelmezik, hogy a minimális udvariasságot sem kell megadniuk, ami nemtől függetlenül kijár az embernek.

Tehát pl. nem kell feladni valakire a kabátot csak azért, mert nő.

De nem is kell direkt rávágni az ajtót, amikor mögötted jön, mert azt férfiakra sem illik.

2019. márc. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Pedig nőtől kaptam már ilyet!

Udvariasan előre engedtem a liftben... erre durr, rám csapja az ajtót!

Még morgott is egy olyat közben, hogy ha te úgy, akkor én így!

...utólag jöttem rá, hogy az volt a gondja, hogy miért nem nyitottam ki neki az ajtót. Merthogy ő nő, neki jár.

Kinyitni, aztán visszahúzódni és kiengedni rajta.

2019. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!