Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha megpofozna a buszon egy...

Ha megpofozna a buszon egy öregasszony, mivel nem adtam át neki a helyem, és én visszaadnám neki (akkorát amekkorát én kaptam), elítélnél?

Figyelt kérdés

Nem történt ilyen, csupán kíváncsiságból kérdezem.

Sokszor van hogy zenét hallgatok, vagy csak nagyon fáradt vagyok és olyankor nem nagyon figyelek a buszon lévő emberekre. Olyan már volt, hogy mikor kivettem a fülhallgatót a fülemből, szidtak az öregek hogy így meg úgy az ő idejükben mennyivel normálisabbak voltak a fiatalok, és hogy most az összes mekkora büdös köcsög primitív bunkó paraszt, ez (én, ilyen szépen megfogalmazva) sem adja át a helyét stb. Kicsit tovább gondoltam a történetet, ha tettlegességig fajulna, és visszaadnám amit kaptam, az elítélendő?


2017. márc. 10. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
El.
2017. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Én nem.
2017. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
Termeszetesen igen, es amugy tenyleg egy utolso bunko vagy.
2017. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem egyszer előfordult már, hogy jó fej módon át akartam adni a helyem, de nem éltek a lehetőséggel és még én éreztem magam hülyén. Van szájuk, azóta ha akarnak valamit megkérnek és én meg átadom.
2017. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem ítélnélek el.

Az, ha valaki a gyengeségével él vissza, ugyanolyan gusztustalan, mintha az erejével tenné. Ráadásul a hely át nem adása csak illetlenség, míg a fizikai erőszak már írott törvényeket sért.

2017. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
A felvetés cinizmust és tudatlanságot sugall. Megnézem majd azt az öregasszonyt, amelyik ad egy maflást egy megtermett fiatalembernek. Nem életszerű.
2017. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy megtörtént eset:

Buszon utaztunk néhányan, amikor egyik megállónál felszállt két idősebbnek tűnő "hölgy", természetesen jó nagy szatyrokkal. Odaálltak az egyik ülő utashoz, aki láthatóan fiatal korosztályba tartozott.

Néhány perc után elkezdték ott felette pocskondiázni a fiatalokat általánosítva, amit most nem részleteznék...

Majd megunta a szapulást ez a fiatal, átadta a helyet, elővette a betegségét tanúsító iratot (kis kártya), az ülő idősebb hölgy orra alá nyomta, majd ott hagyta a p.csába.


Én átadtam a fiatalnak a helyet. Kiderült, hogy szívbeteg és a kórházból utazott hazafelé. Stb.


Látnotok kellett volna az arcukat az azelőtt felháborodott, pocskondiázó "hölgyeknek"....

Tanulság: nem mindenki egészséges, aki külsőleg annak tűnik és nem a haldoklás jeleit mutatja, valamint még fiatal is esetleg...


(Oké, majd jönnek a huhogók, hogy ez egyszeri eset. De honnan tudhatjuk, hogy tényleg egyszeri-e?)

2017. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Inkább védekezd ki az ütést, minthogy visszaadd. A btk. nem nézi jó szemmel az idősek bántalmazását... még akkor sem, ha ő kezdte!
2017. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy téged megüt valaki, nem jelenti azt, hogy neked vissza kell adni. Lehetsz intelligensebb.
2017. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7! Annyi mindenesetre biztos, hogy nem az a jellemző eset. Egy írást sokféleképpen lehet értelmezni az olvasó beállítottsága szerint. Ezért az értelmezés elsősorban az olvasót és nem az esetet minősíti.


Értelmes ember nem állítja hogy léteznek tiszta, jellemes, helyzettel nem visszaélő korosztályok. De a természet rendje szerint mégis az a jellemző, hogy egy idősebb nehezebben bírja, mint egy fiatalabb. Ha ne így van, ott valami probléma van. Ezért érdemes mindenkor figyelmesen és óvatosan fogalmazni. A tisztelet pedig nem korfüggő, hanem intelligenciafüggő.

2017. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!