Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy válaszoltok, ha megkérdez...

Annta kérdése:

Hogy válaszoltok, ha megkérdezik, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Pl. ha nem minden oké, de nem szeretsz panaszkodni...
2017. márc. 14. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában mindig pozitív választ adok, mert ez a kérdés a legtöbbször csak udvariasság. Igazából nem akarják tudni, hogy hogy vagy, vagy csak nagyon röviden. Ha meg azt válaszolnám, hogy rosszul, akkor beszélni kellene arról, hogy miért.
2017. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki kérdezi.

Pl "Köszi, megvagyok"

2017. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én általában azt szoktam, hogy jól köszi. De ha én kérdezek másokat, akkor így zajlik le legtöbbször:

- Hogy vagy?

- Jól, köszi.

- Aha, és hogy vagy igazából? :)

- Szarul.

És így tovább. Ha valaki még így sem akar "panaszkodni", legalább a tudtára adtam hogy érdekelne.

2017. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, jól.

Megvagyok, köszi.

Egy ismerős udvariassági kérdésére nem fogom elmesélni a problémáimat, akkor sem, ha éppen vannak. Mindig azt mondom, hogy köszönöm, jól.

Problémáimat a családommal, vagy a barátaimmal beszélem meg.

2017. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vagy? Szeretnék jobban lenni. Lehetnék jobban is. Vagy:

Jól ,de szeretnék még jobban lenni. Jól, de leszek még jobban is. Jól, de lehetnék jobban is.

Jól, de remélem leszek még jobban is.

Ezeket a kombinációkat szoktam mondani a fenti kérdésre.

2017. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jól vagyok, azt is mondom, ha pedig a pokol is elszabadult, annyira rosszul vagyok, akkor a válaszom általában az, hogy "Fáradt vagyok."
2017. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megvagyok/elvagyok/tűrhetően/élek/ilyesmik...
2017. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!