Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én utálom az ünnepi...

Csak én utálom az ünnepi öltözetet? Miért találták ki egyáltalán az öltönyt és a nyakkendőt? Változhat ez a szokás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gyűlölök öltönyt felvenni, pedig munkám során egyre többször kényszerülök rá.


Kényelmetlen, szoros, gyűrődik, a nyakkendőt órákig tart megkötni, ráadásul vigyázni kell, hogy nehogy összekoszoljam, mert akkor rögtön tisztítóba kell vinni, nem lehet egyszerűen bedobni a mosógépbe. És akkor ott van az alkalmi cipő, amit tonnás súlyúnak érzek a pillekönnyű sportcipőimhez képest, amikben egykébként vagyok. Ráadásul egy férfinél nincs is annyi lehetőség alkalmi viselet területén, mint egy nőnél, maximum az öltönyből van néhány fazon. És akkor még nem beszéltem a nyári időszakról, amikor kb. 10 másodperc alatt leizzad az ember a zakóban.


Most őszintén, miért kell az embernek a saját életét ilyen régi rossz szokással megnehezíteni? Nem sokkal egyszerűbb, kényelmesebb, praktikusabb lenne a farmer + póló + sportcipő kombináció?


27/F



2014. febr. 26. 21:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
"Különleges alkalom,ennek tiszteletére"..."Adjuk meg a módját" ... "Hú, hát most őt ünnepeljük, mutassuk már ki, hogy számít ez, és az ő tiszteletére vegyünk fel nem hétköznapi ruhát" ..."Látnia kell,hogy igényes vagyok az ügyfeleimmel szemben, hogy lássa, hogy tisztelem, és nem akárkivel köt üzletet." Na, hát, most ilyen sablonmondatszerűségek jutottak eszembe, valahol azt írtam, "szemben", na oda a "felé" jobb lett volna, csak ha így írom, jobban átjön, szóval szerintem kb. ilyenek miatt.
2014. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%
*Ja meg,hogy az ügyfél/ünnepelt különleges, azért is a nem hétköznapit.
2014. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%
Nos, ha ólban nőttél fel vagy egy prolikonyhában és koszos atlétában, akkor tényleg nehéz lesz a váltás. Amúgy a világ jobbik felén bizonyos munkakörökben még mindig elvárnak egy megfelelő szintű megjelenést. Nagyon helyesen. Én sem tárgyalok egy gatyából kitárt ingű alakkal, aki baseball-sapkában érkezik egyeztetésre. Ő menjen füvet nyírni a rétre, ha ahhoz öltözött.
2014. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Munkaidőn kívül nemcsak öltönyben lehetsz elegáns: [link]


A többi, amit írtál meg a te kajlaságod, már bocs'.

"Kényelmetlen, szoros, gyűrődik"


Akkor hát vegyél megfelelő méretű, jól szabott, minőségi anyagból öltönyt, vagy urambocsá' varrass magadnak egy "névtelen" de kiválóan dolgozó szabónál, az majd nem fog gyűrődni, nem lesz se szoros, se kényelmetlen.


"nyakkendőt órákig tart megkötni,"

Ugye csak túlzol, vagy viccelsz... hát nem 12 éves kamaszgyerek vagy, akinek ez tényleg sokáig tart, mert először csinálja.


"ott van az alkalmi cipő, amit tonnás súlyúnak érzek"

Linkeljek neked úgynevezett "sofőrcipőket" amik kifogástalanul illenek minden elegáns öltözékhez, mégis pillekönnyűek? Rengeteg ilyen van, csak te nem vetted a fáradtságot, hogy utánanézz, helyette eldöntötted valamikor tizenévesen, hogy te utálod az "ünnepi öltözetet" (még a szóhasználatod is egy kamaszé...) és inkább azt várod, hogy emberek milliói mikor kiáltják ki az elegancia csúcsának a farmert sportcipővel. Nos, rossz hírem van: valószínűleg soha. Nőj már fel...

2014. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
6%
4-es, azért az árakat is nézni kell! Egy komplett öltöny-nadrág-ing kombináció 20 000-22000, és akkor még cipő nincs is, ja és ebből ing 3000. Ja és ez még nem is a minőségi cucc.
2014. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
10%
#1,2,5 vagyok, azt még hozzátenném, hogy lehet, hogy kedvezményt is kaptunk, mert ez szalagavatós- ballagási ruha volt, tehát lehet,hogy kaptunk csoportos kedvezményt is, ezt már nem tudom.
2014. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
53%

Nőként én is utálom az öltönyt a férfiakon.


Azért az öltöny és a szakadt farmeres hippi között is van átmenet, én külföldön dolgozom, itt errefelé nem veszik annyira komolyan hogy öltönyben kell lenni.

2014. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
10%
*ja és mégegy, hogy azt mondták, vizsga-felelésnél hiába van meleg, végig rajtunk kell lenni a blézernek/öltönynek is.
2014. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, hol veszel ennyiért, a turkálóban? Én is öltönyben járok, meg cipőt is veszek és nem is a legdrágábbat, de ilyen olcsón, amit te leírtál csak az ökumenikus segélyszolgálatnál lehet öltözni.
2014. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről szeretek öltönyt hordani, abból is vannak kényelmesek, csak nem a legolcsóbb szart kell megvenni. Ha nem kell nagyon formálisan öltözködni, egy sportzakó is tökéletesen megteszi. A cipőkkel ugyanez a helyzet. Ahogy lehet pocsékat venni, ami kényelmetlen, nehéz, rossz benne járni, van olyan is, aminél meg nem mondanád, hogy nem sportcipő van a lábadon. A nyakkendő kötés meg kb 30 másodperc.


De zakót is, cipőt is úgy vesz az ember, hogy előtte felpróbálja. Ha egyszer nem jó, kényelmetlen, rossz az anyaga, akkor miért nem másikat választasz?

2014. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!