Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férfiak és Nők nektek se...

Férfiak és Nők nektek se tetszene ha 40 éves korotokra úgy köszönének nektek hogy csókolom?

Figyelt kérdés

Én 20 éves fiú vagyok! De én nem szeretném hogy ha úgy köszönének nekem! Helyette mondják inkább hogy szia , szevasz,jó napot kívánok , helló, jó reggelt kívánok! Mert amúgyis nem nézek ki húszévesnek és mert szeretem és szeretném fiatalosnak érezni magamat! Hogy ha úgy köszönének nekem akkor már nem érezném magam olyan fiatalnak!

Mindkét fél részéről örömmel várok tapasztalatok​at, meg történt eseteket, váratlan helyzeteket!



2017. máj. 27. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Engem egyáltalán nem zavar, sőt, inkább köszönjön csókolommal a gyerek haverja, mint hogy minden kis ismeretlen nyikhaj úton-útfélen lehellózzon. Minden kornak, a 40-50 évesnek is megvannak a maga előnyei, például az, hogy nem a tinitársadalom véleménye az irányadó.:D
2017. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem 17 évesen is csókolomoztak a kisiskolások. Max megmondod hogy tegezzenek.
2017. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

HA nem zavar, hogy idösebb vagyok, mint az általad kérdezett korosztály (60 körül vagyok), akkor válaszolok.


Engem eléggé zavar a csókolom, mert ritka idétlen köszönési mód. Ha a napszaknak megfelelöen köszönnek, az nem igazán zavaró, de az sem, ha helloval, sziával köszön bárki (söt a gyerekeim haverjait is midnig megkérem, hogy tegezzenek és ennek megfelelöen köszönjenek), emiatt nem érzem magam megsértve, söt szerintem sokkal normálisabb, mint az "én vagyk az idösebb" viselkedés.

2017. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszolók: Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Egyetértek veletek!
2017. máj. 27. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Melyikkel a sokféle közül? Mert minddel nem lehet.


Egyébként minden kornak megvan a maga szokásrendszere, amely megfelel a kor viselkedési normáinak, ismereteinek, lehetőségeinek, praktikumának. És minden korban vannak, akik másképp akarják. 20 év múlva feltehetően elég kevesen akarnak csókolomot köszönni.


De mindezektől függetlenül, mindenkinek megvan a maga értékrendje, ez határozza meg a cselekedeteit. Ha egy kisgyereket arra neveltek, hogy csókolomozzon, és ta másképp szeretnéd, van lehetőséged az illető korának megfelelő módon elmagyarázni, hogyan köszönjön. Egyáltalán, a köszönés egyfajta hallgatólagos megállapodás, problémát csak akkor okoz, ha egyik fél nem meri megfelelően szóvá tenni. És ez baj.

2017. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem férfinak ne köszönjenek csókolomot.
2017. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem nem tetszene. Ha kisgyerek köszön így (4-6 éves) akkor még oké...de ha már idősebb akkor "Jó napot" normálisabb lenne.
2017. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!