Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondják azt sokan,...

Miért mondják azt sokan, hogy, aki a 90-es években volt tinédzser, annak sokkal jobb dolga volt, és szabadabb gyermekkora volt, mint a mai tizenéves generációnak?

Figyelt kérdés
2017. jún. 17. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert így gondolják.
2017. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Én ugyan fiatalabb vagyok, de épp múltkor beszélgettünk erről.

-a szülők jobban elengedték őket szórakozni, mert nem volt ilyen veszélyes mint mostanában

-a régebbi kamaszok sokat lógtak együtt, fociztak, bicikliztek, nyársaltak, nem a gép előtt élték az életüket, kialakultak valódi kapcsolataik

-régebben az iskola is több programot szervezett, a szegényebb kamaszoknak is volt lehetőségük kikapcsolódni

2017. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Még senkit nem hallottam aki ilyet mondana, ezért csak tippelhetünk. Ami azóta úgy igazán megváltozott, az a technológia. Lehet hogy ma már sokan nyomást éreznek, hogy Facebookon vagy Instán minél népszerűbbek legyenek. Vagy amikor elmegy a társaság együtt lógni, akkor se szabadak, mert közben a Facebook be van kapcsolva.
2017. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor azért mondják, mert a társadalomban volt egy komoly értékváltás. Tehát ami akkor számított, az ma már kevésbé fontos, és fordítva.

A régi értékektől nehéz elszakadni, ha te azok között nőttél fel. Ez mindig így lesz. Az öregebbek mindig értetlenül állnak majd a fiatalok dolgai előtt.


Hamarosan mi is így járunk. :D

2017. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 90-es években voltam tizenéves, és akkor meg azt mondták az idősebbek, hogy a 80-as években volt jobb :D Mindenki a saját fiatalkorát meg gyerekkorát tartja etalonnak.

Különben a közbiztonság egyáltalán nem volt nagyobb, a rendszerváltás utáni években nagyon el volt durvulva a helyzet, csak ezt a korábban felnőtt nemzedékek némi fáziskéséssel követték le.

2017. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Mert tényleg úgy is volt. Még korábban meg méginkább. Jobbak, elhivatottabbak voltak a tanárok, a nagyszülők többet törődtek az unokákkal, kevesebb volt a sznobság. Több volt a kreativitás, nem színes hajat, hanem ruhákat csináltak, kötöttek, horgoltak a lányok maguknak. A fiúk meg motort, kerékpárt szereltek, nem a hajukkal, a szőrzetükkel voltak elfoglalva.

.

2017. jún. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Sosem hittem volna hogy én 40évesen valaha a számra veszem a "bezzeg az én időmben!" szófordulatot. Egyszerűen más dolgok voltak fontosak. De ez nem csak a fiatalokra igaz, a felnőttek is más felfogás szerint éltek. Nem ennyire a külsőségek irányában mozgott a másik ember megítélése. SOKKAL-SOKKAL több személyes kapcsolatunk volt, nem pedig láthatatlan "barátok" egy csetfalon. Manapság már egyre több olyat tapasztalni, hogy aki neten tök jól dumál, az élőben meg sem tud szólalni.
2017. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem színes hajat, hanem ruhákat csináltak, kötöttek, horgoltak a lányok maguknak."


Persze, meg tyúkot tartottak, májusfát állítottak és mindenki saját maga vágta a tűzifát :D Ne marháskodjatok már, nem volt annyira más, mint most.

2017. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

23.52.


Amit idéztél, az nem a 90-es évekre vonatkozott.

2017. jún. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!