Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most tényleg bunkó voltam?

Most tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Munkából mentem haza busszal mert a kocsim rossz,leültem,épp indult a busz amikor egy idős hölgy rohant a buszhoz.A busz megállt felszállt,valamiért kinézte a helyem mert ablak melletti volt,felszólít hogy adjam át,mondtam hogy nem.Erre ingerült lett kicsit,kötekedett,én mondtam neki hogy aki fut a buszhoz és szinte ingyen utazik mert nyugdíjas és csak azért siet mert megnézze az aktuális baromságot a tv-be az fogja be a száját és nekem nem szájaljon.Erre nem tudod mit reagálni,szóval állt a 20 perces út alatt,kicsit bunkónek érzem most magam,de úgy érzem igazam is volt.
2017. aug. 1. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ja, szerintem bunkó voltál. szegény öreg néni... :(
2017. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát.... Kicsit . Volt másik hely a buszon amúgy ?
2017. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha felszólít, nem pedig megkér, akkor nem vagy bunkó
2017. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Volt még 1-2 hely.
2017. aug. 1. 22:14
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha volt más hely is a buszon akkor teljesen igazad volt.
2017. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Mégis 20 percet állt már csak azért is ? Igen ismerős a szituáció ,nem voltàl bunkó.
2017. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha kérés helyett parancsolt, akkor bunkó volt a néni.

Ettől függetlenül te is bunkó módon viselkedtél, amiket mondtál irreleváns dolgok voltak. (És nem is igaz: miből vontad le a következtetést, hogy miért siet annyira? Vizsgálati időpont miatt is rohanhatott.)

Nem volt véletlenül a széked mellett egy matrica? Tudod, hogy időseknek, betegeknek fenntartott hely? Mert ha igen, akkor viszont még igaza is volt.

2017. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel illendő átadni a helyed, ezért illetlen voltál, bunkó nem.


Más kérdés, hogy az illendőség nem kötelezettség, tehát nem lenne szabad elvárnia senkinek sem másokkal szemben, hogy illendően viselkedjenek.

2017. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A stílus miatt igen (ez még nem annyira durva eset nekem, ami indokolná a "fogjad be a szádat" stílust). Az, hogy nem adtad át a helyed, mert volt mellette több üres hely, főleg miután utasítgat, és nem szépen kér, az nem.
2017. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

>> Volt még 1-2 hely


Ez nem meggyőző !! Szerintem nem volt, különben az idős hölgy nem állt volna 20 percig egy mozgó buszban. Az, hogy bunkó voltál, az a legkevesebb...

2017. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!