Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Túlzás volt, hogy a "hello"...

Túlzás volt, hogy a "hello" nélkülözését kértem?

Figyelt kérdés

Távoli ismerős 14-15 éves gyereke (fiú) rendre helloval köszön. Ma megkértem, hogy ha mar igy összetegeződtünk, hadd válasszam a sziát, mert a hello a haverok közé való. (Nagyon kevés embernek mondom, hogy hello, most egy se jut eszembe.)

Erre azt mondta, oké. :-)

Ott volt a húgom, aki kiakadt, hogy milyen maradi vagyok.

Tényleg?

43/N


2017. aug. 9. 13:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem nélkülözés, mellőzés, bocs.
2017. aug. 9. 14:00
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan a hello valójában semmiben sem másabb köszönés, mint a szia - tehát nincs ilyen, hogy "szorosbarátcsak", de ha te nem szereted, akkor nem szereted.

Nagyapámnak például szervusszal kellett köszönöm amíg élt, mert szerinte a szia az : szíjja - szóval szívja valamiét vsagy valami ilyesmi hülyeség.

2017. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

- Tudnál ezután sziával köszönni?

- Igen.

- Zsír!


Örülj, hogy köszön!

2017. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es: szerintem van különbség a szia es a szervusz között. Utóbbival a nálam jóval idősebbeket szoktam megtiszelni. De lehet, hogy tényleg őskövület vagyok.
2017. aug. 9. 15:27
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Őskövület vagy. :) Érezhetsz úgy ahogy, de másoknak meg egészen mást jelentenek ezek a köszönések, ők megint másképp gondolják. Nekem a "hello" egy fokkal távolságtartóbb mint a "szia". Külföldön, ahol azt se tudom adott nyelven melyik napszaknak megfelelően, kiknek hogyan szoktak köszönni, elfogadott a "hello". Szerintem itthon is. Akkor mondják, ha nem akarsz túl hivatalos sem lenni, de nem is vagytok nagyon közeli barátságban.
2017. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tényleg maradi vagy.Ahogy telik az idő, egyre több új szavunk lesz. A fiatalok (mint én) játszanak a neten és angolul olvasnak, ezért gyorsan elfogadott lesz Magyarországon, hogy úgy mondjam.

Te is használsz ilyen szavakat, biztos vagyok benne.

A hello teljesen elfogadott Magyarországon, nem csak a fiatalok használják. Olyan lett mint a szia és a többi.

Miért nem lehet békén hagyni szerencsétlen gyereket? ha nekem pampogna valaki, azt mondanám, hogy már kihaltak a dinók, jó lenne ha haladna a korral.

2017. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Te nagyon kákán is csomót kereső, szőrszálhasogató, savanyú ember vagy. A szia, helló stb.-nek tök ugyanaaz az értelme... az, hogy a helló később jött be a nyelvbe és "amerikaiasabb" nem jelenti azt, hogy csak a fiatalok közé való.
2017. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

5. Jó napot

4. Helló

3. Szervusz

2. Szia

1. Csá gecc


Két helyezést léptetted előre. Pont hogy nem vagy maradi.

2017. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
és ez hivatalos lista, vagy a saját hülyeséged? -.-"
2017. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a csókolomhoz túl fiatalnak tart, a sziához meg túl felnőttnek, és nem tudja, hogy köszönjön. A suliban azt tanulta, hogy jó napot kívánok, de az hosszú és suliszagú,a jónapot elég mogorván hangzik, a hello-ba meg, gondolta szegény gyerek, nem lehet belekötni. :)
2017. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!