Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért utálják annyira az...

Miért utálják annyira az arisztokraták az újgazdagokat?

Figyelt kérdés

Végül is mindkét típus vagyonos, és az arisztokraták leszármazottai már inkább csak élvezői őseik munkája gyümölcsének.


Mégis, mintha folyton lenéznék az újgazdagokat. Nem vagyok újgazdag-párti, de nekem ez puszta sznobságnak tűnik a "rangosok" részéről.



2017. szept. 22. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira arisztokraták nincsenek a szocializmus miatt, legfeljebb "régi-új" gazdagok.


Amúgy azért, mert a sztereotípiák szerint a tipikus újgazdag képes arra hogy miután a csóróságból felemelkedett, fel is vág a pénzével, és "sznobkodik". Sőt, a sztereotípiák szerint a gyerekét sem hagyományos értékekre neveli, hanem elkényezteti.

2017. szept. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az első írta. Általában el vannak ájulva maguktól és nagyobb sznobok mint Anglia királynője. Emellett az arisztokraták a címüket nem puszira kapták hanem valamit fel kellett mutatni amiben kiemelkedtek a többi ember közül, a gyerekeiket pedig ennek szellemében nevelték és taníttaták hogy majd az is csak előrébb vigye a családot és ne hozzon rá szégyent.

Arisztokraták vannak egyébként ami a vért illeti. A szocializmus idején betiltották a címek használatát, ez azóta már elmúlt, lehet használni csak itt már nincs annyira értelme.

Olyan országban érhet még valamit ahol még létezik a nemesség.

2017. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők már örökölték generációkon át, beléjük ivódott talán egy ilyen arisztokratikus illem, előkelő neveltetés; másik meg gazdag lesz, és hirtelen azt hiszi, ő tojta a spanyolviaszt, nekik viszont pedig van tartásuk, és ők már pl felvágóskodni meg menőzni se szeretnének, mert az olyan ízléstelen, az ő köreikben, soraikban nem való. Amúgy nekem fogalmam sincs, mert még sose voltam gazdag.
2017. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
*lehet,hogy az arisztokraták nem flancolnak a szegényebb rétegek előtt, meg nem száll a fejükbe, vagy lehet, hogy pont , hogy nekik száll, meg hogy fel kell nézni, meg kell becsülni ilyen nemesebb őseikre/et; nagyon nagyra tartják az őseiket talán. Amúgy én fullra csak tippelgetek
2017. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit én látok, abból én az alábbiakra következtetek:

- a kifejezett újgazdagok, tehát aki a saját életében kapaszkodott fel, irtózatosan nyalós és túlzó módon próbál törleszkedni a "régi gazdagokhoz"... ami már csak azért is necces, mert az ember ált. nem úgy barátkozik, hogy "na ezzel barátkozom, mert ez hízeleg"... főleg hogy ha tetszik, ha nem, nevelési különbségek is vannak általában, úgy meg elég nehéz jó képet vágni a barátkozáshoz (ezzel nem azt mondom, hogy az arisztrokratáknak van feltétlenül igaza)

-előbbiekkel kapcsolatban egy átlag újgazdag azt hiszi, elég az, ha bemutatja, hogy "hé, haver, nekem is van pénzem"... ezt meg pont azokkal az eszközökkel csinálja, amivel az arisztokrácia nem él, mert ő már "bizonyított", hogy úgy mondjam. Nem a több generáció óta nemesi / gazdag családok lesznek többségben azok, még ha a tagok modernizálódtak is, akik direkt feltuningolják a legdrágább kocsit mindenféle ízléstelen vacakkal, csak hogy megmutathassák, hogy telik rá... vagy vesznek olyan házat, amit befestenek rózsaszínre arany stukkókkal meg arany puttószobrokkal vagy mondjuk olyan zebramintásra csinálják, mint Győzike. Dizájner táskából sem a leggiccsesebbet veszik meg meg nem fognak ráaggatni 50 csillogós zsuzsut.

- sok újgazdag, főleg az ilyen seftes vállalkozók, viselkedni sem tudnak társas helyzetekben

- van benne sznob lenézés is, az is igaz, mert van olyan eset, amikor tényleg nem érdemli meg az adott újgazdag a lenézést

2017. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Én pont fordítva gondolom. Illetve fordítva tapasztaltam. A régi gazdagok mostani leszármazottai beleültek a jóba, már a neveltetésük nem a régi, csak élvezik az ükapáik, dédapáiktól örökölt dolgokat. Ők az úgynevezett gazdag szülők gyerekei. És az újgazdagokat pont gőgösségből nézik le, hiába lehet ugyanannyi a vagyonuk, de az arisztokraták úgy tartják, hogy ők mindenki felett állnak, mert van egy ismert, nagy nevük (amit szintén örököltek attól a felmenőtől, aki letett valamit az asztalra). Ők azok, akik kívülre a szépet mutatják, közben pedig játszanak az emberekkel, manipulálnak mindenkit. Az újgazdag magától érte el azt, amije van, es nem csak seftesek vannak, hanem sokan tényleg éjjel-nappal dolgoznak azért, hogy a cégük sikeres legyen. Sok ilyet ismerek! És lehet büszkék erre, lehet szeretik élvezni a megkeresett pénzükön vásárolt dolgokat, és lehet elkényeztetik a gyerekeiket. Ki ne tenné? Akit szeretsz, annak mindenből a legjobbat akarod. Sok "szegény" szülő is elkényezteti a gyerekét, lehet nem anyagi javakkal, hanem egyszerűen ki van nyalva a gyerek popója, mindenre ugranak neki, a gyerek irányítja a családot. Ha rossz jegyet kap a gyerek, a tanár a hibás, meg is verik a tanárnénit családostól a gyerek szeme láttára, stb... Szerintem ez a neveltetés sokkal rosszabb hatással van a gyerekre, mint az, ha iPhone-t kap pl. Iphone mellett még lehet normálisan nevelve, és megtanulhatja a társadalmi normákat.

Egyébként az "újgazdagokkal" lehet normálisan beszelgetni, nincs bennük gőg. Ismerek mindkét típusból embereket, tapasztalatból írom...

2017. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ötös, azért újgazdag és újgazdag között is van különbség! Ne Győzikével azonosítsuk már a cégvezetőket!!! Hozzáteszem győzike pont nem újgazdag, neki már a nagyszülei is tehetősek voltak!!!


És én még nem láttam olyan milliárdos cégvezetőt, akinek rózsaszín háza van tuningverdával... Az egy más kategória, az a seftes c...

2017. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
#6 Igen el kell nyomni a gyereket,hogy rettegjen:D
2017. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, pont ezért írtam, hogy nem feltétlenül van igaza, és van, aki tényleg sznobulásból csinálja.

Viszont én a környezetemben rengeteg újgazdagot látok, és bizony a többség az a típus, akit leírtam (a rózsaszín házat arany csicsával láttam is személyesen)... aki kifejezetten próbálja megmutatni, hogy én vagyok a jani, aztán nagy akarásnak nyögés a vége.

2017. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Én ismerem mindkét tábort. És azért nem vagyok elájulva az újgazdagok többségétől mert ameddig azt hiszik hogy egy középosztálybeli valaki vagy addig előadják hogy ők a valakik te meg egy csóró senki. Aztán ugyanezek az emberek kezdik nyalni a s.ggem amikor megtudják hogy kékvérű vagyok. Na ez az ami baromi visszataszító bennük. Tisztelet a kivételnek. Ok, persze az arisztokraták között is van selejtes gyártmány de ott még vannak legalább elvárások és nincs körbeugrálva a gyerek. Azok a nemesi családok amiket ismerek máshogy állnak a gyerekhez. Lehet hogy nem ez a legjobb módszer de igenis feltételekhez kötik hogy mit kap meg. Nincs ilyen hogy valamit kiböffent aztán már szaladnak is érte.
2017. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!