Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha letegeznek idegen idősebbek...

Ha letegeznek idegen idősebbek 33 éves létemre akkor tegezzem vissza őket?

Figyelt kérdés
Futárként dolgozom és van,hogy 50 feletti embereket lemagázok első köszönésnél,ők meg letegeznek. Ezt mire véljem és hogy kezeljem?
2017. dec. 3. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Mint a szel. Ha o nem tisztel meg teged a magazodassal, akkor neked sem kell.
2017. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Ez együtt jár a foglalkozásoddal. Tisztelnie kellene, mégsem teszi... na, találd ki, miért ? Ha visszategezed, akkor vagy nem fog többet rendelni nálatok, vagy pedig nem ad borravalót. Válassz.
2017. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha idősebbként letegezek valakit, ezzel felhatalmaztam, hogy visszategezzen. A csendőrpertu csak bunkó parasztoknál, proliknál dívik.


71/F

2017. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Hagyd figyelmen kívül. Egy ügyfeled, neked nem kell bunkónak lenned. Nem kell vele beszélgetned. Jó napot kívánok meghoztam a pizzát, ennyi lesz, köszönöm, viszontlátásra, ennyi a beszélgetés. Ha személyeskedne, akkor meg szépen leállítod, de akkor sem kell visszategezned.
2017. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Én azon az állásponton vagyok, hogy teljesen felesleges a magázás, ezért ha tehetem, próbálok mindenkit tegeznk, akit csak lehet.(nyilván nagy különbségnél nem.) Szerintem, magázva is tudsz tiszteletlen lenni valakivel, illetve tegeződve is megadhatod a tiszteletet
2017. dec. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát, én 30 éves nő létemre, mikor Sziával köszöntem a GLS-es srácnak, ő mindig magázva köszönt vissza (viszlát, kézcsók...). Elég szarul esett, gondoltam, ha én letegezem, akkor legalább elköszönésnél viszonozza. Főleg, hogy nem vagyok egy hűűűűű de öreg emberke. Szóval én úgy gondolnám, hogyha letegeznek, nyugodtan tegezz vissza.
2017. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem engedd el a füled mellett, amíg ott dolgozol, a végén még panaszt tesz, hogy letegezted. A magánéletben szerintem is tegezd vissza, vagy szólj rá, bár vannak olyan parasztok (nem földművesek), akik vérig sértődnek. Én 46 éves vagyok, és még mindig van hogy (nálam) idősebbek letegeznek (úgy látszik, kortalan arcom van, és elég vékony is vagyok), de nincs módom helyre rakni, mert csak 1-2 szót váltunk, és nincs kedvem erről vitázni. De párszor előfordult, hogy szóba hoztam. Egyszer a főnököm tegeztem vissza, nem sokkal később az utcán találtam magam, bár nem mondta, hogy ezért.
2017. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én reflexből visszategezem. Külföldön dolgozom, mindenki angolul beszél a másikkal. Vannak magyar dolgozók is afőnökségi szekcióban. Nem tudtam, hogy magyar, ment a Good Morning, és úgy köszönt vissza, hogy "Neked is Jó reggelt!", innestől kezdve nem kérdés, hogy tegeződni fogunk. Jó, mindjuk max. 10 év különbség lehet köztünk, de akkor is.


Néha, amikor utazom haza, akkor Budapesten letegeznek az 50 felettiek, mert nem nézek ki annyinak, ahány éves vagyok, volt olyan, akinek reflexből azt mondtam, hogy ne tessék tegezni, harminc éves vagyok.

2017. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!