Nem szeretem a pénzt?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mindenhez pénz kell. Más is utálja a pénzt? 👛💰💳💲💸

2018. febr. 27. 13:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha a kertben mindent megtermelek, úgy lelehet e mondani a pénzröl. A vízet úgy oldottam meg hogy fúrtkutat csináltattam. Hogyan tudok teljesen lecsatlakozni a villanyról, szeretnék saját erőművet építeni. A viz már ingyen van. A gázt kikötettük és leszereltettük a gázcsöveket. A szenyvízröl nemtudunk lecsatlakozni. Csak az áram érdekelne. A magokat csak egyszer kell megvenni. Mennyi szárnyasnak lehet megtermelni a takarmány.
2018. márc. 2. 10:19
 12/15 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:

Akkor gondolom adót és tb-t sem akarsz fizetni. De akkor ne várd a tűzoltókat sem ha kigyullad a házad, a rendőröket se ha betörnek hozzád és a mentőket se ha baleset ér. Egyébként nem is tudom hogy minek az áram. Hűtőszekrényt, tv-t, lámpát sem adnak a boltban tyúkért cserébe. Van gyereked? Hogy jár iskolába? Sem a buszon sem a benzinkúton nem fogadják el a tojást fizettségül. A ruhákat is mind magadnak varrod? És miből? Az anyagot is megtermeled hozzá? Fűtés? Tisztálkodás?


Nem azért írom ezeket mert én annyira szeretem a pénzt, de rendkívül naív elképzelés anélkül élni hacsak nem mész vissza őskori szintre vagy egy lakatlan szigetre.

2018. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Teljesen önellátó tanyán élni?, Ilyenek léteznek az egyesült államokban és szibériában.
2018. márc. 5. 08:15
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ez a világ erősen, túl erősen a pénzen alapszik. Én sem szeretem.
2018. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A pénz tárolt energia. Nem jó és nem rossz, hanem van.

Olyan, amilyen. Tiszta tudattal és tiszta látással ezt megtapasztaljuk és helyén kezeljük.


Egy olyan dolgon, ami nem jó és nem rossz, mit lehet utálni? Illetve mit utálsz? A pénzt, mint tárgyat? Tehát a nyomtatott bankjegyek irritálnak, vagy az érmék?

Ha igen, tartsd bankszámlán és utalj, meg fizess kártyával.

Így nem is kell találkoznod a készpénzzel.


Ha a pénz fogalma zavar, mint csereeszközé? Mondom, ez csak tárolt energia. Olyan mint egy akkumulátorban az áram, ami csak akkor nyilvánul meg, amikor felhasználjuk. Akkor fejti ki a hatását. Addig csak van, sem nem jó sem nem rossz, csak van.


Nem a pénzzel van a baj, hanem a hozzákapcsolt illúziókkal, tévképzetekkel, előfeltevésekkel és frusztrációkkal.

2018. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!