Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetértetek abban, hogy...

Egyetértetek abban, hogy bemutatkozáskor normális a puszi?

Figyelt kérdés

Néhány barátommal vitatkozunk ma ezen, hogy normális-e, ha egy idegent, akivel nem is beszéltünk még bemutatkozáskor megpuszilunk. Én már-már azt mondanám, hogy egy alapvető dolog, de ha a másik netán meghátrál, persze nem erőltetem.

Illetve az is a vita részét képezte, hogy barátoknak hogy köszönjük. Fiúbarátoknál ugye kézfogás, lánybarátokkal viszont nálam ölelés, de van, aki meg is szokta puszilni a lány barátait.



2018. márc. 18. 16:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Utálom ezt a hülye szokást, még a rokonnokkal is, irtózom tőle.
2018. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
Férfiaknál a puszi gáz kivéve (ha rokon, de akkor is gyors legyen és annyi). Nő-nő vagy nő-hapsinál puszi viszont rendben. Szerintem.
2018. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Bemutatkozáskor a kézfogást preferálom nemtől függetlenül. Későbbiekben pedig szóban szeretek csak embereket üdvözölni, a legközelebbi barátaimat és családtagokat öleléssel, ha régóta nem találkoztunk.


22/F

2018. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Szeritnem nem illik. Elviselem, ha valaki puszit ad, de nem örülök neki egyáltalán. Kézfogás elég, közelebbi barátoknál ölelés maximum.


30/N

2018. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább zavaró tud lenni egy idegennel.Persze van aki olyan stílus.Különösebben azt se szeretem ha a barátnőim pusz-puszival üdvözölnek.Más az jeles alkalmakkor pl.születésnap,vagy valamilyen ünnep alkalmával vagy például ha elutaznak néhány hónapra és a viszontlátás örömére.Azon felül ha néha puszival üdvözölnek,megölelnek az még belefér,de nem minden alkalommal.

Például tavaly voltam fogorvosnál és a fogorvosnő mikor kijött a rendelőből mivel új páciens voltam kezet nyújtott és bemutatkoztunk egymásnak,elég fura lett volna ha egy puszit nyomok az arcára vagy ő az enyémre :-)

2018. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is eléggé furcsa szokás.

Sajnos én azt tapasztalom,hogy ez a puszi-puszi mint üdvözlő forma első látásra nem nagyon szeretné kimenni a divatból! Szilveszterkor házi buliba voltam, senkit sem ismertem, csak a barátnőmet akivel mentem egyből mindenki nyújtja a kezét bemutatkozik és erőszakosan odarant puszira, és még nem is igazi puszi,ez az a levegőpuszi ...Ettől a falra mászok. A másik eset az volt,hogy múltkor a szüleim ismerősei jöttek át vacsira,szintén nem ismertem se a nőt se a férfit. Odamegyek bemutatkozok és egyből ők is tartják az arcukat puszira, én meg az a "so what„ ? :D na mindegy.

Igazából alapból nem szeretek puszilkodni ,utálom ha belepbek az auramba. Max. Olyanaknal turom el akit régóta ismerek. Ajandekozasnal sem szeretek.Minek? Persze,ha nem adok puszit,hanem csak kedvesen megköszönöm akkor én vagyok a szar,és utána jön a durci.

Na mindegy.A lényeg az,hogy én sem vagyok oda a fűvel faval puszilkodásért.

2018. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális egyáltalán puszit adni bemutatkozáskor énszerintem. Az még vadidegen ember, nem tudok róla semmit. Rokonok is lehetnek, akiket nem kedvelünk, idegenről meg még nem derült ki semmi. Ez olyan bizarr. Mert bizalmi-viszonyba engedni rögtön egy vadidegent? A puszi már eleve hozzánk közelállóknak van/jár. Fiúknál jó a kézfogás, pacsi; lányoknál ha állnak érzelmileg annyira közel egymáshoz, és nem csak kifelé akarnak bájologni, mutogatni, hogy ők milyen jó barátnők; hanem tényleg van egy bennsőséges, személyes, kedvelős viszony. Fiú meg ha lányt reggelente megpuszil, akkor ott már kezd kialakulni több közöttük.
2018. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Csalódott vagyok :-/
2018. márc. 19. 20:14
 19/20 anonim ***** válasza:
33%

Ez már nem az a világ, kérdező.

Amikor Európában már törvényeket hoznak arról, hogy elég ráfüttyenteni vagy hosszan RÁNÉZNI egy nőre egy zaklatási ügyhöz, akkor a puszi és az átlag érintés nagyon gyorsan kihal.


[link]


A meetoo-őrület következménye, ahogy az is, hogy néhány helyen egy férfi se akar nő közelében dolgozni, nehogy bajba keveredjen egy félreértés miatt.


Ugyancsak a kettős mérce miatt alakulnak ki az MGTOW-féle férfimozgalmak is, akik szerint a potenciális előnyök nem érik meg a kockázatot és nővel nem kommunikálnak, nem segítenek nekik, csak az abszolút minimum interakcióra hajlandók velük.

Ide vezetett a vadfeminizmus és a hamis zaklatási ügyek tömege.

Puszi? Öngyilkosság.

2018. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez nem feminizmus, hanem ez a régi szokás. Az, hogy némelyik normálisan ismerkedni képtelen férfi így próbál közelebb kerülni nőkhöz, az rossz indok.

Valószínűleg természetesen alakult ki így, hogy nem puszilkodnak az emberek, max rokonok. Régen talán még ennyire sem. Biztosan az is az alapja, hogy így nem ragasztanak fertőzést egymásra. Ezen kívül a viszonyok helyes értelmezése is számít: nem tudom ez a feminizmussal jövő előző mit szólna, ha az anyjához odalapne egy idegen férfi és megpuszilna..?!

És ahogy fentebb írta az előző, a viszonyokat tekintve sem normális puszit adni ideggennek, akit még nem ismerünk és nem tudunk kit avatunk a bizalmunkba. Továbbá ezt mások is látják, nekik is üzenet és, ha engedünk ilyet és az idegenről bármi kedvezőtlen kiderül, akik látták egy kalap alá fognak venni vele...

febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!