Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hiszik az átlag mostani...

Miért hiszik az átlag mostani tizenévesek, hogy ők többet érnek a többi embernél? Miért néznek le másokat mert más öltözködésben, kinézetben?

Figyelt kérdés

Miért hiszik azt h csak ők a jók, mert szépek, fiatalok, ők a valakik, a többi meg semmi?

Én 18 vagyok mégsem lettem ilyen... Mitől lettek ilyenek?

veled történt ilyen eset? Te is közéjük tartozol vagy csak áldozatuk vagy? Légyszíves mesélj róla, és olvasd el a többiek írását is(és okuljatok belőle h ez a világ szebb legyen mint most^^)


2008. okt. 30. 23:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
16 évesen én is azt hittem külömb vagyok mint a többiek, aztán rájöttem hogy mégsem.
2008. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
96%

Nah ez még a jobb eset :DDD


Én 16 éves vagyok,nem nézem le az embereket,és egyáltalán nem járok márkás cuccokban,saját ízlésem szerint,de mégis divatosan.Sokan "leszólnak" azért pl. hogy szőke hosszú hajú vagyok,de én meg leszólom őket,amiért ezáltal különböztetnek engem meg.Nem szeretem ha valaki el van szállva magától,szerintem többségük nem is jön rá arra,hogy nem érnek többet másoknál...

2008. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Tudja a franc, talán mert úgy nőnek fel hogy ezt látják a szülőktől, mert végülis nem mindegyikük ilyen. Nem mindegyik játssza a bogyóját, nálunk suliban anno azok voltak elszállva akiknek a szülei jómódúak voltak. Volt pénzük a kölöknek minden vackot megvenni amit csak mondott, a csóróbbakat meg lenézték hogy óó, a kis senki hogy néz ki. Elkényeztették őket, és amit a média sulykol nekik hogy az a jó, az a trendy azt követik. Szerintem legalábbis. Amúgy 24 éves lány vagyok, és sosem voltam divatmániás.
2008. okt. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezt látják mindenhol. Most mi a divat? Gucci, Armani, dollár jeles öv (pff), páwáskodás, bunkózás, nagyképűség, stb. Aki nem ilyen, azt lenézik. Nekem szerencsére meg van a saját kis baráti köröm, engem nem néznek ki sehonnan, nem foglalkozom velük. Amúgy azt vettem észre, hogy az ilyen kis elsős csicskák nagyon el vannak szállva. Én sem vagyok valami idős, 17 vagyok, de szerencsére nem csöppentem bele ebbe a stílusba.
2008. okt. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
99%
Szia! Én is 18 éves lányvagyok. Bunkózni.. nemszoktam. Én is ugyan azt kapom. Akkor meg minek? Nekem is egyéni stílusom van, nenm kjrívó, nincs márkás ruhám, ugyanis nincs értelme. Szóval nem, nem tartozom közéjük. Deviszont az ismrőseim sem ilyenek, senki. A suliban vabbak persze, de mégis mit akarsz? Megtudni, hogy vannak jó emberek, akik kissebbségben vannak?! Sajnos ez a világ úgyse fog megváltozni. Ilyen szarmarad. Utálkozás mindenhol. Fikázás, gyűlölködés. Lehet én vagyok pesszimista, de sebaj. Áldozat... Miért lennék áldozat? mert vannak barmok a világon? Nem, én normális vagyok. Ők az áldozatok, Mert nemgondolnak arra, hogy ők is úgyjárhatnak, és akár a szeretteik... Azért hiszik, mert tökéletes az életük. nemfogják fel, mi is folyik itt.
2008. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én hosszú évekig azt gondoltam, hogy különleges vagyok, és csak felnőttkoromban döbbentem rá, hogy tényleg! :)

Mi több, rájöttem, hogy BÁRKI lehet különleges, csak az nem a márkás öltözéknél, nem a bármilyen zenei szubkultúrába való tartozásnál és nem a helyesírás elhagyásánál kezdődik. :/

Most 33 vagyok, és nem úgy látom, hogy minden 20 év alatti el lenne szállva magától. Vagy ha ezt teszi, azt nem olyan okok miatt, amit valóban nagyra becsülnék.

Egyébként meg nem igazán látok ebben problémát. Szerintem a nagy részük fel fog nőni, és a felnőttéválás első része egy óriási értékítélet- és világnézet-változás. Tehát ők is rá fognak ébredni azokra a dolgokra, amikre Ti már rájöttetek. Türelem! :)

2008. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
85%
kérdezték h milyen egy átlagos 18éves lány szobája..hát belinkeltem pár képet,amin én vagyok,és látszik a háttérben a szobám...és rögtön elkezdtek izélni h mert magamutogatós nagyképű plázabiccs vagyok...de nem gondoltam volna h ennyire magamraharagítok mkit azzal h ott vagyok a képen...és utána vki belinkelte ezt a kérdést h ezt én ihlettem...pedig én nem vagyok olyan aki többet hisz magáról...de teljesen lehordtak mindennek és akkor már én is bevágtam h szeretem az irigyeskedő kritikát,na rajta...meséltem ott az egyik oszttársam,h vele összehasonlítanának és nem rám mondanák h plázabiccs..és elkezdtek szivatni h de pedig magamról meséltem,nekem hozott anyum dolce and gabbana cuccokat tokióból,nem annak,akiről meséltem...életemben először élőben azon a csajon láttam ekkora márkát,nemhogy még nekem legyen...anyum egyedül nevel minket,és az a felső egy ezres volt,amit a képen viselek..és mégis azt mondták h eszetlen plázabiccs vagyok,akinek tele van márkás cuccal a szobája és anyuciék benyomta egy jó suliba,nem küzdöttem a flvételizőkkel...annyira beskatulyáztak,ráadásul nem is jó skatulyába tettek!pedig csak egy kép volt,amin ott állok a szobámban pózolva és "félreismertek"...
2008. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
90%
Nekem múltkor beszólt az egyik szobatársam az öltözködésemre. Rengeteg ruhám van az tény, de tudom hogy mit hova kell felvenni pl: a miniszoknyát amit a strandon szoktam használni, nem veszem fel a suliba. És lehet, h ezzle most megbántok valakit, de elegem van abból , hmindenki nyakából lóg a kockás sál. Szval beszoltak az öltözködésere, mert 1 fekete csőnadrágo, 1 fekete 3/4-es ujjú felsőt vettem fel és főlé, meg egy nagyon halványrózsaszín ujjatlan garbót + egy balerinacipő. Szval a csaj szerint túlöltöztem. nem értem attól, h nem vagyok divatmajom, hanem szeretem a nőies, kötött ruhákat, miért vagyok túlöltözött?! Ne mindegy. Az egyik volt osztálytársam (másik suliba ment) azt mondta, h talán épp emiatt tetszem a srácoknak, mert nőies vagyok és nem egy olyan beállású csaj, mint amilyenekt manapság lát az ember. Igaz még, soha nem volt barátom, de csak azért, mert én nem akartam. Nekem nem kell olyan srác,aki már az első héten megakar fektetni vagy nem lehet vele semirről beszélni. Őszíntén szerintetek túl sokra vágyom?
2008. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azért ilyenek, mert a média ezt nyomatja, hogy csak az a valaki, aki márkás cuccokat hord, és ettől lesz menő, és ha meg már máskás cucca van akkor azt hiszi hogy tényleg menő, és ezért lenéz másokat. Én egy 18 éves lány vagyok, de amikor14, 15, 16 voltam érdekes módon tudtam normális lenni, úgy, hogy mindenki elfogadott. Ma meg már a suliban a 15éves kiscsaj elmegy mellettem és fellök? Mert azt hiszi ő a valaki... Ja és hozzá kell tennem, hogy már szórakozóhelyekre sem szívesen járok ennyi idősen, mert amikor bemegyek valahova azt látom hogy a kis 14évesek cigivel, piával a kezükben verik magukat a földhöz.. meg egy fél pohár sörtől ők már részegek... nah köszönöm, ebből nem kérek.


Nem szégyellem, hogy kínaiból öltözködöm, mert a szüleimnek nincsen pénze 10ezret kiadni egy gagyi pólóra. Inkább tisztelem, és meg is tanultam a pénz értékét, és azt hogy be kell osztani.

Megvan a saját baráti társaságom, ahol akinek pénze nem is látszik rajta, nem villogtatja.


Remélem, hogy egyszer megjavul a világ.. :(

2008. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát, annyira nem teljesen értek egyet mindennel, amik itt elhangoztak.

Öltözködés...nekem a barátom fullgazdag. Armani, Converse, Tommy Hilfiger meg ilyen cuccokban jár, meg iPhone-ja meg ilyenei vannak. És Ő mégsem szállt el magától! Tök jó fej, és tudom, hogy engem nem néz le, mert én egyszerűbben öltözködöm. Szóval hiába, azért ez nem igaz. Sőt, szerintem általánosságban sem!

Úgy értem, hogy ismerek lányokat, nálam egy évvel fiatalabbak (én 17 vagyok), és ilyen jó barátnők, meg tök márkás cuccokban vannak meg koncertekre járnak, meg ilyenek. Én ismerem az egyiket, a "legfőbb" ilyet, és amúgy elég kedves, meg vicces meg kreatív. Én nem viszonyulok hozzá negatívan, és így ő sem hozzám. Szóval szerintem ezek az emberek inkább azokat nézik le, amilyenek ti vagytok...úgy értem - nem sértő akarok lenni -, szóval ti lenézitek őket, mert milyen kis hülye p*icsák, meg mi értelme olyan cuccokba járni, mint amilyenekben ők járnak...és ők érzik ezt, és látják rajtatok, és ezért viselkednek így, nekem ez a tapasztalatom.

Jó, nem azt akarom mondani, hogy ők a legjobb fejek vagy ilyenek, de engem sem néznek le, ha én sem nézem le őket.

Bár azért néha valóban kicsit szánalmasak tudnak lenni :)


(Remélem nem az jött le ebből, hogy én ilyen ember vagyok meg ilyenekkel barátkozom...)

2008. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!