Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Emeletes házban (nem panel)...

Emeletes házban (nem panel) mennyire hallatszik át a zongorázás?

Figyelt kérdés

Kb. 10-11 év után végre kaphatok egy kölcsön pianínót.

Mennyire kell aggódnom a szomszédokért? Természetesen nem de. 10 előtt és nem este 8 után tervezek gyakorolni.

Kb. napi 2-3 óra lenne a gyakorlás. Tudom, minden embernek máshol van a határ, de ez még talán belefér, nem?



2018. jún. 5. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
bele kell férjen.. 8 és 20 óra közt. Mikori építésű? Mert az, hogy nem panel, még nem elég. Az új építésű vb.vázas-Ytongos házakban nagyon nagy az áthallás - a vb vázaknál nem jól szigetelnek és vezetik a hangot. A régebbi tégla-vb gerendás födémes házak egy kicsit jobbak, de egyébként a hangszerek eléggé áthallatszanak mindenhol. De reméljük nem lesz baj belőle.
2018. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2000ben épült, annyit tudok hogy téglaépítésű.
2018. jún. 5. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
nem lesz baj, remélem. Persze min. 1 db idegbeteg lakó minden házban van, igazságos elosztásban Murphy törvényei szerint. Szorgalmas lehetsz, biztos jól haladsz majd a zene tanulmányaidban, és ez jó. Egyébként egy hangszer nem olyan zavaró és káros, mint az autók, szirénák, gépek zaja.
2018. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Régi építésű téglaházban élek. Egy emelettel feljebb a másik oldalon (tehát nem közvetlenül felettem) anyu furulyát vett a gyereknek. Onnantól kezdve két évig hallgattam, ahogy a botfülű Petike furulyázik. Szóval hallatszik, igen. Semmi mást nem hallok a szomszédoktól, de a hangszert igen.

Mondjuk engem a zene nem zavar, a furulyás gyerek se zavart, csak a második óra vége felé.

2018. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A közvetlen szomszédunk zongorája elég hangosan áthallatszik, de engem nem zavar, szerintem szép! Ha a csendháborítást nem szeged meg, akkor nem lehet baj! Nagypapám zongorista volt, otthon nagyon sokat gyakorolt, a mai napig csinálja, sosem volt baj belőle.
2018. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

- Kijöhet Mozart játszani?

[link]

2018. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a zongora lefele nagyon athallatszik, ha sokat gyakorolsz erdemes hangszigetelte a szobat. Ha csak napi 1-2 orat gyakorolsz nagyon ritkan van gond. En egesz gyermekkoromban panelhazban, gyakoroltam egyetlen egyszer sem szoltak a a szomszedok. Azt mondtak halljak, de nem zavarja oket.
2018. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!