Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nem büdös a lábam akkor...

Ha nem büdös a lábam akkor feltehetem a lábamat zokniban a Vonaton ülve?

Figyelt kérdés
Ma történt, hogy utaztam haverommal haza Balatonról és fáradtak voltunk, meleg is volt ezért feltettük zokniban a lábunkat. Felszállt valami alsós csoport egy kisérőtanárral vagy mi a szösz volt. Nem nagyon akartuk, hogy beüljenek elénk szóval nem vettük le a lábunkat,de végül mindegyik talált helyet magának. Ha le akartak volna oda ülni akkor levettem volna... De kb. 10 perc múlva jött a kísérőjük és szólt, hogy "Le kéne venned a lábad, más oda ül" jó levettem, de aztán rájöttem, hogy nem koszos a lábam és mindenkinek van ülőhelye minek figyeljek rá. visszatettem a lábam. amikor szálltak le odajött és elkezdett baszogatni, hogy vegyem már le a lábam. Aztán kiabált, hogy kibassza az ablakon az órámat meg a napszemüvegemet ami ott volt az ablak mellett. Még azt is mondta, hogy orrba ver, ha nem teszem le a lábam mert rákérdeztem, hogy miért szól rám ilyenért. egyszer nem voltam vele paraszt a kérdésekkel, nem anyáztam és nbem küldtem el sehova. Levettem és nagynehezen leszállt de nem volt valami kellemes élmény. Cipőben vagy mezitláb én sem teszem fel a lábam az szerintem is bunkóság,de zokniban szereintem belefér. Mit gondoltok erről? Illetve az ilyen idegbeteg erkölcscsőszökről?

2018. aug. 9. 22:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
2018. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%
Fuu de paraszt vagy hallod... és akkor még észre se veszed magad. Te inkább utazz kocsival vagy nem tudom, hogy ne zavarj inkább senkit.
2018. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%
Illetlen dolog, de az a kísérő is egy paraszt volt.
2018. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
67%

Undorító dolog zokniban is feltenni a lábat oda, ahol másvalaki ül. Gondolom, te szívesen ülsz oda, ahol valaki másnak a lába volt zokniban. Pl. ha vendég megy hozzátok, ő is felteszi a lábát oda, ahol te ülni szoktál.

Mindig lenéztem és elítéltem azokat, akik felteszik a lábukat. Főleg idősek lába látványra se valami szép, nem kéne közszemlére kitenni, de a férfi lábak sem szívderítő látvány.

De nem elsősorban a látvány miatt nem kéne feltenni. Olyan iszonyat rohadt kényelmetlen simán ülve a földön tartani? Mi a fenének kell feltenni? Nekem semmivel sem kényelmesebb, itthon se teszem fel soha.


Na, bocs a litániáért. Értékelem, hogy feltetted itt a kérdésed, hogy megtudd, mit illik, mit nem. Szóval: nem illik feltenni a lábat vonaton. Ennyi. Ezentúl ne tedd.

2018. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
36%
Szerintem semmi gond avval, hogy feltetted a lábad. Lehet leszólni, de ne legyünk már ilyenek! Miket raknak a vonat ülésre?? Koszos szatyrok, csupa kosz táska, állathordozók, kutya, koszos munkás ruhában vagy csak szimplán koszos emberek is ott ülnek. Mind rosszabb, koszosabb mint egy zokni (ha nem büdös lábszagú)... A kísérőnek meg semmi joga nem volt így rád támadni! Szép példa a gyerkeknek...
2018. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%

Én a 4. válaszoló vagyok. Nem mondom, hogy jól tette az az "erkölcscsősz", amit tett, de meg kéne érteni, hogy irritál sok embert, hogy oda teszik egyesek a lábukat. De sok ember visszafogja magát, pedig ő is elmondaná a véleményét. Igazából teljesen érthető, ha valakinek van egy véleménye (amivel nincs egyedül) és ennek hangot is ad. Igaz, nem az volt a legjobb módja, ahogy ő tett. Ha meg kivágja az ablakon a cuccaid, fel is jelentheted, vagy te is elveheted az ő cuccát tőle és kidobhatod te is. Elsőre mondjuk a kalauznak kellett volna szólnia, hogy nem tartod be az utazási szabályzatot - míg persze erről nem is szól az utazási szabályzat, szóval vicces.


A MÁV-nak jó lenne foglalkoznia a dologgal, kitalálni, ez jó-e vagy nem és kiírni a falra, hogy Kérjük, ne tegyék a lábukat az ülésre!

2018. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%

Hogyne lehetne már feltenni zokniban? Nincs benne semmi undorító. Van akinek muszáj is, mert visszeres vagy csak megrándult a lába. Természetesen, ha valaki oda le akar ülni, akkor le kell venni, de amíg nem kéri valaki azt az ülőhelyet, nyugodtan ott lehet tartani a lábunkat.

Ha legközelebb így járnál, kérdező, inkább sajnáltasd magad, mondd, hogy nagyon fáj a lábad, alig bírsz ráállni, megrándult, akkor leszállnak rólad. Persze abban az esetben ne mondj ilyeneket, ha valaki le akar oda ülni, engedd át nekik a helyet, de ha valaki direkt kekeckedik, meg meg akarja mondani, hogy szerinte mi a helyes, akkor nyugodtan füllentsd neki ezt.

2018. aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
31%
Elvileg nem tehetnéd fel, ugyanúgy ahogy csomagot se tehetnél magad mellé, de mivel az utóbbit is leszarja mindenki, így szard le te is.
2018. aug. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
14%
Annak a nagyokosnak pedig, aki azt írta, hogy undorító az idősek lába, meg milyen bunkóság feltenni, hááát, nagyon fiatal lehetsz te még. Majd rájössz, harmincas, negyvenes éveidre, pláne, ha nem ülőmunkád lesz, vagy visszeres lesz, hogy milyen jó is feltenni a lábunkat. Főleg nyáron kell vigyázni a visszerekre, és amint lehet felpolcolni a lábunkat állandóan. Nyáron bedagad a hőségtől, a rossz keringéstől, stb. Ez pedig igen súlyos következményekkel járhat, minél idősebb vagy, annál inkább figyelni kell erre. Most írhatod, hogy veled úgysem fordulhat elő ilyesmi, aha, csakhogy ezt előre nem tudhatod. De majd rájössz... Ha nem neked, akkor rokonodnak, barátodnak, egy jó ismerősödnek, kollégádnak lesz ilyen gondja. Akkor talán megérted, reméljük a tapasztalás majd kifejleszt bennetek egy kis empátiát.
2018. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
70%

gondolom kifizetted a jegyet több helyre teljes áron és te is szívesen ülsz oda, ahova a hozzád hasonló retkesek feltszik a radvás lábukat

ennyi, jó utat, szerencséd, hogy nem velem találkoztál

2018. aug. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!