Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nem büdös a lábam akkor...

Ha nem büdös a lábam akkor feltehetem a lábamat zokniban a Vonaton ülve?

Figyelt kérdés
Ma történt, hogy utaztam haverommal haza Balatonról és fáradtak voltunk, meleg is volt ezért feltettük zokniban a lábunkat. Felszállt valami alsós csoport egy kisérőtanárral vagy mi a szösz volt. Nem nagyon akartuk, hogy beüljenek elénk szóval nem vettük le a lábunkat,de végül mindegyik talált helyet magának. Ha le akartak volna oda ülni akkor levettem volna... De kb. 10 perc múlva jött a kísérőjük és szólt, hogy "Le kéne venned a lábad, más oda ül" jó levettem, de aztán rájöttem, hogy nem koszos a lábam és mindenkinek van ülőhelye minek figyeljek rá. visszatettem a lábam. amikor szálltak le odajött és elkezdett baszogatni, hogy vegyem már le a lábam. Aztán kiabált, hogy kibassza az ablakon az órámat meg a napszemüvegemet ami ott volt az ablak mellett. Még azt is mondta, hogy orrba ver, ha nem teszem le a lábam mert rákérdeztem, hogy miért szól rám ilyenért. egyszer nem voltam vele paraszt a kérdésekkel, nem anyáztam és nbem küldtem el sehova. Levettem és nagynehezen leszállt de nem volt valami kellemes élmény. Cipőben vagy mezitláb én sem teszem fel a lábam az szerintem is bunkóság,de zokniban szereintem belefér. Mit gondoltok erről? Illetve az ilyen idegbeteg erkölcscsőszökről?

2018. aug. 9. 22:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%
Kamu. Senki nem lehet ilyen bunkó, mint a kérdező.
2018. aug. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem bunkó voltál, amikor nem vetted le a lábad, amíg meg nem győződtél arról, hogy a felszállt utasok találtak-e helyet. Illendő lett volna addig levenni. Én is fel szoktam rakni hosszú kirándulások után, mert valóban sokkal kénylemesebb, de egyből leveszem, amikor megállunk, és látom, hogy szállnak fel.

A kísérőtanár pedig finomabban is kifejhette volna a véleményét, durva túlzásba vitte a dolgot.

Szóval legközelebb legyél kicsit tisztelettudóbb.

2018. aug. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos elég sokan olyan bunkók, mint a kérdező. És ez nem arról szól, hogy piszkos-e a lába, hanem hogy kit hogyan neveltek...
2018. aug. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
50%

Egyik kutya, másik eb, a leírt sztori alapján... Mert bár mindkét fél szándéka érthető, se te, se az erkölcscsősz nem cselekedtetek jól...


Oké, hogy fáradt vagy, de nem vettél magadnak két jegyet... És gondolj bele, ha felszállsz és benyitsz egy vonatkocsiba, tök gusztustalanok az ilyen dolgok... Ha te tudod is magadról, hogy frissen fürödtél és tiszta ruhában vagy, nem izzadt de még csak nem is poros a zoknid..., ilyen kánikulában ha meglátok egy ilyen lábfeltevős embert, akkor sokkal inkább az ugrik be, hogy bizony rettentő fáradt, és már lejárta egész nap a lábát a poros utakon és fix, hogy izzadt és büdös is. De nem fogok leállni szagolgatni, hogy tényleg úgy van-e, egyszerűen undorító, és viselkedjen, ennyi.... Te mivel nem vetted le a lábad, undorító vagy, pont.


Az erkölcscsősz meg szintén undorító, hogy így fenyegetett, meg stb. Viszont tökre tudom díjazni, hogy vannak még, akik mernek szólni, ha már a kalauz ilyesmivel nem foglalkozik, vagy nincs rá kapacitása.


És az, hogy másnak a táskája alja koszosabb, mint a te zoknid, még nem indok arra, hogy két helyet elfoglalj...

2018. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig akkor cselekedtél volna helyesebben (nem helyesen, csak mégis mérföldekkel korrektebben), ha:


1. Mikor megáll a vonat egy megállónál, és újabb felszállók érkeznek a kocsiba, akkor még előre bármi kérés nélkül leveszed a lábad, és nem azt számolgatod, hogy hány hely van még máshol, hanem meghagyod a szabad helyválasztást másnak.

És ha mindenki leült, akkor ám legyen visszateheted a lábad, ha nem ült oda senki.


2. Még a legelején kinyitsz egy újságot, ráteszed az ülésre, és arra teszed a lábadat! Vagy a saját pulóveredre, vagy bármire, ami nálad van épp. Ennyi. És akkor akár cipőstől is felteheted, ha elég nagy ahhoz a papír vagy egyéb, hogy nem érintkezik a lábad az üléssel, és nem hullhat rá semmi...


Szóval újság kinyit, letesz, lábad fel, ha vonat megáll és nyílik az ajtó, akkor patád le, újság el, és vársz... Na ilyen formában engem sem zavarna.


Az is tök ocsmány dolog egyébként, amikor egyes utasok a táskájukkal foglalják a mellettük lévő ülést, és csak akkor veszik el, ha megszólítják, hogy ugyan leülnének, és még akkor is pofákat vágnak sokan, és alig akarják eltenni a táskájukat... Rettentő bunkó viselkedés!

Amikor nagyon nehéz a csomagja valakinek, akkor megérthető, hogy nem teszi fel, vagy nem tudja, mert nem elég erős, stb.... Ott még tök oké, hogy azt mondja, ha van hely máshol még, akkor addig nem teszi fel... De ha már több az ember, akkor vazze ne a te csomagod üljön már, hanem a másik fizető utas...!

2018. aug. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon egyet tudok érteni azokkal, akik azt mondják, hogy ne rakd fel, és ennek ugye mindkét oka valós (helyfoglalás, higiénia).

Aki meg az idősek visszereit védekezésként használja, előttem olvashatja a megoldást, újság, ruha, stb. Mondjuk amíg a régi koszmó vonatok jártak, épp elég utast láttam, aki képes volt egy kendőt magával vinni, és arra ült, hát akinek dagad a lába, az is vigyen. Ettől még az "egy jegyet vettél" nem dől meg, de hát vannak üres vonatok, akkor jó a lábdagadásnak, vannak teli vonatok, akkor nem.

2018. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló. Nem kamu. Ez így megtörtént. És látom itt is van aki itt ereszti ki minden dühét és engem szid. Ha nem elég, hogy leírtam egyszer akkor megteszem újra.

Nem volt büdös a lábam. izzadtam persze, de mutasson nekem valaki 35 fokban olyan embert aki a házat elhagyva 5 percen belül nem izzadt mint a ló.


Köszönöm azoknak akik normális választ fogalmaztak meg. Hozzátenném, hogy több rokonom és ismerősöm is megjegyezte már, hogy milyen udvarias vagyok. hölgyeknek kinyitom az ajtót. asztalnál ülve mindig utóljára szedek magamnak és ha kell segítek valakinek az utcán ha látom, hogy valami baj van. Tisztelem az idősebbeket és át adom a helyem nekik ha kell és még sorolhatnám. Szóval úgy általában nem érzem magam parasztnak. Most jelen esetben megmertem ennyit engedni magamnak és 16 válaszolóból 4-nek csak kimondottan fenyegető vagy sértő módon sikerült kifejeznie magát.


Valamint érdekelne, hogy kinek van kedve egy rakás kisgyerekkel utazni egy vasúti kocsiban 35 fokban?

2018. aug. 10. 12:26
 18/31 Andizsuzsi ***** válasza:
38%
Nyugodtan felteheted a zoknis lábadat, az ülést szennyezni nem lehet. Viszont nem szabhatod meg, hogy ki utazzon veled együtt. Akkor sem, ha nincs kedved együtt utazni velük.
2018. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nevetsegesek vagytok... Cipot soha me is vegyetek, meet mas abba mar belerakta a zoknis labat. 😂 Rosszabb esetben a budos, gombas csupasz labat.
2018. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
Engem kifejezetten zavar, ha a látóteremben ott egy zokniban feltett láb. Szólni nem fogok érte, de lerontja az utazási élményt, hogy folyton azt látom, ha arra nézek. Viselkedjünk már. Nem otthon vagy. És nem rosszból mondom, csak az alapján ítéled helyesnek, hogy nem szoktak érte szólni. Sok embert zavar, még ha nem is szól érte.
2018. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!