Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság, hogy a szomszéd...

Bunkóság, hogy a szomszéd akkor kezd el füvet nyírni, amikor én kint pihenek?

Figyelt kérdés

Kiszoktam menni délután 1 óra körül napozni, ilyenkor pihenek 50-60 percet, közben megy a mikroalvás.

Legutoljára a szomszéd pont akkor bőgette a benzines szarát.

Persze, nyírni kell a füvet, de neki miért jó ezt éppen a legerősebben tűző napon végezni? Azt sem értem, hogy 20 percig nyekereg, aztán abbahagyja órákra, és egy nap 5-ször belekezd.

Nekünk 1000 négyzetméteres telkünk van, házzal együtt, két hetente letolom a füvet 1 óra alatt elektromos fűnyíróval. Vasárnap még egyszer nem nyírtam füvet, pedig a benzineshez képest fele olyan hangos!


Egyébként állandóan cseszeget a szomszéd, és előbb-utóbb elszakad a cérna, kifogom osztani rendesen. Ősszel az ő portáján lévő fa gallyait vagdosta le, és ami egy kicsit is átlógott, azt áttolta hozzánk. Irdatlan mennyiségű szeméttel bombázta tele a kertünket, mindezt úgy, hogy két tujánkat félig letarolta, miközben k@rta át a hulladékot. Igaz, hogy a hozzánk átlógó gallyak mi hozzánk tartoznak, de akkor ahhoz mi köze van? Milyen jogon nyúl hozzá, mindenféle megkérdezés nélkül? Ha pl. volt egy 3 méteres gally, és abból egy fél méteres rész átlógott hozzánk, az instant a mi udvarunkra került.

Ezt akkor csinálta, amikor nem voltunk itthon.

Tavasszal pedig azért pattogott, hogy ő eléjük rakom a szemetét. Sajnos nem lehet tüzelni, és a gallyakat méteresre kellett vágnom, amit utána összekötöztem, és kiraktam. Ahová letettem, az tényleg ő előtte van, azonban az árok túloldalán, egy teljesen üres placc, ahová ő szokott parkolni. Ez nem parkoló, hanem közterület. Háborgott nekem aznap 5-ször, hogy miért nem magunk elé rakom. Fater elmagyarázta, hogy mi előttünk közmű van, ahová ezt nem lehet pakolni, és a szomszédnak az árkon túleső részhez semmi köze sincsen, főleg hogy rendelet írja elő a kerti hulladék kirakását. Ezután még képes volt utasítgatni minket, hogy akkor égessük el.

Utolsó fűnyírásnál is direkt feltartott. Az volt a baja, hogy néhány fűszál átlóg hozzá, és én azt szedjem ki. Fűszegély nyírónk nincsen, és ilyen kis piti dolgokkal egyébként sem szoktam foglalkozni.

Alig tudtam befejezni a fűnyírást, rám is esteledett, de direkt tartott volna fel minél tovább, hogy nehogy aznap betudjam fejezni.


Nálam már nagyon kihúzta a gyufát, utasítgat, okoskodik, beszéli a hülyeségét, teljes mértékben lekezelő stílusban. Nagyon szoktam tűrni szó nélkül, de azért mindennek van határa. Azt hiszi, hogy én majd nem merek neki visszaszólni, mert eddig ráhagytam mindent (ettől még jobban nyeregben érzi magát). Egyébként az ő felesége állt múltkor a hidunkra, és be sem tudtunk állni. Nagyon durván elvannak szállva maguktól, de még durvábban lefogom őket nyomni.


Ti mit gondoltok erről? Ötletek, tippek?


2018. aug. 16. 11:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

20-as éveim közepén járok, és azt vettem észre, hogy főleg a 40+ éves korosztály jelentős része egyszerűen leakarja taposni a fiatalokat. Te gyerek vagy, kussolsz, ezt hiszik rólunk néhányan. Az illem szerintem nem azt jelenti, hogy emögé bújva lealázhatjuk a másikat. "Hogy beszélsz az idősebbel", "Amikor én fiatal voltam", és a kedvencem, amit már meg kaptam "Tiszteld a kort". Mégis mit kell tisztelni a korban? Az valamiféle érdem? Főleg akkor mit tiszteljek benne, ha előtte semmibe vett?


Szóval szerintem egyes emberek nagyon sokat belelátnak az illem dologba, és durván visszaélnek vele, de ha emberükre találnak, akkor ők tudnak a leginkább erre hivatkozni!


Nem tudom, nekem többet el kellene tűrnöm egy idős embertől, mint egy fiataltól?? Erre válaszoljon nekem valaki legyen szíves!

2018. aug. 16. 12:11
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
A szomszéd a Te egészségedet szeretné megvédeni, déli 1 körül a leginkább rákkeltő az UV sugárzás.
2018. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"A szomszéd a Te egészségedet szeretné megvédeni, déli 1 körül a leginkább rákkeltő az UV sugárzás."


Megyek is a Balatonra hideg vízzel fellocsolni a délben kint pihenőket egészségvédés címszaván!

Nincs valakinek egy vízágyúja kölcsönbe?

2018. aug. 16. 12:36
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha úgy általában a 40+ korosztállyal van problémád, írj ki rá kérdést. Jelen esetben EGY darab szomszéddal van bajod, azzal pedig, hogy meghunyászkodsz, holott senki nem várta el tőled, magadnak csináltál gondot. Az átlógó gallyakat neked kell levágni, beszéld meg vele előre, mikor teszed ezt meg. Hétköznap délután egy órakor füvet nyírni semmilyen rendelet nem tiltja, napozni viszont hülyeség ilyenkor. Szomszéd elé pakolni bármit bunkóság előzetes megbeszélés nélkül. Ha nincs szegélynyírótok, szerezzetek be egyet, addig el lehet mondani a szomszédnak, hogy legyen türelemmel, meg fogjátok oldani. Ennyi.
2018. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4.: Egyébként csak szerinte raktuk eléjük a hulladékot! Kb. 30 méter hosszú a kerítésünk, és akkor direkt meg is néztem utólag, hogy még éppen nem ér át az ő részükre a hulladék. De az ő szemével nézve az előttük volt, mert odaszokott parkolni. Abban meg ugye igazat adsz, hogy a mi részünkön oda pakolok, ahová akarok, nemde?

Azt is áruld már el kérlek, hogy ez alatt mit értesz " Szomszéd elé pakolni bármit bunkóság " ? Ez mégis hány méter? Csak mert előttünk is van egy adótorony (kb. 50 méterre tőlünk), és akkor azt hogy merték elénk építeni??

Egyébként az nem bunkóság, hogy sunyiban telebassza az udvarunkat ősz végén, amikor a szeméttel nem is tudunk mit csinálni?

2018. aug. 16. 13:12
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

A szomszédod bizonyára nem könnyű eset, de úgy tűnik te sem vagy az. A regényt nem dolgozom fel teljes egészében, csak amire emlékszem belőle.


Utcára tilos tartósan kirakni bármit. Ezt a részét nem is igazán értem.

Most olvastam a helyi fórumban, hogy valaki arra panaszkodott, hogy a szomszédja este, a nagy meleg elmúltával vágta a füvet, megzavarva ezzel az ő nyugalmát. A fűnyírás nem egy jó buli senkinek, semmikor, de időnként mégis el kell végezni. 1 órakor meg ne napozz az ég áldjon meg, ez annyira alap, hogy nem is taglalnám, naponta hallom a médiában.

Ami átlóg hozzátok, az ugyanúgy az ő tulajdona. Azt csinál vele, amit akar. Ha átesett amit levágott, dobjátok vissza. Ha kárt okozott, tegyétek szóvá és kérjetek valami kompenzálást.

A bejárótokat elállni nincs joga, el kell egyszer vitetni az autóját, aztán majd tudatosul ez benne is. Ha a szép szó nem elég.

Ennyi, a többire nem emlékszem, újra elolvasni meg nem fogom.

2018. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Utcára tilos tartósan kirakni bármit. Ezt a részét nem is igazán értem."


Tilos elégetni a kerti hulladékot, és mivel megenni, eltemetni nem tudjuk/lehet, ezért kell kirakni, amit az önkormányzat el is vitet. Neki úgy látszik jó buli a fűnyírás, mert elszöszöl vele 3-4 órát is, és ezt hetente 2-szer megcsinálja.


Egyébként szerintem félreértetek engem, köszönöm szépen mindenkinek a választ, csak felgyűlt bennem a méreg a szomszéd iránt, főleg amikor le is írtam ezeket. Szóval ez ellene szól, nem ti ellenetek.

Az autó elvitetés egy jó ötlet, ha lesz rá lehetőségem, élni is fogok vele :)

2018. aug. 16. 14:13
 8/13 A kérdező kommentje:

Pár éve még elküldtem volna melegebb éghajlatra, de a franc sem akar háborúzni egy öntelt majommal, ha van más mód is.


Egyszerűen csak megmondom neki, hogy nem az én nevemen van az ingatlan, szóval nem hozzám kell fordulnia a problémáival :D Erre mit tud mondani? Inkább már a nyugalomra törekszek, főleg a saját otthonomban.


Köszönöm, hogy meghallgattatok, megvan a megoldás, szóval már nem is kell válaszolni!

2018. aug. 16. 14:49
 9/13 A kérdező kommentje:

Elkezdek méhészkedni, úgyis régóta akarok!

A kaptárakat majd a törvényben meghatározott minimális távolságon belül a kerítése mellé helyezem. Valami 1-2 méteres nevetséges távolságot kell betartani csak.


Majd meg fogja tudni mi a való világ. Pár nyamvadt fűszálon eszi magát, ami átlóg hozzá (főleg hogy nem is látszódik a sövénytől), másoknak meg cigány szomszédai vannak, akiktől az udvarra nem lehet biztonságban kimenni...

2018. aug. 16. 14:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem véletlen csinálja.
2018. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!