Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szabadság joga és a bagósok....

A szabadság joga és a bagósok. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nyugi nyugi exdohányos vagyok, így mélyen együtt érzek a dohányosokkal, de ma felmerült bennem egy kérdés. Sétáltam az úton a terhes feleségemmel, és biztos veletik is előfordult már, hogy pár méterrel előttetek egy bagós sétált. Tehát kapjátok telibe a füstöt, de nem tehetsz ellene semmit, csak tolerálod, mivel ott dohányzik ahol akar. Ez a szabadsághoz való jog ami mindenkit megillet. DE! A szabadságoddal csak addig élhetsz amíg ezzel nem korlátolod másnak a szabadságát, ez tiszta sor. Na és most jön a kérdésem, hogy nekem jogomban áll tiszta levegőt szívni. Tehát azzal, hogy ott bagózik előttem és benyelem a füsöt azzal korlátolja a szabad hozzáférésemet a tiszta levegőhöz.

Ti gondolkoztatok már el ezen? Szokott titeket is zavarni? Vagy nem kifejezetten érdekel? Esetleg már valami megoldás is van a fejedben? Kíváncsian várom a Ti véleményeteket erről!



#dohányzás #Szabadság joga
2018. szept. 12. 07:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
41%
Az a kis füst nem fog ártani, ellenben, ha rágódsz, dühöngsz az igen.
2018. szept. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
69%
Sosem dohányoztam, a családból sem dohányzik senki, de sosem zavart, ha valaki bagózik. Majdnem az összes barátom/ismerősöm a suliból, munkahelyről dohányzik. Ha zavar, hogy rád megy a füst, akkor lemaradsz egy kicsit aztán kész. Ha problémád van, megoldod.
2018. szept. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Koplárovics Béci ***** válasza:
63%

"Tehát kapjátok telibe a füstöt, de nem tehetsz ellene semmit"


Megállsz egy fél percre, és utána folytatod az utat. Ekkorra a füst már sehol.


"A szabadságoddal csak addig élhetsz amíg ezzel nem korlátolod másnak a szabadságát, ez tiszta sor. Na és most jön a kérdésem, hogy nekem jogomban áll tiszta levegőt szívni. Tehát azzal, hogy ott bagózik előttem és benyelem a füsöt azzal korlátolja a szabad hozzáférésemet a tiszta levegőhöz."


Tehát ő a te szabad levegőhöz való jogodat nem korlátozhatja, de te az ő bagóhoz való jogát korlátozhatod?


PS: nem dohányzom, sőt utálom.

2018. szept. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nehogy azt higgyétek, hogy én most magamban fortyogok :D az egyetlen érzelmem a témával kapcsolatban a kíváncsiság ;)
2018. szept. 12. 07:50
 5/38 szenes43 ***** válasza:
68%

Már nem dohányzom,de míg dohányoztam akkor se álltam be a belső sorban a buszmegállóban még esőben sem hogy ott eregessem a füstöt. Én abbahagytam egy emberöltő után de mindenki maga dönti el hogy két pofára csokit töm magába,vagy az egyre drágább dohányfüstöt szipákolja.

Itt az önjutalmazásról van szó és az lehet cigi,csoki,cola,vagy egy korsó sör.

2018. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
27%
Akkor jó, ha nem mérgelődsz ezen. Senki nem dohányos a családban,én sem. A szabad levegőhöz való jog a technika miatt sérül, gyárak, közlekedés. Hányan élnek, alszanak olyan helyen, ahol nincs egészséges levegő!
2018. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorom óta undorodok a füstjétől is.

Jött az újhullám, mikor betiltották a vonatokon, várókban, stb. Pont akkoriban bosszankodtam azon, hogy mi (nem dohányzók) szívjuk meg a slukkot legjobban. Addig ha nem tetszett, nem mentem a dohányzó kocsiba. Onnantól mindenki mindenhol bagózott, így én szorultam ki a hideg peronra a meleg váróterem helyett.

Munkahelyen ugyanez. Füstmentesek lettünk. Azóta mindehol bűzlik a wc, a szertár, és a buszmegálló úgy néz ki munkaidő végén, mintha kigyulladt volna.

Sokkal jobb, amikor van kijelölt hely a dohányzásra. Aki bagózik, az odamegy, én meg el tudom kerülni. A tiltással úgyse azt érik el, hogy ne szívják, csak azt, hogy tilosban.

2018. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben is van, hogy lemaradsz és később folytatod az utadat, amikor már tiszta a levegő. De ha a lakásomban vagyok, nyitva az ablakom és beszáll a füst az udvarról vagy a szomszéd erkélyről, akkor mit tehetek?

A lépcsőház bűzlik a cigifüsttől, mert a dohányos lakó NEM a saját lakását füstöli tele, hanem a közös területeket.

Klímát venni anyagi okokból nem tudok, ne is javasoljátok!

Mi a megoldás?

2018. szept. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Mansour ***** válasza:
21%

"A szabadságoddal csak addig élhetsz amíg ezzel nem korlátolod másnak a szabadságát"

Ez egy értelmetlen maszlag, bődületes parasztvakítás. A társadalmi együttélést írott és íratlan szabályok, valamint szokások szabályozzák. Ha nem így lenne, és mindenki a fenti elvet követné, káoszba fulladna az egész.

A konkrét esetre egyszerű udvariassági szabályok érvényesek: ha látja, hogy van a közelében valaki, akkor illik másfelé fújni a füstöt, de ha nem látja, hogy a közelében vagy, és téged zavar a füst, akkor neked kell arrébb menni vagy megállni.

Ha viszont a fenti elv alapján kezdesz el filózni, azzal te is az elv tarthatatlanságát bizonyítod.

2018. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Mansour ***** válasza:
100%

"A lépcsőház bűzlik a cigifüsttől, mert a dohányos lakó NEM a saját lakását füstöli tele, hanem a közös területeket.


Klímát venni anyagi okokból nem tudok, ne is javasoljátok!


Mi a megoldás?"


Küzdjünk egy szigorúbb és komolyabban vett társadalmi etikettért! Más megoldás sajnos nincs, mert ha - a társadalom jelenlegi erkölcsi állapotát figyelembe véve - szólsz neki ezért, akkor te vagy a bunkó.

2018. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!