Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szabadság joga és a bagósok....

A szabadság joga és a bagósok. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nyugi nyugi exdohányos vagyok, így mélyen együtt érzek a dohányosokkal, de ma felmerült bennem egy kérdés. Sétáltam az úton a terhes feleségemmel, és biztos veletik is előfordult már, hogy pár méterrel előttetek egy bagós sétált. Tehát kapjátok telibe a füstöt, de nem tehetsz ellene semmit, csak tolerálod, mivel ott dohányzik ahol akar. Ez a szabadsághoz való jog ami mindenkit megillet. DE! A szabadságoddal csak addig élhetsz amíg ezzel nem korlátolod másnak a szabadságát, ez tiszta sor. Na és most jön a kérdésem, hogy nekem jogomban áll tiszta levegőt szívni. Tehát azzal, hogy ott bagózik előttem és benyelem a füsöt azzal korlátolja a szabad hozzáférésemet a tiszta levegőhöz.

Ti gondolkoztatok már el ezen? Szokott titeket is zavarni? Vagy nem kifejezetten érdekel? Esetleg már valami megoldás is van a fejedben? Kíváncsian várom a Ti véleményeteket erről!



#dohányzás #Szabadság joga
2018. szept. 12. 07:20
1 2 3 4
 31/38 TappancsMancs ***** válasza:

Szóval most érted, másnak - megint erős példa - szóval másnak joga van a babakocsi hasznosságától függetlenül a tiszta környezethez.


Amit tudunk lokálisan kikerülünk. A többi meg inkább civilizációs megoldásokat igényel.

2018. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

30-as a kérdés továbbra se a globális légszennyezésről szól. Amennyiben ennyire érdekel a téma, nyiss erről egy kérdést, itt pedig próbálj meg témán belül maradni.


Igen valóban ki lehet kerülni a füstöt, de mivan ha nem akarom? Miért nem megy ő át az út másik oldalára? Miért én alkalmazkodjak hozzá? Hiszen a füstöt ő csinálta oda, előtte nem volt ott. Tökmindegy a vége úgy is az lesz, hogy ki lesz tiltva mindenhol és mindenhonnan, ha a trend követi magát.

Érted, ha beállok az ajtóba, hogy hát én itt állok de 20 méterrel odébb van egy másik bejárat akkor mit csinálsz? Elküldesz a rákba, vagy békésen átcammogsz? Végül is 20 méter nem sok, én meg had álljak már ott ahol akarok :D

2018. szept. 13. 20:19
 33/38 anonim ***** válasza:

Nem tudok megoldást. Én már akkor is bunkóságnak gondoltam a tömegben, buszmegállóban, utcán való dohányzást, amikor még nem volt tiltott.


Nálunk a szomszéd dohányzik nyitott ablaknál, minden nap bejön a füst. Buszon a sofőr, az A4-es méretű áthúzott cigi-matrica mellett . Piacon a vevő a zöldségek fölött. Nem igazán tudok velük mit csinálni azontúl, hogy megkérem őket, h ne csinálják vagy ne itt.

2018. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
31%

Így vagyok én a meztelenséggel is. Én szeretek ruha nélkül lenni, de tudom, hogy nyilvános helyen ezzel zavarnék másokat. (Nem szexuális indíttatásból, csak a szabadságérzet és lázadó természetem miatt, tehát nem büntethető.) Viszont ugyebár ugyanez merül fel, amit a kérdező is felhozott, hogy "a szabadságoddal csak addig élhetsz amíg ezzel nem korlátolod másnak a szabadságát". A gond az, hogy ő bagózhat és belefújhatja a füstöt a pofámba, amikor én undorodom tőle, de én nem mehetek ki ruha nélkül, pedig senkinek sem ártanék vele.

Szóval nincs itt igazság.

2018. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Nekem ártanál, mert én meg a magamutogatós meztelenséget utálom.
2018. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
31%
#35. Nem mutogatom magam, csak úgy érzem jól, ha nincs rajtam semmi. De én meg a ronda kövér emberek látványával vagyok úgy hogy engem irritál, pont ugyanannyira, mint mást egy meztelen ember látványa. Mégis a ronda kövér emberek kimehetnek kövéren az utcára, én meg nem mehetek ki meztelenül.
2018. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Na Mr.Exdohányosnak hasas a felesége, akkor már egyből probléma, ha más az után bagózik. Addig tettél mindenki "tiszta levegőhöz való jogára", és szívtad-fújtad az utcán, nem törődve azzal, hogy más járókelőkre megy telibe a füstöd. Most, hogy te váltottál, hirtelen más lett a normális???


Mint a vonaton... Járt egy időben egy nyomi meg a heverja a vonaton, és mindig a kerékpárszállítóba jártak bagózni, meg a kalauz elől jegy nélkül bujkálni. Egyszer velük jött az egyikük pereputtya. És mikor a másik nyomi megszokásból rágyújtott, a haverja rögtön rászólt, hogy nyomja el azonnal, mert ott voltak a kölkei.


Ha a saját rühes családotokról van szó, akkor rögtön tudjátok mihez nincs jogotok... Ha más tisztességes utazó vagy járókelő emberről, akkor mindenre tojtok... Undorító típus vagy Kérdező!



Egyébként pedig igen, rohadtul zavar, ha mocskos emberek bagóznak közterületen és tömegközlekedési járműveken. Nincs joguk ahhoz, hogy rám, vagy bárki másra erőltessék a füstjüket. Bagózz te és mindenki más otthon a bezárt lakásban családi körben...!

2018. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
#37 xDDDDDDDD Már ezért a szösszenetért megérte újra ránéznem a kérdésemre xDDDD
2018. nov. 16. 22:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!