Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illendő bemenni a...

Mennyire illendő bemenni a férfi WC-be, ha hosszú a sor a női előtt?

Figyelt kérdés
A pasik úgyis piszoárba pisilnek, a sok WC pedig ott van üresen.
2018. szept. 21. 16:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én se tudok piszoárba pisilni, pedig férfi vagyok. Nem fizikailag, hanem lelkileg nem megy.
2018. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
17:42 : A pisilés és a lélek? Micsoda?
2018. szept. 21. 17:49
 13/24 anonim válasza:
82%
Valamiért úgy érzem, hogy ha férfiak pártolnák a női vécébe való bemenetelt "vészhelyzet" címén, a nők nem lennének valami megértőek...a nagy empátia csak addig működik, amíg nőkről van szó. Szóval pisiljetek csak be :D
2018. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%
Mielőtt áttérnénk a vizeldehasználatról a lélek mélységeinek tárgyalására, tisztázzuk az ülőke fel- és lehajtásának egyetemes problémáját, ontológiai és episztemológiai szempontokból.
2018. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira, mint amennyire a pasiknak illendő bemenni a női WC-be.
2018. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem amúgy nem zavar, ha bejön egy nő a férfi WC-be, de akkor elvárom, hogy cserébe én is bemehessek a nőibe az egyenjogúság okán.

Amúgy meg nem is értem, hogy mi szükség van férfi és női WC-kre külön. A belseje minden fülkének ugyanolyan, miért nem lehet koedukált WC-ket csinálni. Mit kell itt szégyenkezni, hogy ki melyik fakkba megy be. Nem mindegy?

2018. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem illem kérdése, hanem kulturáltságé. A tervezőnek nincs könnyű dolga, ezért többnyire a női wc-k a szűk keresztmetszet. Normális körülmények között ennek biológiai okai vannak.

Értelmes közönség esetén ezt meg lehet oldani többféle módon, a körülményektől és a találékonyságtól függ.

Csak megjegyzem, Svédországban a legtöbb helyen csak wc van, koedukáció nélkül. Persze úgy megépítve, hogy ez működjön. A világ legtermészetesebb dolga itt, hogy érkezési sorrend van, a nemek nem számítanak. Én ebből még félreértést, problémát vagy "balesetet" nem láttam. Mondom, kulturáltság kérdése. Ezt ne Magyarországon keresd (ha a válaszokat olvasod, láthatod).

2018. szept. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalan nem illendő. Kivetelt képez ez elől az olyan hely, ahol egy-egy női es férfi mosdó van. Ha a nőihez sor áll a férfi pedig üres, akkor egyértelmű, hogy bemész. De az elég merész lenne, hogy egy több fülkés helyen, epp bent pisilnek a férfiak, te meg lazán elsétalsz mellettük, s bezárod magad az egyik fülképe!
2018. szept. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
62%
Úgy érzem ha egy férfi menne be egy női wc-be vészhelyzet jogcímén a nők rögtön elkezdenének háborogni, hogy az tilos. Már megint egy nő aki egyenlőbbnek hiszi magát másoknál.
2018. szept. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
02:25 : Nem értem, miért lenne ez olyan nagy dolog. Ti sem szégyenlősek nem vagytok, sem erőszak áldozatai nem lehettek egy nő által.
2018. szept. 22. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!