Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A krisnásoknál a nőknek lehet...

A krisnásoknál a nőknek lehet olyan hajviseletük, mint a férfiaknak? 1 hosszú tincs, a többi helyen tar.

Figyelt kérdés

2016. okt. 28. 05:52
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Ez kizárólag férfi hajviselet. (A tincs azonban hosszabb, mint 1 cm.)

[link]


A nők középen elválasztott hosszú hajat hordanak kontyba föltekerve, vagy befonva és úgy föltekerve.

2016. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontosan hogyan kell ezt érteni? A nőknek tiltott ez a hajvisdelet?
2016. okt. 28. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem tiltott, csak vicces. A vaisnava etikett szerint úgy kell a nőknek hordani a hajukat, ahogyan azt az előző válaszoló leírta.

Annak a tincsnek (szanszkritul siká), két haszna van: 1. Áldozatok bemutatásakor csak az kapja meg a lelki eredményt, akinek van sikája. 2. Tilak felkenésekor utoljára a sikát hagyják a férfiak, ezzel jelezve, hogy a testük Visnu temploma. Mivel a nőknek eleve hosszú hajuk van, nem kell sika.

2016. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igaz, nem világos még számomra a válasz, azért mert:


"Semmi sem tiltott" - ez alapján úgy értem, hogy hordhat egy nő is olyan hajviseletet.


"A vaisnava etikett szerint úgy kell a nőknek hordani a hajukat, ahogyan azt az előző válaszoló leírta." Ez alapján pedig akkor mégsem hordhat olyan frizurát.


Komolyan nem értem, mert számomra ez ellentmondás.


Megírod még nekem egy szóval a választ? Egy nő hordhat a krisnásoknál olyan hajat (1 tincs, a többi tar)? Egy szóval igen vagy nem a válasz?

Köszi!

2016. nov. 5. 07:55
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Akkor nem!


Csak azert irtam, hogy semmi sem tiltott, mert a Vedak inkabb javasolnak dolgokat, semmint parancsolnak.

Nincs olyan traditcio, ahol a nok ferfi hajviseletet hordananak. Ez ugyan olyan , mintha azt kerdezted volna, hogy szari helyett hordhatnak-e dhotit a nok😀

2016. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így már értem. Köszi! A Védákban van arra vonatkozó leírás, hogy ki milyen hajviseletet hordjon?
2016. nov. 5. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!