Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ekkora gond egyeseknek,...

Miért ekkora gond egyeseknek, ha valaki megáll autóval a házuk előtt?

Figyelt kérdés

Budapest külvárosában egy családi házas övezetben lakunk. Tegnap vadul csönget a szomszéd, hogy ne álljanak a vendégeink az ő háta elé. Nézem, hát kiderül, hogy az ő háza előtt álló autó nem is a mi vendégeinké, hanem valaki másé volt. (Ezt szerintem nem fogta fel.) Mondom neki, hogy ugyan ezzel az autóval nem hozzánk jöttek, de mivel közterület és nem a kapubejárójában áll, ezért bár nem illendő, de teljesen szabályos, ne csináljon ebből akkora ügyet, előttünk is megállnak néha. De nem, ő csak csinálja a balhét, hogy de álljanak el onnan, mert az az ő háza előtt van, oda nem szabad parkolni. Nem lehetett meggyőzni, hogy szabályosan parkol. (Gondoltam, őrizzen így egy parkolót a belvárosban a háza előtt.) Mondtam neki, hogy ha ennyire zavarja, akkor ha jön hozzá valaki, akkor álljon nyugodtan elém. Erre továbbra is azt hajtotta, hogy akkor álljon az az autó oda. Mondtam, álljon, de én nem tudom hogy kié, mondja ő meg neki.

Szentül meg volt győződve az öreg, hogy az ő háza előtt más nem parkolhat. De még ha rendes gondozott terület lenne, de nem, gazos, elhanyagolt rész, nem is gondozza. És sajnos a szembe szomszédom is ilyen, az is kiverte a múltkor a balhét, amikor ez egyik vendégem véletlenül oda parkolt, meg is fenyegetett, hogy kiszúrja a gumiját. Tudom, hogy nem illik, de szabályos. Elém is parkol néha más, sosem csinálok belőle ügyet, ha nem a kapu elé áll.

Miért képtelenek egyesek felfogni azt, hogy a háza előtti rész közterület, nem az övé, és oda bárki leparkolhat ha nem akadályozza a kijárást a telkéről?



2018. szept. 24. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom igazad van-e, mert nem minden közterületen lehet parkolni (pl zöldfelületre általában nem). De persze értem a problémád, valószínűleg neked van igazad.


De ha jóban akarsz lenni a szomszédaiddal, akkor inkább illedelmes legyél mint szabályos. Mondd meg a vendégeidnek, hogy keressenek rendes parkolót, vagy olyan helyet ahol az út szélén szabályosan állhatnak. Pár száz méter sétától még senkinek sem esett le a karikagyűrű az ujjáról és akkor a szomszédaiddal is jóban maradhatsz.

2018. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha önmagában, ha a bejárót nem blokkolja, akkor oké részemről, de pl nekünk is van olyan,hogy szemben hosszú zöld sáv van a járda mellett és pár fa is van, a mellettünk lévő szomszéd nem oda áll szembe, hanem a mi bejárónkkal szemben lévő területre. Persze itt nagyobb a köz a fák között, szóval kényelmesen elfér, de úgy áll oda, hogy még véletlen se tudjun oda állni más ..

Szóval közterület, de igazából a szembe szomszédé ezért nem szólunk, de nem is az oldal szomszédé..

2018. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről eszembe jutott egy még aranyosabb történet, de ugyanúgy a ház előtti közterület. Valami jó nagy hóesés után vittem be családtagomat a Wekerlére. Az utcácskában csak egy nyomon járt a hókotró. Ahová mentünk, ott el volt takarítva a hó, de álltak is már. Felkészült autós lévén, előkaptam a lapátot a csomagtartóból, és 9-10 perc alatt a következő ház előtt ástam egy autónyi parkolóhelyet. Amikor kész lettem, kijött az öregasszony, és közölte, hogy ide ne álljak, mert majd jön a fia. Majdnem lecsaptam a lapáttal. :D
2018. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2018. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer engem is megfenyegettek, hogy leeresztik a szelepet az autómon, ha nem állok el onnan, természetesen vita lett belőle. Igazságom teljes tudatában felkerestem az illetékes önkormányzatot, hogy panaszt tegyek. Legnagyobb megdöbbenésemre, sőt mit több, felháborodásomra azt a választ kaptam, hogy az ingatlan előtt a járda és az úttest közötti közterület rendben tartása az ingatlantulajdonos feladata és igenis joga van elküldeni onnan. Én ezt a mai napig nem tudom elfogadni, előttem is meg szoktak állni. Én ilyenkor kimegyek és megkérdezem, hogy keres valakit, esetleg tudok-e segíteni. A válasz általában a távozás.
2018. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Zöld területen eleve tilos parkolni, ha közterület. Tök mindegy, hogy gazos-e :D

Egyébként engem azért zavar, mert ilyenkor mindig beállnak a kapuba is, és nem tudunk ki/beállni. Egyébként nem zavarna.

2018. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Ő azt nem értette, miért állnak a házához, te pedig azt nem érted, miért értetlenkedi egy ember. A két probléma egy tőről fakad. Nem téma.
2018. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha zöld terület és emiatt nem lehetne parkolni, akkor senkinek sem lehetne, tehát tulajdonosnak sem.

Attól, hogy a közterület rendben tartása az ingatlantulajdonos feladata, még nincs joga elküldeni onnan, mert attól még nem lesz joga eldöntetni, hogy ki állhat oda és ki nem. Az ő vendége odaállhat, a számára szimpatikus szomszédé úgyszintén, de kevésbé szimpatikus szomszédé nem, a mentő meg a tűzoltó nem? Ez kizárt dolog, hogy így lenne.

2018. szept. 24. 11:55
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma megkaptam az önkormányzat válaszát:


"Tekintettel arra, hogy közterületről van szó, a vonatkozó közlekedésszabályozási jogszabály (KRESZ) betartásával azt bárki igénybe veheti, a tulajdonos nem tilthatja meg a ház előtt való parkolást, ilyet csak a rendőrség tehet.


Zöldfelületen parkolni nem szabályos, az ilyen esetek a közterület-felügyelet hatáskörébe tartoznak.


Kérem tájékoztatásom szíves tudomásul vételét."

2018. okt. 3. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!