Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem miért gond egyesekne...

Nem értem miért gond egyeseknek a Szentháromság elfogadása, mi a probléma vele?

Figyelt kérdés

Jahve maga az Atya,a Fiú az Atyátol van ezt MINDEN Biblia alátámasztja, a Lélek/Szellem/Erő úgy szintén Jahve része.

Akkor mi a probléma vele?

Egyiket sem nevezi a Biblia sehol idegen istennek,sőt Ők hárman mindig minden alkalommal egyet akarnak. Nem olyanok mint pl a görög mitológiában lévő istenek akik néha összecsapnak,meg nem értenek egyet stb. A Bibliai Szentháromságnak köze sincs a helenisztikus tanokhoz.



2014. máj. 23. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Hogy nem létezik?
2014. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nos, én sem tudom pontosan, hogy mi a probléma vele. Azt mindenesetre tudom, hogy a korai kereszténység sosem vallotta azt, hogy egyetlen isteni személy létezik. A korai kereszténységről szép számmal maradtak ránk források a korabeli keresztények és pogányok tollából, így nagyon is jól tudjuk rekonstruálni, hogy miben hittek az első keresztények. Sőt, a történettudomány azt is világossá teszi, hogy az első három században alapvetően nem létezett olyan mozgalom, amely heves támadást indított volna Krisztus istensége vagy a Szentlélek személye ellen. Csak jóval később, a negyedik században Árius püspök és követői voltak azok, akik elkezdték terjeszteni ezt a tanítást, amit az egyház eretnekségnek nyilvánított.
2014. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A legfontosabbat kihagytam bocs..:)

Miért büntetné meg az Atya azt aki imádja a Fiút,hisz Ő maga ruházta fel a Fiút minden hatalommal és mindent neki adott. Úgy szintén miért haragudna az Atya ha valaki a Szentlélek segítségét kéri,hisz tulajdonképpen az Atya Lelkétől várja az illető a segítséget. Mi a gond ezzel? :)

Nem értem azt a felfogást ami annyi gyűlölettel harcol a Szentháromság ellen.

Nem veszik észre,hogy kivel akarnak szembe szállni?

2014. máj. 23. 11:25
 4/20 A kérdező kommentje:

Degial :) köszönöm a választ. Azt hiszem,hogy te nem csak a Szentháromságban nem hiszel hanem Istenben sem.

Kedves 2es köszönöm a választ :) én is úgy tudom ahogyan te.

2014. máj. 23. 11:32
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Ennél skizofrénebb dolog nem sok van. Most akkor a Szentháromság egy valaki vagy három valaki? Egyszer egységként említik, másszor mint külön személyiségeket. Még egy ilyen egyszerű kérdésre sem lehet egyenes választ kapni. Mindig megy a hupákolás meg a sumbákolás.
2014. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5ös :D ne már!

Egyszer próbáld meg Istent elfogadni és utána próbálkozz újra a Szentháromsággal. Ok?

"VALAKI" persze, aham...az a valaki a 90 éves Józsi bácsi a szomszédból.:D

Itt nem "VALAKIRŐL" beszélünk kedves barátom hanem a MINDENHATÓ TEREMTŐ ATYA ISTENRŐL! :)

Ha nem hiszel Istenben az engem nem zavar,mert te ilyen vagy,neked a hited másban van. Én hiszek a Teremtő ember által fel nem fogható Személyében...én ilyen vagyok.

Ennyi a különbség közöttünk. :)

Ezt vagy elfogadod,vagy nem de semmi nem változik abban,Isten lehet akár három személy is egyszerre,vagy éppenséggel EGY!

2014. máj. 23. 11:57
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Ezt nevezem sumbákolásnak. A tudomány az, amelyik megmondja neked, hogy miért lefele megy a víz a csapból. Azt is megmondja, miért halnak meg a nő szülés után nagy arányban, ha nem mos kezet az orvos előtte. Azt is megmondja, hogy hogyan kell egy hidat úgy felépíteni, hogy az elbírja a rá nehezedő nyomást. Fájdalomcsillapító gyógyszert tud előállni, hogy a testünk ne tudja annyira kínozni az agyunkat/gondolatainkat. Kipörgésgátlót tud fejleszteni az autókba, ami életeket ment meg. Szervtranszplantációval ment meg életeket. Felfedezi a vitaminok fontosságát és direktbe, koncentráltan tudja adni azoknak, akiknek szükségük van rá. És ilyenből van sok milliónyi. És ezek közül egyik se mond ellent a másiknak. Mind ugyanarra a modellre utalnak. Még nem fedezett fel mindent a tudomány, de már sok milliónyi problémát megoldott/megválaszolt, és egy egységes világképbe helyezte ezt az óriási mennyiségű tudást. Az egyetlen esélye ma egy vallásnak, ha azokon a területeken humbákol, ahol a tudománynak még feladata van, mert még nem tudta feltérképezni azt. 1000 éve még lehetett arra vallást építeni, hogy a villámot Isten csinálja(Thor), ma már körberöhögnék, aki Isten látja egy villám mögött, mivel az is meg van magyarázva tudományosan, hogy mirét történik, és az is beleillik a képbe, mert a tudományban nincs olyan, hogy ez egy kicsit így van, az meg egy kicsit úgy van, hanem egy egységes képbe helyezi be a folyamatosan megszerzett tudást, és ha kell, akkor javít a képen, pontosan annak érdekében, hogy az egy egységes, mindent átfogó képet adjon. A vallás azt nem képes egységbe foglalni, hogy a Szentháromság 3 személy, vagy 1. Azon túl, hogy emberbaráti szeretetre oktat, semmit nem ad hozzá a világ fejlődéséhez, mert önmaga képtelen a fejlődésre, mivel nem szereti a változtatásokat, így a világ fejlődésével egyre torzabb világképe lesz a vallásoknak.
2014. máj. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Olyan szépen és világosan elmagyarázza Isten ,vagy ha úgy tetszik,Jehova,hogy ki is ő valójában ,és kicsoda a a Fiú,és ki a Szent Szellem.

Miért nem hisznek az írásoknak egyesek?

Elég volna csak a Héberekhez írt levél,első részét elhinni.

Sajnos ha nem hisznek ,akkor Isten hazugnak mondják .

2014. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 7es köszönöm a válaszod! :)

Nagyon meggyőző volt! :)

Ég Áldjon!

2014. máj. 23. 12:47
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

#9


Én nem robotikusan lettem ilyen. Vallásos családban nevelkedtem, van fogalmam róla, mi az a vallás, de lett internet hozzáférésem és el kezdtem olvasni wikipedia szócikkeket, meg minden mást, és lettek elképzeléseim mi micsoda, miközben próbáltam megérteni a dolgokat. Tök nevetséges dolgok érdekeltek, amelyek hozzám kacsolódtak, tehát nem valami átfogó tantrikus szövegeket olvastam, hanem pár nevetségesen konkrét, apró dolgot, csak van a tudománynak egy olyan érdekessége a vallásokkal szemben, hogy nem tűri az önellentmondást, és vadásznak rá, folyamatosan javítgatva azt. Én meg amikor pár konkrét részénél fogtam meg a tudományt, még az sem tudtam, hogy az tudomány, csak úgy értettem, hogy mit mond, ami fura volt a templomban tapasztalt prédikációkhoz, meg az iskolában tapasztalt Petőfi-elemzésekhez képest. És akkor úgy göngyölítettem a dolgot, és mindig azt vettem észre, hogy eltaláltam miről mit fog mondani a tudomány, tehát előbb kigondoltam mi a helyes válasz, aztán megnéztem mit írt a tudomány, és vagy eltaláltam, vagy elolvastam és rájöttem, hogy rossz, amit gondoltam és pontosan tudtam, hogy mit rontottam el. És az egész egy egységes képpé áll mindig össze. Nincsenek huncutkodások, meg magánutak, meg ügyeskedések benne, hanem egységes a kép.

2014. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!