Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Iskolai tolvaj lebuktatása?

Iskolai tolvaj lebuktatása?

Figyelt kérdés

Valaki (valószínűleg az osztályból) lassan már rendszeresen lopja el a táskákból/tárcákból a pénzeket

Eddig csak testnevelés óra alatt fordult elő, természetesen az öltözőben hagyott értékekkel

Én (felmentett vagyok) nem láttam ma senki "külsőst" bemenni óra alatt, de mégis tűnt el egy lánytól pénz, úgy, hogy mi voltunk egyedül az öltözőben (mármint osztály)

Bárkinek bármi jó ötletet megköszönnék

16/l (kilencedikes)



2018. okt. 9. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csali péntárca- felírt számokkal. Aztán az ofő ellenörzi,hogy ha jelzitek,h eltűnt mindenki táskáját. Akinél meglesz a felírt számú bankjegy...az a tolvaj. De mindenképpen avassatok be egy felnőttet és ne tudja senki, csak az eddigi áldozatok.
2018. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egérragasztóval bekent csali pénztárca. Néhány helyen bekenni vele, ahol mindenképp meg kell fogni, hogy ki tudja szedni a pénzt belőle, de mégse olyan feltűnő helyen, ahol elsőre szemet szúrna.
2018. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmondani senkinek csak annak akit megloptak , hipermangánt reszelék kell pár részre a tárcákba táskákba és ez bebarnítja vörösíti az ujjait kezeit . A pénzt mobilt ne hagyjátok ott őrizetlen hanem zokniba nyakba tartsátok .
2018. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 12:44

Jó ötlet lenne, de a tanároknak nincsen joga belenézni a diák táskájába ilyen esetben sem.

2018. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
és ha be is szerzünk hipermangánt, azért nem járhat nekünk büntetés? 😅😅
2018. okt. 9. 18:18
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha van kis neszereszes tatyótok, akkor rakjátok bele a telefonotokat és a pénzeteket, amit így visztek magatokkal órára. Akinek nincs, az simán pénztárcát, telefont. Tegyétek a padra őket egykupacba. Mindenki írja rá a nevét egy cetlire, amit rá rak homlijára, hogy ne legyen kavarodás, melyik kié.


A padon senkit sem zavarna, Enyveske pedig csak nem merne lopni úgy, hogy ilyen sokan vannak a teremben.

2018. okt. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ez világos, persze

de mi minden áron lebuktatni szeretnénk

köszi az eddigi válaszokat

2018. okt. 10. 05:53
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Rutherford egyszer étteremben gyanakodni kezdett, hogy a maradékot felhasználják a másnapi menühöz.

Ezért nem ette meg teljesen az ebédjét, hanem egy kevés sugárzó anyagot kevert az ételbe, másnap rámért a kihozott rendelésre és a gyanúja beigazolódott.

A fizikatanár segítségét kérve, akinek lehetséges, hogy van Geiger-Müller számlálója, jelzésértékű enyhén, de maradandó sugárzó anyaggal preparálhatnátok olyan dolgot, pénzt, vagy egyebet, amit lopni szokott és ha eltűnik, akkor titokban végig lehetne mérni mindenkit, akinél ketyeg a műszer, az a hunyó.

Vigyázni kell persze, mekkora erősségű az sugárzás, de ezt a fizikatanár tudni fogja.

2018. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
87%

8 as ötletét támogatom


Kéedező: Nem biztos, hogy az eddigi áldozatokat is be kéne avatni, ki tudja, lehet, hogy a gyanú eloszlatása érdekében "meglopták magukat" (magyarul eldugták és mindenkinek azt mondták ellopták).

2018. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andris901 válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez volt a helyzet. Én azt csináltam, hogy egy cipődobozra lyukat vágtam, beleraktam a telefonomat és elindítottam a felvételt. Sikerült felvenni amikor lopott, aztán megmutattuk az igazgatónak és vissza adta mindenkinek a pénzt amit ellopott.
2018. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!