Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell (ene), illik a...

Kinek kell (ene), illik a másiktól elnézést kérnie ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy orvosom akihez magánúton jártam, "áthívott", hogy inkább a kórházban találkozzunk ezentúl.


Múltkor reggel fél nyolcra meg volt beszélve időpont, de bent sem volt az épületben.

A portáról próbálták felhívni, de fel sem vette.


Fél nyolc után öt perccel elmentem, mert hiába ér be nemsoká úgyis először átöltözik, lehet valami dolga és nem tudtam várni.



Amikor újra találkoztunk elnézést kértem, hogy múltkor nem vártam meg.

Ő az orvos, én megyek hozzá, nem várom el hogy nagyon exkluzálja magát, de vajon nekem kellett volna?



Őszintén szólva nem nagyon járok orvoshoz általában, nem voltam még ilyen helyzetben és felnőtt létemre bizonytalan vagyok, hogy ilyenkor kinek illik vagy egyáltalán illik-e elnézést kérnie.


Amúgy összetegeződtünk korábban, jó fej ember.



Köszi!



2018. okt. 19. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Azért nagyon nem mindegy, miért nem ért oda - ha ugyanis sürgös esetnél volt, akkor teljesen jogos, ha netán közlekdés miatt késett, akkor illett volna röviden felhívnia.

Másrészt meg ha nem tudsz 5 percet várni egy orvosnál, akkor semmi esélyed sincs arra, hogy bejuss hozzá, ennyire pontosan nem lehet tervezni!

2018. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kértem volna elnézést.
2018. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy alárendelt viszony. Volt egy megállapodás, hogy ennyi órakor találkoztok. Aki nem tartotta be, az kérjen elnézést. Így kívánja nem csak az illem, de a tisztesség is.
2018. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, elvileg igazad van, de ha valaki 5 percet vár csak, az is a nem tartotta be a megállapodást kategória, illik legalább 10-15 percig várni, nem pedig 5 perc után eltünni szó nélkül.
2018. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy nagyon lényeges elem kimaradt:


Azt mondta múlt héten, hogy szerda, csütörtök vagy péntek ugorjak be és én kérdeztem, hogy pl. szerda reggel fél nyolc?


Tehát nem írt be, nem gondolom, hogy nagyon számolt rám, mert "ugorjak be" volt.


Egyébként pedig már tudja rólam, hogy sietek ilyenkor nagyon. Nem az hogy az ő baja persze, de tudja.



Amikor ma találkoztunk mondtam neki, hogy "sajnálom a szerdait". Jobban nem akartam elnézést kérni, úgy vélem ennyi elég.

2018. okt. 19. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt nem ez a probléma, hanem az egészségügy helyzetének nem ismerete. Az "ugorj be" nem kötelez semmire. Nagyjából megfelel a "ha arra jársz" esetének. Mondta, mert feltehetően volt mondanivalója. De a beteg te vagy, az érdeked a tiéd. Az öt perc az egészségügyben nemcsak irreleváns, de nevetséges is. Nem kellett volna ígérni.

Vagy megbeszélünk valamit rendesen, vagy nem kell feltételezni elképzelhetetlen eseteket.

2018. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem öt perc késés még belefér a részéről,orvosnál még a félóra is.Persze más a helyzet ha munkára kellett menned.Nekem amikor a fogorvosnőm,akivel elég jóban vagyunk azt mondta,hogy ha arra járok vigyem be neki a röntgen felvételt a fogamról,nem kell azért időpontot kérni-vártam,hogy kijöjjön a bent lévő páciens és megkérdeztm megnézné-e a felvételt,mivel ő mondta menjek nyugodtan,csak emlékeztessem rá miben maradtunk.Vagy mikor időpontért mentem és volt kérdésem,megkérdeztem a nővért beszélhetek-e a doktornővel is,mondta igen,de egy nagyon kicsit várnom kell,majd szól.Ha a doki azt mondja ugorj be hozzá,az nem jelenti azt,hogy abban a pillanatban fogadni is tud,hanem tud rád időt szakítani ha pl.kijön tőle az előző páciens vagy visszaér terepről,vagy vizitről.Ki tudja mi volt a késés oka.Neked kellene elnézést kérni ebben az esetben.
2018. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!