Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 23-án inkább hanyagoljam?

23-án inkább hanyagoljam?

Figyelt kérdés
Röviden arról lenne szó, hogy oroszul tanulok és lenne mit gyakorolnom, de kevés az időm. Október 23-án ugye lenne időm, mert nemzeti ünnep. De '56-ban a SZU (aminek jelentős tagja volt Oroszország) ellen volt forradalom. Mármint tudom, hogy a nyelv nem tehet erről (se az átlag oroszok, főleg a az új generáció) de azért mégis lehet, hogy meg kéne adnom a tiszteletet. Mit gondoltok, az nem lenne olyan nagy probléma ha mégis tanulnám? (Ez a kérdés tudom, hogy iszonyat hülyén hangzik, de szerintem a lényeg érthető)

2018. okt. 19. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez teljesen logikus. Én például március 15-én sohasem hallgatok Mozartot, augusztus 6-án pedig Hiroshima miatt nem megyek Mekibe.
2018. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jobban végig gondolva, ha szigorúan veszem, akkor a háttérképemet is meg kell változtatnom. Azt viszont már enyhe túlzásnak érzem. Vagy 1 napra változtassam meg? XD
2018. okt. 19. 19:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig augusztus 29.-én nem eszek Döner Kebabot. :D
2018. okt. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A háttérkép lyukas zászló október 23-án, ez nem kérdés.
2018. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
hát... a mohácsi csatában a törökök alaposan meg**sztak minket... találd ki, mivel ünnepeltük az évfordulót a török barátommal...
2018. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es na azt már tényleg túlzásnak érzem...

Arra gondoltam, hogy a hátérképem a Boldog Vazul-Székesegyház és hogy azt kéne arra az egy napra eltűntetni...

De akkor most ne tanuljak? (Oroszt 23-án)

2018. okt. 19. 19:23
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös mivel?
2018. okt. 19. 19:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugottan gyakorold aznap az oroszt. Egy történesre nem egy kijelt napon kéne csak gondolni. Amugy is annak, amit a szovjet vezetés csinált, nincs köze egy nyelvhez. Sőt nem csak a "ruszkik" ellen, hanem az egész akkori magyar vezetés ellen volt forradalom, nem az SZU ellen. S voltak oroszok is, akik segítettek a forradalmistáknak.


56os forradalomban és szabadságharban nem a SZU-t, hanem a kommunista vezetést akarták megdönteni!

2018. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor gondolok rá. (Tesznek róla mások...) Tudom, hogy a kommunizmus ellen volt, de azért annak jelentősen volt köze a szovjetekhez. Csak gondoltam nem feszegetem a húrt, mert mások szerint aki szereti az orosz kultúrát, nyelvet, stb. az már kommunista, meg hazaáruló...
2018. okt. 19. 19:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legnagyobb butaság, ha vkit csak ezért már megszolnak. Akkor már kommunista. Jaj.

Ez olyan, mint ha német nyelv, kultúra szeretetével vki már náci lenne. (Pedig nem egy ország lakosai tehetnek róla.)

Vagy, hogy utálni kéne a törököket, mert volt egyszer egy Oszmán Birodalom.

2018. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!