Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elvárható, hogy babakocsival...

Elvárható, hogy babakocsival előre engedjenek a sorban?

Figyelt kérdés
Pl nagy a sor a boltban és beállok egy 2km sor végébe babakocsival akkor senki nem enged előre .Titeket szoktak ilyen esetben előre engedni vagy bunkóság elvárni ? Ez nem olyan mint kismamának ,öregeknek átadni a helyet ?
2018. dec. 20. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
98%
Nem elvárható.
2018. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
90%
Eszembe nem jutna elvárni. Attól, hogy valaki gyerekkel megy vásárolni, még nem kerül kiváltságos helyzetbe. Ha nem akar gyerekkel várni, akkor ne menjen vele vásárolni. Mondom ezt úgy, hogy van egy 4 évesem, és egy 4 hetesem. A kicsit vinnem kell nincs mese, mert napközben egyedül vagyok vele. De nem várom el, hogy bárki is előre engedjen.
2018. dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim válasza:
88%
Nem várom el, de minden héten van az idősebb korosztályból egy kedves úr aki előreenged. Felénk ez a helyzet. ☺
2018. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
68%

De ugyan miért engednének előre? Elesel, ha végig kell állnod? Vagy mi bajod történik? A gyerek pedig ha bírta amíg shoppingolsz, a sorbaállást is meg tudja várni.

A másik"kedvenc", amikor a még ki sem fizetett kiflit eszi a gyerek. A fizetésig az is nyugodtan ráérne.

Bocs, három gyerekem van két év alatti korkülönbségekkel, az ilyen anyukák mindig kiakasztanak.

2018. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg így karácsony féle igen is illendő lenne mert baromi nagy tömeg van mindenhol.Amúgy meg máskor simán kibirható a sorban állás .És már úgy vagyok vele hogy bese megyek ha nagy a sor .
2018. dec. 20. 20:38
 6/64 anonim válasza:
97%
Szerintem se elvárható. 9 hónapja járok mindenhova babakocsival, sosem engedtek előre, de nem is számítok ilyenre. Terhesen se volt belőle "előnyöm", de nem is érdekelt.
2018. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
98%
Nem elvárható. Eszembe se jutna elvárni. Mivel indokolnád, hogy ez jár?
2018. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
98%

Ha van időm, magam elé engedem meg a tizenévest is, ha ott tipródik 1-2 cuccal a sorban. Persze én csak a magam nevében mondhatom, hogy alljon elém, az összes sorbanálló nevében nem! De ha valaki "elvárja", het szentség, hogy kivarja a sorát

60N

2018. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
91%

Miért lenne elvárható? Hagyd az apjára a gyereket míg shoppingolsz. Te talán előre engeded azokat az embereket akik munkából mennek haza vagy épp oda sietnek, csak mert te ráérsz?

Szomorú tényt közlök: azért mert szültél, nem lettél a világ közepe :-(

2018. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma volt nagyon kellemes tapasztalatom. Lehet, hogy a karácsony közeledte is közrejátszott. De mindenki előre engedett a boltban. Nem várom el, de nagyon jól esett.

Nem babakocsival, hanem hordozó kendővel voltam. És úgy általában azt tapasztalom, hogy hamarabb àtengednek zebránál, előre engednek a kasszánál, a buszon, és átadják a helyet.

Ez nem jelenti azt, hogy el is várom! Csak azt tapasztalom, hogy az emberek többsége igenis előzékenyebb, ha babàval vagyok.

2018. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!