Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnám magam rávenni a...

XX1918 kérdése:

Hogyan tudnám magam rávenni a rendszeres fogmosásra?

Figyelt kérdés

Oké, eléggé gusztustalannak hangozhat egy kívülállónak az, ha valaki (pl én) nem mos rendszeresen fogat. Ez alatt nem azt kell érteni, hogy pl több mint egy hete nem mostam meg, hanem azt hogy nem mosom meg naponta 2x, hanem csak 2-3 naponta, vagy azelőtt hogy bemennék egyetemre órára, vagy vizsgázni.


Valahogy nem bírom elviselni azt a mentolos, teljesen természetellenes fogkrémízt a számban, alapból a mentolos dolgokat nem szeretem. Aztán ha pl fogmosás után akár egy órával akarom meginni a kedvenc üdítőm, olyan pocsék íze van neki a mentol miatt hogy az valami hihetetlen.


Viszont tudom hogy ez egy szar szokás, és hogy rendszeresen kéne mosnom, mivel már most megjelentek a szuvasodás tünetei, illetve alapból refluxos vagyok.



2019. jan. 15. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fogkrém ízét rosszul viseled, akkor tiszta vízzel mosd meg, az is jóval többet ér, mint a semmi. Utána fogszuvasodás gátló szájvizet használj, az nem annyira erős mentolos, sőt némelyiknek alig van íze.
2019. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél gyerekfogkrémet. Némelyik kifejezezten finom, nem mentolos. Üdítőt esti fogmosás után ne igyál, meg leginkább csak sima vizet fogyassz,gondolom nem kell leírnom, miért. Reggel meg nem.is annyira fontos, hiszen éjjel nem ettél..inkább a szájszag miatt illik, az meg megoldható rágóval is,abból is van már ilyen-olyan ízesítésű, nem mentolos változat is.
2019. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó nem mentolos fogkrém van, én sem szeretem a mentolosat.
2019. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csomó fogrém, aminek egyáltalán nincs mentolos íze. Pl. gyógynövényes Vademecum, egyáltalán nem hasonlít az átlag fogkrémhez. De az Elmex fogkrémjei sem mentolosak.

Szerintem ez nagy fokú igénytelenség. Ha naponta csak egyszer mosnád, az még belefér, de hogy 2-3 napig semmi.....

Gondolj arra, hogy ez hozzátartozik az ápoltsághoz és fontos a szájüreg és a fogak egészsége miatt is. Inkább egy kis fogmosás (akkor is ha nem kellemes) mint fájdalmas, hosszú és drága fogászati kezelések.

2019. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mosok mindig fogat, főleg reggel. De egy héten 5-6-szor szoktam. Szerintem nincs nagy jelentősége. A lényeg hogy este megmosd. Én sem szeretem a menthol ízt, ajánlom a gyerekfogkrémeket! Meg amúgy ha közveltenül lefekvés előtt mosod, akkor már nem eszel, max vizet iszol, reggelre meg elmúlik. Esetleg azzal tudnád motiválni magad, hogy milyen kellemetlen ha közelről beszélsz valakivel, és érzi hogy büdös a szád. Persze lehet rágózni, de az nem olyan hatékony. Ha meg az a bajod hogy nem jut eszedbe, akkor állítsd be a telefonodat hogy csörögjön ninden este. Remélem segítettem...
2019. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogpor íze nem olyan brutális.


Este moss fogat, reggelre elmúlik az íze.


Bemész egy biboltba, nagyon vad dolgok jönnek majd szembe...anyám nagy hippi volt kölökkoromban, ilyen sós meg körömvirágos fogkrémeket vett.

2019. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy belegondolta, hogy ezt a büdös szájízt is megeszem a reggelivel, ha előtte nem mosok.


Ma már nem tudok úgy bármit csinálni reggel, hogy előtte ne mosnék fogat :D még vizet inni sem.


Bevált.

2019. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
belegondoltam*
2019. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!