Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki használja a közért...

Ha valaki használja a közért szót, szoktatok arra gondolni, hogy az illető pesti?

Figyelt kérdés
Leginkább vidékiek válaszát várom erre a kérdésre. Illetve mindenkinek szól, hogy ki az aki használja a közért szót és mikor szokott rá, esetleg egész életében használta?
2019. jan. 16. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Győri vagyok és Pesten vagyok egyetemista. Még soha senkitől nem hallottam élőben a közért szót.
2019. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mansour ***** válasza:
Elsősorban az idősebb pestiek használják, a 80-as években Pesten még minden élelmiszerboltot közértnek hívott a köznyelv. De vidéken is használták, ha mondjuk pesti boltról beszéltek...
2019. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, pest megyei és használom,időnként. A bölt mást jelent szerintem.
2019. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Pesti rokonoktól gyerekkoromban rendszeresen hallottam. Zalában sosem használtuk.
2019. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!