Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a diplomatikus válasz...

Mi a diplomatikus válasz arra, ha megkérdezik, hiszek-e istenben? Nyilván a kérdező azonos véleményt vár, többnyire igent.

Figyelt kérdés
2019. febr. 14. 20:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt, hogy ez összetett téma, nem szeretnél most erről beszélni.


7-esnek: "Ha igazán férfivá akarsz válni, akkor amit gondolsz amit mondassz és amit teszel az ugyanaz."


És ha én igazán nővé szeretnék válni? :) Vicces, hogy egyes válaszolók automatikusan azt gondolják hogy minden kérdező férfi, mintha nők nem is léteznének.

2019. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Ha valaki feltesz egy kérdést, amire nem szeretnék válaszolni, akkor igyekszem úgy válaszolni, hogy ne válaszoljak, és ez lehetőleg ne tűnjön fel neki.

Ez egy kommunikációs technika.


Valami hasonlót mondtam, amikor tőlem kérdezték: "Látom, hogy a legtöbb ember számára nagyon fontos, hogy hinni tudjon valamiben. Nagy erőt tud adni, ha van bennünk hit. Neked mit ad a hited? miben érezted legutóbb, hogy segített neked?"


Ezen a ponton máris eltereltem. Ha annyira tudatos, hogy észreveszi, egyszerűen megmondom, hogy nekem ez egy nagyon személyes téma, most nem szeretnék beszélni róla. Aztán egy újabb kérdéssel megint igyekszem elterelni a témáról.

2019. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
#11: Nem is lesz igazi ferfi xd
2019. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kerdez meg a kerdezot hogy, isten hiszen az emberekben ? Amiota egy igaz isten letezik, azota mindenki gyilkol a neveben !
2019. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Botond1999 ***** válasza:
Bármit is válaszolsz, nincs mit szégyellni. A hit nem dicsőség és nem szégyen kérdése.
2019. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Ember567 válasza:
Az első, hogy megkérném arra, hogy definiálja, hogy mit ért Isten alatt, utána már lehet beszélni róla!
2019. febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Hajdu Peter válasza:
Mivel a kérdés egész világot érintö ,és sok fajta vélemény van a létezéséröl , Nem volt idöm vele foglalkozni ,, (( diplomatikus válasz )) ,, En a Facebookon sokszor irtam Istenröl , Malmö -böl rajtunk már csak az segithet ha elöjön ,
2019. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Balogh Vajk ***** válasza:
Hogy érted?
2019. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Topor G válasza:
Ha tudod, hogy "igent" vár, akkor célszerűnek tűnik azt válaszolni, de ha valójában "nem", és visszakérdez valamit, akkor nem jössz ki jól a dologból. Ha mégis fontos, hogy igennel válaszolj, akkor célszerű egy hasonló kitérő választ adni, pl.: "Mindenki hisz egy magasabbrendűben. Nem feltétlenül egyezik meg a kettőnk istenképe. Még az se biztos, hogy ugyanúgy hívjuk."
2019. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Én ateista vagyok és én mindig azt szoktam mondani hogy mivel nincs bizonyíték a létezésére ám de a nem létezésére sem ezért nem erősítem meg de nem is tagadom! Ez az ateizmus! Szerény véleményem szerint.
2019. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!