Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon nagy baj-e, ha egy...

Nagyon nagy baj-e, ha egy fiatal felnőtt férfinak nem áll rá a szája a korosztálybeliekkel vagy fiatalabbakkal a magázódásra?

Figyelt kérdés
Nyilván a hivatali vagy hatósági ügyintézés kivételt képez, de pl egy bolti eladónak, pénztárosnak képtelen vagyok jónapotot vagy kezitcsókolomot köszönni, amikor lerí, hogy fiatalabb. Igaz, hogy ő a nő, de egyikünk sem az a nagyon idős vagy középkorú korosztály.

2019. febr. 15. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

A korától is függ és a nő korától is. Meg általában a szitunak is van egy hangulata, amit meghatározza azt, magázódás van-e.

Én 50 közeli vagyok és egy velemkorú férfi letegezett üzleti szituban, hát... zokon vettem.

2019. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 TappancsMancs ***** válasza:

1-es az üzleti helyzet az más, nyilván nem találta el a szituációt a tegezéssel, mint ahogy a kérdező is a hivatalos ügyintézést érti, hogy az más. Viszont a bolti pénztárosok szívesebben tegeződnek, csak azért jó kiismerni az adott helyet, de többnyire lazább helyzet. Hiába munka mindkettő más egy tárgyalás első találkozásra és egy bolti eladónál a fizetés.


Egyébként a legtöbb ember úgy vettem észre a tegeződést részesíti előnyben, már ha az alkalom megengedi. Még nagy korkülönbségnél is.


Én ahol vásárolok és ismerem a pénztárosok szokásait, ott velük tegeződök. Vagy ha ismeretlen és nagyon fiatal akkor is, mert csak jobb és biztos nem veszi zokon és felőlem nyugodtan vissza is tegezhet. Ha meg középkorú inkább magázom.


Kezicsókolommal meg ne köszönj, úgy a kisgyerekek köszönnek.

2019. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Épp az előbb írtam egy nyelvtanulós kérdéshez, hogy ekkora erőszakot normális ember csak tud tenni magán. :D
2019. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

2: Hopp, dehogyis. Nekünk 14 éves korunktól kezdve a tanáraink is kezicsókolommal köszöntek. Gimnáziumban, egyetemen teljesen elvárt. Szomszédok is, stb.

A Csóókolóóóóm!, az a gyerekköszönés. Egyik szomszéd fiú is úgy köszönt nekem még 16-17 évesen is, alig bírtam megállni, hogy vissza ne kérdezzek incselkedve: Mikor, mikor?;)

Szerencsére leszokott róla idénre.:)

2019. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Sztrogoff nevű felhasználó válasza:


Épp az előbb írtam egy nyelvtanulós kérdéshez, hogy ekkora erőszakot normális ember csak tud tenni magán. :D"


Bocsi, ezt ide szántad? Nem kötekedem, csak nem érzem a relevanciáját.

2019. febr. 15. 18:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha kölcsönös a tegeződés, akkor egyáltalán nem baj. Természetesebb és emberibb, főleg fiatalok között.
2019. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem az a furi és azért is írtam ki, mert skszor futok olyanba, hogy letegezek fiatalabb lányt és visszamagáz.
2019. febr. 15. 21:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha nem mondod el a korodat, korotokat, akkor nehéz megmondani, hogy szemtelenséget csinálsz-e.
2019. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez szerintem neveltetés meg személyiség kérdése, nálam default a magázódás mindenkivel, aki felnőttnek látszik, boltban is, mindig, és nem is veszem jónéven, ha valaki engem 40 évesen imeretlenül letegez.


Férfiknak alapből jó napot (v más napszak) kívánok-kal, nőknek meg kezét csókolommal köszönök, sehol nem éreztem kínosan magamat.


Inkább tekintsenek karót nyeltnek, mint bunkónk, aki nem tanult meg magázódni.

2019. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem azon múlik a tisztelet hogy magazol e valakit, a személyiségedtol függ, én bárkinek oda lököm hogy szeva meg köcce és nincs belőle semmi
2019. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!