Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is sokat panaszkod...

Szerintetek is sokat panaszkodnak az orvosok? Kinyílik a bicska a zsebemben, ha a "megalázó bér" kerül szóba. Láttátok ti már, milyen körülmények között élnek orvosok?

Figyelt kérdés
Sima háziorvosok is. Mindegyik orvos felhúzza a sok milliós házát, persze, biztos laknak 40 m2-es panelban, de szerintem nem az a többség? Tudom, majd sírok, ha mind kivándorol, és nem lesz, aki meggyógyítson, lehet, hogy így lesz, na de ha megvan a jó anyagi körülményeik, ami szerintem igenis megvan, akkor nem tennék föl ilyen kérdéseket. Én nem a pénzüket, ill. a házaikat, körülményeiket irigylem, hanem a panaszkodást sokallom.

2013. jan. 2. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

A háziorvosoknak kicsit valóban jobb, bár nekik is elég bizonytalan. Kb. mint egy vállalkozó. (Konkrétan nálunk Bt-ként dolgozik az orvosom.)

Egy kórházi szakorvos viszont összevissza időbeosztással, gyakran több helyen is dolgozik, ügyel, stb. Gondolom a panaszkodás fő oka ez, és hogy a tanulmányi időszak (sok év) és befektetett energia nem térül meg.

2013. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azt meg főleg, hogy nem ugattál le, hogy mit képzelek, h ilyeneket írok. Igazából azt hittem, hogy a háziorvosok a "legalja", hogy náluk csak jobb lehet a többieknek, de lehet, hogy csak a nőgyógyászokra se gondoltam. És tőlük se irigylek semmit, csak ne panaszkodjanak. Értelmetlennek tartom, vagy logikátlannak, következetlennek v hogy mondjam, mikor azt mondják, hogy amit egy munkahelyen keresnek, keresnének stb, abból fölkopna az álluk és ezért KELL másod, -harmad és privát állást v rendelést vállalniuk és így tudnak csak megélni meg ilyenek. Hát akkor ez már mind a valóság, nem a feltételes mód. Mintha én azt mondanám, hogy ha nekem nem lenne éjszakás pótlék v mittudomén mi, akkor a fizetésem csak ennyi meg annyi lenne. De nem annyi!!!!! Mert van!!!az a feltételes módú plusz, amire hivatkoznak. Ezt tartom hülyeségnek, ill. extra panaszkodásnak.
2013. jan. 2. 12:45
 3/21 A kérdező kommentje:
Na még1x. Lehet,hogy csak a nőgyógyászokra gondoltam.
2013. jan. 2. 12:47
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem míg nem látod hogyan is dolgoznak és mit kell nap-mint nap átélniük addig elhamarkodott dolognak tartom ilyesmin felháborodni.

Egy átlag ember elképzelni sem tudja, hogy mennyi munka van abban, hogy valaki jó orvos legyen és még annyira sem tudja átélni milyen megaláztatásokon és komoly lelki megterhelésen megy át tulajdonképpen bármelyik betegekkel foglalkozó eü dolgozó a munkája során Magyarországon.

Nem véletlen, hogy egyre kevesebben választják ezeket a szakmákat. Elhiheted, hogy nem a hihetetlen jólét miatt megy egy ápoló gyakran inkább takarítónak és az orvos sem feltétlen a saját szakmáját gyakorolja külföldön.

2013. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg az is közrejátszik, hogy ugyaezért a hajtásért másutt 5-10-szer nagyobb fizetések járnak. Valószínűleg a hasonló elismerést hiányolják, úgy érzik, le vannak nézve, legalábbis a kormányzat részéről.


Viszont abba belezavarodtam, amit 12:45-kor írtál.

Szóval hogy kapnak túlóra meg ügyeleti pénzt, stb., és hogy akkor meg miért panaszkodnak? :)

2013. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak, azt igazán nem vitatom, hogy rengeteget tanul valaki azért, hogy orvos legyen (a jó orvosról nem is beszélve), természetesen, én biztos nem is tudnám elvégezni a 6 év orvosi egyetemet és a többit. A munkájukba valóban nem látok bele, hogy milyen megaláztatásokon stb. mennek keresztül. De nem is erre panaszkodnak, hanem a kevés pénzre.
2013. jan. 2. 13:02
 7/21 A kérdező kommentje:
A 6os választ nem az utolsónak írtam, hanem az eggyel előző válaszolónak.
2013. jan. 2. 13:03
 8/21 A kérdező kommentje:
12:57-esnek, amibe belezavarodtál: nem, nem úgy értettem, h kapnak túlóra meg ügyeleti pénzt és akkor miért panaszkodnak, hanem hogy a kevés pénzre panaszkodnak meg arra, hogy ha csak a kórházi fizetés lenne, akkor kevés lenne a pénz. De van magánrendelésük és így már nem kevés a pénz. Akkor miért panaszkodnak?
2013. jan. 2. 13:06
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, de ez egy és ugyanaz. Nincs elismerve a munkájuk.

Egyáltalán nem igaz, hogy sok milliós házuk van. Maximum azoknak akik már docens szinten vannak, de az is legalább 20 év munkája és azt a házat is kölcsönből húzzák fel.

Igenis kevés a fizetés egy ilyen munkáért.

2013. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Nincs minden orvosnak magánrendelése, ezt nem tudom honnan vetted. Nem kevés pénzbe kerül, hogy valaki magánrendelőt tudjon nyitni és a legtöbb magyar orvosnak erre nincsen kerete.
2013. jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!