Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Erdélyben/vidéken 50-60...

Erdélyben/vidéken 50-60 fölöttiek mindenkit letegeznek, aki pár évvel fiatalabb?

Figyelt kérdés

Szerintem legalább 40-50 év korkülönbség esetén lenne ez elfogadható néhány esetben.


Konkrétan a cégnél, ahol dolgozom (20-50 közöttiek vagyunk) jön pár éve egy most 65 körüli erdélyi hölgy takarítani, aki tegeződni szokott, de a viszonttegeződést még nem ajánlotta fel (esetleg a lányoknak), nem mintha hiányozna. Én 40+ vagyok, és kifejezetten zavar az elejétől kezdve. Szerintem egy 20 évest se tegezzen le. Nem szólok neki, ennyi idő után főleg, csak a kérdésre várok választ.


2019. márc. 24. 10:10
 1/9 anonim válasza:
62%
Neked alá-fölérendelési viszonyt feltételez, neki talán csak annyit, hogy szeretne közvetlen viszonyt a munkahelyen. Sokaknak nem jelent semmit ez a magázódás-tegeződés csak a különbségeket emeli ki, egy csökevény ami jó lenne, ha kihalna már a nyelvből.
2019. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Kérdezni akarsz valamit, vagy csak kiengeded a fáradt gőzt ?
2019. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Tegezd te is azokat, akik tegeznek. Ezen ne problémázz.
2019. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
a legtöbb munkahelyen tegeződés van kollégák közt..
2019. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Én szinte nem is tudok olyan munkahelyről, ahol ne lenne tegeződés a kollégák között.


Kicsit kellemetlenül is éreztem magam a legelső munkahelyemen, amikor első napos gyakornokként el kellett mennem a biztonsági igazgatóhoz, a belépőkártyám miatt - előtte már a lelkemre kötötték, hogy cégen belül tegeződünk, ha törik, ha szakad.

Bekopogok az irodájába, belépek, bent ül egy 60-as férfi, én meg:

- ... Szia! :D

2019. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Aki letegez visszategezed, főleg melóhelyen
2019. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Erdélybe, vidékre is sokat járok, mindig magáznak a sokkal idősebbek, pedig egyetemistaként kezdtem eljárkálni, most is csak 30-as vagyok - a korombeliek tegeznek.

A munkahely az más. Bár engem is idegesít, ha csak úgy letegeznek, még az is, ha a keresztnevem becézve használják idegenek.

Én Pesten érzékeltem, hogy a sokkal idősebbek azért ajánlják fel a tegeződést, hogy ők tegezhessenek.

2019. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Az hogy kifogtal egy parasztot, nem jelenti hogy minden erdelyi ilyen. Erdelyben sokkal ritkabban tegezodnek, mint Mo-n. Sok csaladban az ember a sajat szuleit is magazza.
2019. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2 is-is :) Bocs.


Általában csókolommal köszönnek neki, és nem csak a huszonévesek, én úgy, hogy üdvözlöm x néni. Tegezni így egy kicsit necces lenne. Az más, ha felajánlják, akkor tegeződöm akár 70-es nyugdíjas kolleginával is. Nem állt szándékomban általánosítani, csak kérdeztem. Semmi bajom az erdélyiekkel, sem a vidékiekkel.

2019. márc. 25. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!