Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jogosan kér el pénzt a wc...

Jogosan kér el pénzt a wc használatáért a vendéglátós?

Figyelt kérdés

Egyszer valaki azt mondta,mivel Itthon általában nincsenek nyilvános wc-k, a fát,bokrot lehugyozni pedig nem legitim, ezért a vendéglátós helyekre be lehet ilyenkor menni wc-re,anélkül,hogy az ott dolgozó pénzt kérne el érte. Nem egyszer volt az az élményem mégis,hogy vagy ki van írva,hogy nem fogyasztó vendégeteknek ennyi és ennyi, vagy pedig szóban mondták,hogy 200ft-ért használhatom, vagy pedig nem is használhatom(mert nem vagyok vendég).


Ha jogosan kérnek el pénzt, akkor mégis mit tudok tenni,ha bent vagyok a belvárosban és hív a természet ?



2019. ápr. 15. 11:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Te örülnél, ha a vállalkozásodba,amit jó sok pénzért tartasz fenn, bemászkálna mindenki ingyen, és használná, illetve adott esetben összefosná, összejárná, összehugyozná, fogyasztaná benne a vizet eg a papírt?

Legyen már benned légy szíves alapvető empátia és józan belátás.


Én eleve úgy szoktam ilyenkor bemenni az ilyen helyekre, ha egyébként nem akarok fogyasztani, hogy megkérdezem: "Elnézést, használhatom a mosdót?", és közben már rakok is le a pultra kérés nélkül egy kétszázast.

2019. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%

Itt a balkánon semmiféle ilyen elvárásod ne legyen. (nem azért mert nem jogos, hanem mert nincs és kész)

Ne hasonlítsd össze Párizzsal magyarországot vicc kategória!:D


Pár éve mindenféle modern, tágas, automata nyilvános wc-ket telepített állítülaga főváros, kb 2 hétig se üzemeltek és azóta se.

De minden nyilvános wc ami közterületen áll és főváros "támogatja", biztos, hogy akkor is fizetős! Mert nem a hajléktalanoknak tartják fent.


Full ingyen a bevásárló központokban/plázákban találsz, ha útba esik.

Ha nem, akkor marad a Balkáni módszer, bokor.

2019. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
Az élet nagy kérdései. Most csak gondolj bele, mit tud csinálni egy hajlékony, akinek tényleg nincs erre pénze.
2019. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
Jogosan ha nem vagy fizető vendég. Én ha ilyen helyzetbe kerülök akkor mindig bemegyek és szoktam kérni többnyire egy üdítőt vagy valami apró nassolni valót általában olyan helyre megyek be ahol süteményeket is adnak ilyen apró süteményeket azokból veszek egy kis zacskónyival így nassolni valóként és akkor már fizető vendégnek számítok és használom a wc-t.
2019. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%
A kávé, vagy üdítő kérése megoldás lehet. Nem értek egyet ezzel a "mindenért pínz kér mindenki" szemlélettel, de hát ilyenek vagyunk...
2019. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg ennyi, ezt tudod tenni. Rendelsz a csaposnál egy kávét (vagy bármit, a legolcsóbbat), meg sem kell várnod, és már mégy is a WC-re. Kifelé menet meg sem kell innod, csak egy köszönöm, és mehetsz a dolgodra. Ez azért nem olyan nagyon bonyolult dolog.
2019. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
48%
5 évesen egy gyerek nem tudja lehúzni a nadrágját? Az igen!
2019. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%

Erre a legjobb válasz az lenne hogy több nyilvános WC kéne, de azt aztán várhatjuk! Nekem is volt ezzel a berosálással nem egyszer, nem kétszer bajom. Egyszer a rendőr majdnem meg is bírságolt, mert hogy merek én bokorba hugyozni. Aztán mondtam, hogy mondja már meg akkor hova menjek, erre már el hallgatott és nagy kegyesen elengedett. Azt hogy egy parkba miért nem lehet pisálni, mikor még a környezetnek sem ártok vele, az számomra rejtély.

#11 szerint,,Legyen már benned légy szíves alapvető empátia és józan belátás." Akkor ennyi erővel a pultosban is lehetne annyi, hogy nem cseszeget azért, mert beszalad az ember elvégezni a dolgát, amikor már kandikál a barnamedve és nincs mondjuk egy kanyi vas se nálad. Minden joga megvan hozzá, csak kicsit pofátlan és éppenséggel nem túl empatikus. A különböző tróger jöttmentek, meg hajléktalanok ettől úgysem fognak odaszokni, mert pont ezeket nem érdekli, hogy elmenjenek WC-re. Normális embereknél ez nyilván alkalmi és szükség esetén fordul elő.

2019. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 TappancsMancs ***** válasza:
85%

Itt egy video, nem is kommentelem, usa, magyar lány.

[link]

2019. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ráadásul az USA-ban minden üzletben van és szabadon használhatóak a mosdók, és még kis üzletekben is van. És így el is oszlik a használat, tehát nincs az a néhány ingyenes mosdó túlterhelve, nem beszélve a mindenki számára praktikus oldaláról.
2019. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!