Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jogosan kér el pénzt a wc...

Jogosan kér el pénzt a wc használatáért a vendéglátós?

Figyelt kérdés

Egyszer valaki azt mondta,mivel Itthon általában nincsenek nyilvános wc-k, a fát,bokrot lehugyozni pedig nem legitim, ezért a vendéglátós helyekre be lehet ilyenkor menni wc-re,anélkül,hogy az ott dolgozó pénzt kérne el érte. Nem egyszer volt az az élményem mégis,hogy vagy ki van írva,hogy nem fogyasztó vendégeteknek ennyi és ennyi, vagy pedig szóban mondták,hogy 200ft-ért használhatom, vagy pedig nem is használhatom(mert nem vagyok vendég).


Ha jogosan kérnek el pénzt, akkor mégis mit tudok tenni,ha bent vagyok a belvárosban és hív a természet ?



2019. ápr. 15. 11:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

De ha tele lenne hajléktalannal, mindenféle jöttmenttel, fogyasztóvendégként sorakozhatnál meg nem takarítanák rendesen máris problémája lenne vele mindenkinek.

Azért viszont haragszom, hogy sok helyen nincs biztosítva az ingyenes mosdó fogyasztó vendégeknek. Lásd debrecen pláza: ott van egymás hegyén hátán 5-6db kajálda, csúcsidőben tömve van, esti mozi időben tömve van a wc a sarokban figyel és fizetned kell a használatért. Külföldön ilyen helyeken a wc-s néni aláfirkantja a blokkod és beenged egy ingyen pisire.

2019. ápr. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Szerintem túl van lihegve ez a hajléktalanok ellepik a mosdókat dolog, egyrészt nincs is olyan sok hajléktalan, másrészt azokat többnyire úgysem engedik be sehova és szerintem be se akarnak menni. Én még életemben nem láttam hajléktalant üzletekben, vagy éttermekben, még gyorsétteremben sem. Talán előfordult már és paráznak az emberek, csak nem látom megalapozottnak.
2019. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan én is ezt írtam! A hajléktalannak úgyis tökmindegy hol végzi a dolgát, akkor se menne WC-re ha ingyen lenne.
2019. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezért örülök, hogy nem Magyarországon élek, bármelyik kocsma, bár, kávézó, gyorsétterem mosdójába be lehet benni fogyasztás nélkül is, és a többség tiszta. Sőt, sok nyilvános WC is ingyenes, azok tisztasága már más kérdés, de €20-t simán megér, ha nem.
2021. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
20 cent, bocs, elírtam
2021. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
79%
Minden mástól eltekintve: a WC üzemeltetés is pénzbe kerül. Ez nyilván benne van az árakban annál, aki fogyaszt. De aki nem fogyaszt, pl. vizet az is használ (remélhetőleg).
2021. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
62%

Azt a wc helyiseget takarítani kell, a víz, a világítás, az elektromos kézszárító, takarítóeszközök, vegyianyagok, a WC papír, kéztörlő papír, a takarítószemélyzet fizetése, így, együtt sok pénz.


Ha fogyasztasz, ezek a költségek benne vannak a fogyasztás árában.


Ha nem fogyasztasz, akkor fizetsz szépen.


Mire föl fizetné ezt a vállalkozó?

2022. okt. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!