Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezt túlreagálom, vagy más is...

Ezt túlreagálom, vagy más is kifejezetten sértőnek találja?

Figyelt kérdés

Taxisofőrként dolgozom Budapesten.Korábban áruszállító voltam, és most egy olyan "elit" helyre mentem ahová korábban árut is szállítottam.

Megismert a tulajdonos, beszélgettünk miközben vártam az utast.

Ott állt egy idősebb tag, ő volt elvileg a főpincér.

Néha ő is beleszólt a beszélgetésbe, jó fejnek tűnt.

Megjött az utas, én pedig kezet nyújtottam a főnöknek elköszönésképp, majd ha már ott volt a pincér neki is.

Ez a bejárati ajtótól két méterre volt, ahogy kiléptem visszafordultam,hogy óvatosan csukjam az ajtót.Ekkor láttam, hogy a pincér fintorogva rázza le a kezét amivel kezet fogott velem, majd megindult befelé, gondolom a csaphoz.

Utánaszóltam, hogy remélem nem fog lesorvadni a tetves kezed (és még hozzátettem egy pár nem túl kedves szitokszót is, de ezt utólag megbántam így nem részletezném)

Iszonyatosan felment bennem a pumpa ott, ez szerintem óriási sértés, inkább szemen köpött volna, az egyenesebb lett volna.

Nem volt izzad a tenyerem, nem voltam koszos sem, nem tudom hova tenni.

Viszont nincs üldözési mániám, és teljesen egyértelmű volt, a kézmozdulata.


2019. jún. 26. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Igen ez elég sértő bár én tuti nem mertem volna így lereagálni :) de jól tetted szerintem :)
2019. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Biztosan nem valami félreértés volt? Biztosan ezért rázta a kezét? Nem lehet, hogy csak begörcsölt, vagy valami bogár éppen rámászott? :D

Nem hiszem, hogy bármi oka lett volna. Te is írod, hogy a kezed tiszta és száraz volt.

Én nem szóltam volna vissza semmit sem, pláne nem ilyen stílusban, ez nem az én stílusom. Meg ugye én tuti nem gondolnám, hogy miattam rázza a kezét.

Ha tényleg így volt, akkor persze nagy bunkó. De a te reagálásod akkor is gáz volt. Hiszen így te is az ő szintjére mentél le. Elegánsabb lett volna csak ránézni és rámosolyogni, esetleg ingatni a fejed egy szó nélkül. Ebből is látta volna, hogy látod, hogy mit tesz és hogy gázos és érthetetlen.

2019. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rosszul esett volna, de akkor is bunkó voltál. Elegáns ember ilyet nem reagál le, mintha mi sem történt volna.
2019. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, most látom, hogy eggyel előttem is hasonlót írtak. :)
2019. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"


Biztosan nem valami félreértés volt? Biztosan ezért rázta a kezét? Nem lehet, hogy csak begörcsölt, vagy valami bogár éppen rámászott? :D


Nem hiszem, hogy bármi oka lett volna. Te is írod, hogy a kezed tiszta és száraz volt.


Én nem szóltam volna vissza semmit sem, pláne nem ilyen stílusban, ez nem az én stílusom. Meg ugye én tuti nem gondolnám, hogy miattam rázza a kezét.


Ha tényleg így volt, akkor persze nagy bunkó. De a te reagálásod akkor is gáz volt. Hiszen így te is az ő szintjére mentél le. Elegánsabb lett volna csak ránézni és rámosolyogni, esetleg ingatni a fejed egy szó nélkül. Ebből is látta volna, hogy látod, hogy mit tesz és hogy gázos és érthetetlen."


Erre mondják azt, hogy boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa. Csak sajnos azt nem mondják, hogy felesleges rá várni, mert az az, ami most van.

És a mennyek országa az pedig a jótékony ignorancia.


Vannak, akik nem gondolják, hogy vannak olyan alja emberek, akik így viselkednek. Sajnálatos módon azonban nem csak ennyire nyilvánvaló módon patkánykodnak az emberek, hanem sunyin kibeszélnek, próbálnak kirekeszteni. Csomószor semmi külön okból, max olyanok: irigység, saját nyomor, féltékenység, mert te mondjuk tehetségesebb vagy, mint ő, vagy lát benned valamit, ami neki kéne.

2019. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy mellékzöngéje annak, amit régóta mondok: nem kell fűnek-fának kezet nyújtani, kierőszakolni a tegeződést ! Ezek rokonok, barátok, jó ismerősök (és politikusoké a tv-ben) közötti üdvözlési formák. Nem lett volna jobb neked, ha egy elegáns biccentéssel és egy udvarias "Viszontlátásra, uraim"-mal köszönnöd. Úgy te lettél volna a Jani...
2019. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Bunkó vagyok, de én csak egy taxis vagyok :D Egyébként meglep, és köszönet érte,hogy nem kezdett senki sem köcsög taxisozni.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy lerázta a kezét egy fintorral, ezt látni kellett volna, nekem szólt.

Ha az okát kéne megmondanom az az,hogy ő egy főpincér én meg csak egy "gurulókoldus". De ez csak találgatás.

Egyébként így utólag valóban nem kellett volna kezet nyújtanom, nem is szoktam fűnek-fának, egyetértek ezzel a hozzászólással.Csak úgy éreztem jónak abban a pillanatban, a főnökkel régóta ismerjük egymást, áruszállítóként is mindig kezet fogtunk, és ő nyújtotta először a kezét annó.

Az utas egyébként nem vett észre semmit sem ebből (és nem is magyar volt).

2019. jún. 26. 13:43
 8/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, én utaztam nagyon sok helyen a világban, Magyarországtól nyugatabbra.


Egy biztos, a taxisok nagy része az egy alja ember sajnos. Ennek az az oka, hogy nagyrészt turistákkal vannak, akik nem fognak 2-3 ezer forintokon kiakadni, nem fognak fél napot állni a rendőrségen, hogy bejelentsék, sőt, sokszor észre sem veszik,ha átcseszték őket, de ha észreveszik is, sokszor inkább a turista csendben marad, nem akar napokig kattogni pár ezer forinttal. Az ismerősök sosem tudják meg, nincs esély egy olyanra, mint amikor a boltba lopsz a sarkodon, hogy elkapnak és egyfajta kitaszított leszel ezután. A taxisoknál egyik sincs. A többi ember ilyen melót tanulva általában ugyanezt tanulná meg az életről: csalj, mert úgyse derül ki. A legtöbb ember azért nem csal, mert kiderülne és következménye lenne.


Ettől még te lehetsz jófej taxis, szóval ha te nem vagy rossz arc, csak egy pélófej fog veled csak azért kecsegelni, mert taxis vagy. Annak ellenére, hogy a sztereotípia qrgvára igaz.

2019. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem kisebbségi komplexusod van, és ezt rázúdítottad szerencsétlen pincérre.

2019 van, eszembe se jutna lenézni egy taxist, de te már előre magyarázkodsz, meg mondod, hogy "csak egy taxis vagyok".

Nem mondom, hogy udvarias dolog , amit a pincér csinált, de ilyen bunkó módon ráripakodni még gázabb.

2019. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam a vendeglátósok és taxisok jóban vannak.
2019. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!