Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendég diákot hogyan tájékozta...

Vendég diákot hogyan tájékoztassunk a viselkedési normákról?

Figyelt kérdés
Van nálunk egy afrikai vendéghallgató és a hajunk égnek áll a viselkedésétől. Mindent széthagy, bepiszkol, nem csukja be maga után az ajtót, de a leghajmeresztőbb, hogy hullik ki a kezéből a szemét bárhol, az utcán vagy a legérintetlenebb természetben is! Próbáltam utánanézni az iszlám viselkedési szabályoknak, hogy mely ponton lehetne megfogni ezt a problémát, de csak azt találtam, hogy a vendéget nagyon tisztelik, és lehet hogy ezért csinálja ezt ennyire nyugodtan, vagy nem tudom... Tudnátok tanácsot adni, hogy lehetne elérni nála javulást? (A magyar állam ösztöndíjával tanul nálunk, de látszólag nem készítették fel őt a kulturális különbségekre.)

2019. júl. 15. 12:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Tegyél már magad után rendet,ha valamit használsz akkor azt úgy tedd vissza ahogy találtad" pl ez jó lehet.

Modd úgy meg neki ahogy egy magyarnak mondanád. Ne mondd neki hogy lehet náluk máshogy van,meg hogy kulturális különbség stb. Hadd lássa hogy téged baromira nem érdekel hogy ahonnan ő jött ott mi van,most itt van és tartsa magát az itteni normákhoz.

2019. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod hogy muszlim? Csak mert afrikai? Az iszlám vallás nagy hangsúlyt fektet a tisztaságra. Egy hívő muszlim nem szemetelne. Ha tényleg muszlim az illető akkor nyugodtan hívd fel a figyelmét arra hogy az iszlám vallás előírja a környezet tisztán tartását.
2019. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!