Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondoltok...

Jehova tanúi mit gondoltok róluk lehet bennük bízni?

Figyelt kérdés
Heló pár héttel ezelőtt megállítottak az utcán és kérdezgettek, hogy milyen vallású vagyok egyébként (Római katolikus). Azt mondták, hogy az egy tökéletlen embertől származó vallás és nem Istentől származik. Felháborodtam és elakartam menni mire az egyik megfogta a kezem és vissza húzott. Azt mondta, hogy élve égek majd a pokolba ha továbbra is a vallásomat követem. Szerintetek ez normális?

2019. júl. 25. 15:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/202 anonim ***** válasza:
27%

Jehova Tanúi biztos nem mondanak ilyet, és nem is tesznek ilyet.Maga a szófordulat sem egyezik, és nem fogják meg senkinek a kezét. A pokol tüzének a tanitása, nem Bibliai tanitás, igy Jehova tanúi nem mondanak ilyet.


Ahogy valaki irta is, nem Jehova tanúi voltak.

2019. júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/202 anonim ***** válasza:
27%

Előfordulhat hogy a kérdező csak hangulatot akar kelteni? Persze, hiszen volt már ilyen nem egyszer!


Tény: Jehova Tanúi nem hisznek a pokolban, mivel nem bibliai tanítás. Ezért kizárt hogy Tanúk lettek volna, sem az állítólagos szövegük, sem az "erőszakosságuk" nem stimmel.


De mivel a kérdező mindezen tények ellenére is kitart az állítása mellett, nagyon gyanús, hogy csak a rosszindulattal párosuló tájékozatlanság tolja tovább egy fiktív sztoriban. Már csak azért is, mert még olyan provokációról nem hallottam az utcán, hogy áltanúk ilyen módszerrel járatnák le a Tanúkat. Mindenesetre nagyon nem ez a valószínűbb.

2019. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/202 anonim ***** válasza:
12%

felesleges bántani a kérdezőt is. Ha ujság volt nála akkor jehova volt az biztos. De hogy milyen?!?!

Lehetett akár 50 IQ-s ,iskolázatlan,bibliát soha még nem olvasó csak örtornyos akármit néha nézegető,és csak pár jehovistával kapcsolatot tartó is akiknek MINDENT AZONNAL ELHISZ, és a többiek hasonló szinvonalon akik lehet még a pokolról sem igazán beszélgettek mert NEM AZ ÉRDEKELTE ŐKET tehát BÁRMIT IS MONDHATOTT rosszul FENYEGETÉST csak hogy felkeltse a figyelmét az eltávozónak. Olyan nincs hogy a jehovák STANDARD milyenek. Van aki ember köztük és van aki embernek sem nevezhető a TETTEIK miatt.

2019. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/202 anonim ***** válasza:
41%

Aki nem képes felfogni, hogy nincsenek "jehovák", meg azt, hogy nem lehet "jehova" sem, az csak be beszéljen az intelligenciaszintròl! Ha mégis képes vagy felfogni, akkor pedig gúnnyal és rosszindulatúan beszélsz olyanokról, akiket nem ismersz. Már pedig a teljességgel hiteltelennek látszó sztori szereplőit biztosan nem ismered.


Namost akkor milyen hitelt érdemel a válaszod, ha te valójában ilyen ember vagy - mert hogy ilyen ember benyomását kelted?

2019. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/202 anonim ***** válasza:
23%

Nem beszélve arról, hogy a Tanúk között csak akkor lehet valaki kereszteletlen hírnök, vagyis csak akkor mehet valóságos szolgálatba, ha alapos elméleti képzésen vesz részt és ott jól szerepel. Tehát kizárt hogy azokat mondják és tegyék, akiket a kérdező a szájukba adott!


Sohasem beszélnek pl. "Jehova országáról", csak legfeljebb Isten Királyságáról, mivel ez a két kifejezés nem szinonimaként használatos a Tanúknál. Ugyanis az 'ország' és a 'királyság' NEM UGYANAZ! A Biblia sem országot ír, hanem királyságot.


Csak a miheztartás végett. Tehát a rosszindulatú és témában tudatlan embereknek nem olyan könnyű lejáratni a Tanúkat!

2019. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/202 A kérdező kommentje:
Na szóval én szerintetek kitaláltam, hogy hangulatot keltsek? Na akkor erre már válaszolok nektek kedves emberek! Nem nem találtam ki ez megtörtént tanúim vannak rá. Persze mondja, aki akarja, hogy csak hangulat kedvembe vagyok de ez csak szólok NEM IGAZ! A Jehova Tanúi nekem nem ellenségeim de ne várják már el olyan embertől, aki nem akar az ő vallásukba belemenni, hogy majd átáll mert ez nem fog megtörténni. Kevés az olyan, aki csak azért eldobja a vallását, hogy átálljon ha van is, akkor gratulálok! Még egyszer hangsúlyozom én nem vagyok a Jehovások ellensége csak hagyják békén az olyanokat, akik nem akarnak velük foglalkozni! Írta is valaki, hogy majd jönnek megvédeni magukat a Jehovisták nos látom bőven vannak mert tuti, azok akik olyat írtak, hogy kitalálom,hangulatot csinálok stb... Az mind Jehova tanúi! Ha tévedek lehet még vitatkozni nyugodtan velem!
2019. júl. 26. 11:06
 17/202 anonim ***** válasza:
72%

kedves 14 es.


nekem CSAK JEHOVÁK VANNAK tudod a "SZEKTÁSOK" az ingyenes tagok, és 19 éve tudok a szektáról, hogy egyértelmű legyen Neked. Én nem ismerek egyetlen 1 akarmi "jehova tanút" sem csak jehova szektást, csak azért sem mert SEMMI ÉS SENKI SEM TALÁLKOZOTT soha egy kitalált nevűvel így ELEVE KIZÁRT HOGY BÁRKI TUDJON RÓLA TANUSKODNI! "jehova tanúi" nevü VÁLLALKOZÁST pedig SEHOL SEM JEGYEZTEK BE A FÖLDÖN, ami hasonló az a watchtower zártkörű amerikai részvénytársaság akinek a ZÁRTKÖRŰ tehát nem ismert

igazi tagjai AKIK vállalkozók AZOKAT MEG még véletlenül sem ismered ebben biztos vagyok ,

hogy megvádolt őket olyanokkal hogy "jehova tanui"- nak mered nevezni őket!

2019. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/202 anonim ***** válasza:
9%

Nem kívánok vitatkozni veled kérdező! Már leírtam amit akartam, nem cáfoltad meg, hiszen NEM IS TUDNÁD!

Hiába mantrázod ugyanazt a valószínű hazugságot, azzal nem leszel hitelesebb azok előtt, akik ismerik a Tanúkat!

2019. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/202 anonim ***** válasza:
9%

#17

Ahogy mondtam, gúnnyal és rosszindulattal! Ez is egy jellem... :)

2019. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/202 A kérdező kommentje:
Ismerik a Tanúkat jaj várjunk bocsánat Miss tanú, hogy megsértettem azt a csöppnyi kis szívedet. De, akkor te súlyos gonddal küzdesz odabenn megcáfollak mert én éltem át nem te nekem fogta meg a kezem nem neked! Engem fenyegetett meg nem téged és nekem sértette a vallásom nem neked. Engem nem érdekel, hogy te szívből hiszel nekik sőt meg tapsollak remélem ez a vallás a valódi nem csak egy kitalált. Ha nem tetszik, amit le írtam mond mi a f@rancért írtál ide? Van más kérdés is nem?
2019. júl. 26. 11:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!