Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondoltok...

Jehova tanúi mit gondoltok róluk lehet bennük bízni?

Figyelt kérdés
Heló pár héttel ezelőtt megállítottak az utcán és kérdezgettek, hogy milyen vallású vagyok egyébként (Római katolikus). Azt mondták, hogy az egy tökéletlen embertől származó vallás és nem Istentől származik. Felháborodtam és elakartam menni mire az egyik megfogta a kezem és vissza húzott. Azt mondta, hogy élve égek majd a pokolba ha továbbra is a vallásomat követem. Szerintetek ez normális?

2019. júl. 25. 15:34
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/202 anonim ***** válasza:
84%

"Igen, Jézus az Isten egyszülött Fia, vagyis Öt teremtette Isten közvetlenül, mindenki mást Jézuson keresztül."

Ez hazugság, ilyet nem ír a Biblia. Azt írja, hogy Jézus Isten egyszülöttje. Egyetlen egy bibliai verset nem tudsz mutatni, ahol azt írja, "Isten teremtette Jézust".

2019. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/202 anonim ***** válasza:
88%

"Igen, Jézus az Isten egyszülött Fia, vagyis Öt teremtette Isten közvetlenül, mindenki mást Jézuson keresztül. Jézus volt a "mestermunkás".


Ahogy az előző hozzászóló is mondta, bizony ez az, ami hamis állítás, mert Jézus nem teremtmény. Ádám és minden más ember teremtve lett, de Jézus nem.


"nem véletlenül nem tudod bizonyítani, hogy a kis szójátékod (nemzés, születés, ellentétben a teremtéssel) bibliailag helyes lenne. "


Akkor nézzük meg újra a Zsidó levél 5,5-öt, amit magad is idéztél. Mit mond Jehova Jézusnak?

Υἱός μου εἶ σύ ἐγὼ σήμερον γεγέννηκά σε·

Lássuk:

Υἱός : Fiú

μου : enyém

εἶ : vagy

σύ : te

ἐγὼ : én

σήμερον : ma

γεγέννηκά : nemzeni

σε : téged

Egész pontosan tehát a görög szöveg így hangzik:

"Az én Fiam vagy te, ma nemzettelek téged."

Tehát nem "teremtettelek", még csak nem is szültelek, hanem NEMZETTELEK. Bár a "szültelek" szó is visszaadja a lényeget, miszerint Jézus Istentől született. És biztos, hogy az Te UV fordításodban is ez a szó áll, mert te is így idézted. Szóval csak el kéne fogadni, amit a Biblia világosan állít és nem kéne felülírni saját teóriákkal.

Elegendő bizonyíték ez neked arra, hogy Jézus nem teremtmény, vagy hozzak még rá igéket?

2019. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/202 anonim ***** válasza:
83%

És még azzal folytatnám:

Ha már görcsösen ragaszkodsz ahhoz a hamis dogmátokhoz, hogy Jézus nem Isten, holott nem csak konkrét bibliai igék szólnak erről (rengeteg), amiket átirkáltatok, hanem a Biblia egész logikája is ezt tükrözi, akkor csak azt a kérdést tenném fel:

Kivel állsz te szövetségben? Jehovával vagy Jézussal?

Mert ha ezt a kettőt két külön személynek tartod, akkor nem lehetsz szövetségben egyszerre mindkettővel.

Jehovával eleve sem lehetsz szövetségben, mert Ő csak az izraelitákkal kötött szövetséget (eltekintve a Noéval kötött szövetségétől, de ez csak arról szólt, hogy nem lesz többet a földön Özönvíz, tehát nem üdvözített senkit). Hacsak nem térsz át zsidó vallásra, Jehovával neked nincs semmiféle szövetséged.

Ha Jézussal állsz szövetségben, (és szerinted Jézus különböző személy Jehovától), akkor megint csak semmi közöd Jehovához. Milyen alapon nevezed tehát magadat a tanújának, szolgájának, bármijének? Ő nem vállal fel Téged, hiszen semmiféle kapcsolata nincs Veled. Idegen vagy a számára. Remélem, hogy ezt érted.

Arra a teóriádra, hogy Jehova helyett Jézus kötötte meg az Újszövetséget a tanítványaival, semmiféle biblikus alátámasztás nincs, mivel a Bibliában soha senki sem kötött szövetséget más helyett, mint már írtam, ez nem is lehetséges a szövetség végrendelet-jellege miatt, és a házasság-jellege miatt, stb. Azt is elmagyaráztam már, hogy az Istennel kötött szövetségünk a házassághoz hasonló, mivel a házasság az Isten és ember közti szövetség földi kiábrázolása. Ezért nevezi a Biblia az Egyházat Krisztus menyasszonyának, és ezért olvassuk az Ószövetségben is, hogy Isten azt mondja Izraelről, "megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam" (Jer 31,32)

Senki sem köthet házasságot valaki más nevében vagy helyett, ahogy senki sem halhat meg a végrendelkező helyett, hogy egy végrendelet érvénybe lépjen. Tehát ha Krisztus és Jehova két külön személy, akkor vagy Krisztussal állsz szövetségben, és az Ő "menyasszonya" vagy, vagy pedig Jehovával, és akkor az övé.

De Jehovával nem lehetsz, mert Ő Izrael "férje".

Ha pedig Krisztusé vagy, akkor Jehovához semmi közöd, ahogy nekem sincs közöm máshoz a házastársamon kívül, már ami a házassági szövetséget illeti.

Ebből a szempontból a szentháromság-tan még mindig közelebb áll az igazsághoz, mert az legalább megpróbálja valahogy egybevegyíteni Krisztust és Istent, még ha valójában az is kettőnek látja. De a szentháromság-hívők is érzik, hogy nem oké, ha Jézust és az Isten teljesen különválasztják. Jehova tanúi nem érzik, mert nem ismerik a bibliai szövetségkötés logikáját, sem a megváltás logikáját, hanem a maguk tévképzetéhez átírták a Bibliát, és így kaptak egy értelmetlen katyvaszt. A Bibliát nem szabad átírni, mert abban összefügg minden mindennel, olyan finom kis részletek, mozaikok passzolnak egymáshoz benne, hogy a legkisebb változtatás is egy kusza tant eredményez. Hát még egy olyan nagy ferdítés, hogy Jézus nem Isten, holott az egész Biblia konkrétan állítja, hogy Isten, sőt, nem csak Isten, hanem Maga Jehova emberi testben.

Neked csak akkor van közöd Jehovához, ha Jézusban vele kötöttél szövetséget. Akkor viszont Jézus nem lehet másik személy, akkor Jézusnak azonosnak kell lennie Jehovával, mint ahogy az ige ki is mondja:

"Isten volt az, a ki Krisztusban megbékéltette magával a világot" (2Kor 5,19)

Igen, Isten volt Krisztusban, és Ő békéltette meg Krisztusban Magával a világot. Nem Krisztus békéltette meg Istennel, és nem magukkal (mint kettejükkel) békéltette meg, hanem Isten, egymaga, Krisztusban, Önmagával. Írjam le görögül is?

Akármennyire is nem érted Jézus emberi és isteni természetét, ha nem hiszed el a Bibliának, hogy Ő az emberré lett Jehova, akkor neked nincs közöd Jehovához, és csak önhatalmúlag kiáltottad ki magad a tanújának. Ő soha nem kért fel erre semmiféle szövetség keretein belül. Ő csakis az izraelitákat kérte fel erre.

És azért kérte fel őket, hogy az izraelitákon keresztül elvezessen minden nemzetet Krisztushoz (ahogy ezt Ábrahámnak megígérte), akiben Ő testesült meg, hogy az izraelitákkal kötött szövetségét kiterjessze ránk is,minden nemzetre, és ebben az új szövetségben az Ő szabadító neve Jézus, ami azt jelenti: Jehova, a Szabadító vagy Üdvözítő. Ezt a nevet jelentette meg nekünk Jézus, és ezért számunkra, az Újszövetségben, Istennek ez az a neve, amiben a mi üdvösségünk van. Ezt Ő adta nekünk, a Jézus nevet Ő választotta, ebben üdvözülünk, semmilyen más névben sem.

"És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk." Csel 4,12.

Isten Jézusban békéltette meg magával a világot, Jézusban váltott meg minket, Jézusban kötötte meg velünk az új szövetséget, tehát Isten újszövetségi szabadító és üdvözítő neve: Jézus.

2019. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/202 anonim ***** válasza:
83%

"Ezzel szemben a Biblia teljesen világosan fogalmaz, amikor pl. Jézust idézi a János 17:3-ban, vagy Pált, aki az 1Kor 8:6-ban ugyanebben a szellemben nyilatkozott Jehova és Jézus viszonyáról! Pedig akkor már Jézus nem élt a földön. Mégis ugyanúgy beszélt Jézus Istennel való kapcsolatáról, mint, ahogy Jézus a földön beszélt ugyanerről."


Lássuk az 1 Kor 8,6-ot:

"Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, akitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is ő általa."

Most akkor szerinted hány Teremtő van voltaképpen? Mert a Biblia szerint, ugye, csak egy van. Ha pedig csak egy Teremtő van, akkor a fenti Ige alapján Isten, az Atya, és Jézus Krisztus ugyanaz. Máskülönben kénytelen vagy két teremtőben hinni.


De mit is jelent akkor, hogy Jézus Krisztus által lett teremtve minden, többek között mi, emberek is?


A Kolossé 1,15-ben az áll Jézusról:

"A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született; Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok... mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek; És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn." Kol 1,14-17.

Itt is azt olvassuk, hogy Jézus "született", nem pedig teremtetett. De Jézus testileg csak Betlehemben született meg, hogy létezhetett tehát mindenki előtt, Ábrahám előtt is, ahogy Ő maga mondta?

Úgy, ahogy János apostol írta: "Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. Ő kezdetben az Istennél volt. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött." (Ján 1,1-3)

Tudjuk, hogy Isten az Igéje által teremtett mindent. "Mert ő szólt és meglett, ő parancsolt és előállott." (Zsolt 33,9)

És az Ige, ami Istennél volt, és ami Isten Maga volt, és ami által Isten minden teremtett, Isten beszéde, ez az Ige testesült meg Jézusban. "Az Ige testté lett, közöttünk lakott" (Ján 1,14).

Tehát szó nincs arról, hogy Isten először is teremtett volna egy embert, Jézust, akire aztán rábízta, hogy teremtsen meg minden egyebet. Ez teljesen fals elgondolás, hisz a Genezisből látjuk, hogy mindent maga Isten teremtett teljesen egyedül. "Én, az Úr, alkottam mindent, egyedül feszítettem ki az eget, magam tettem szilárddá a földet." Ézs 44,24.

Tehát nem egy másik személy által teremtett, hanem Ő maga, az Ő Igéje, az Ő Szava által teremtett. És ez az Ige testesült meg Jézusban, Betlehemben. Az Ige pedig Maga Isten (Lásd Ján 1,1), a Teremtő, az Örökkévaló, a Mindenható. Az Ige és Isten, azaz Isten és az Ő Szava egy és ugyanaz (Ján 1,1).

És még egy dolog: a Kolossé azt is mondja Jézusról: "képe a láthatatlan Istennek"

És mi áll a Genezisben? "Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt" 1Móz 1,27.

Jézus tehát Isten emberi képmása, Isten pedig tisztában volt az Ő emberi képmásával kezdettől fogva. És erre a képmásra teremtette meg Ádámot, az Ő saját, emberi képmására, aki Jézusban jelent meg testileg Betlehemben négyezer év múlva. Ez a képmás tehát, amit a testté lett Ige fizikailag kiábrázolt, létezett kezdettől fogva. Ezért mondja a Kolossé: "mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek; És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn."

Itt nem egy teremtményről van szó, hanem Istenről, Isten Igéjéről, és Isten emberi képmásáról, aki által és akire nézve teremtetett az egész világ és az emberiség is.

Nincs két teremtő, Jehova senkit sem használt maga helyett a teremtés aktusára, ahogy senkit sem használt maga helyett a szövetség megkötésére, és ahogy senkit sem használt maga helyett, hogy meghaljon értünk a Golgotán. Ő nem egy embert áldozott fel értünk. Ő önmagát áldozta fel értünk, az Ő emberi mivoltát, hisz azért vett fel magára emberi formát, hogy ezt megtehesse értünk és üdvösséget szerezhessen nekünk. Fil. 2,6-10.

Mivel pedig ezt Jézus néven tette, csakis Jézus nevében azonosulhatunk vele. És ez megint a szövetség témája, mert a szövetségben történik a névcsere is. Mivel Jézus életét kapjuk meg a megtéréskor (mint örökséget), hiszen az ő halálával és feltámadásával azonosulunk, az Ő nevében élünk tovább, és nem Jehova nevében.

2019. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/202 anonim ***** válasza:
0%

Most csak kiragadok néhány téveszmét tőletek, majd felteszek egy kérdést:


"Szólj rá Ézsaiásra, hogy ne mondjon már ilyet! Mert bizony ő a megszületendő Messiást erős Istennek nevezte, és örökkévaló Atyának. Az a Messiás pedig Jézus Krisztus.'


Nem, ezzel te hazudtolod meg Ézsaiást! Jézusról soha, sehol sem mondja a Biblia, hogy "mindenható" lenne! Persze, ha írásellenes módon mindent, mindennel összemosol, akkor nincs határa a sátáni fantáziának. Mint ahogy a halhatatlanság is kizárja azt, hogy Jehova Jézusban "jelent meg" szó szerint! Jehova HALHATATLAN, semmilyen formában sem halhat meg. Teremthet viszont olyan személyt, aki nem halhatatlan!


Erős Isten, de nem a Mindenható Isten, hiszen az csak egy lehet. Örökkévaló Atya, vagy az örökkévalóság Atyja, hiszen Jézus váltságáldozatának köszönhetjük az elénk tárt lehetőséget az örök életre, tehát Ő AZ ATYJA AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁGNAK. De bizony még ezzel sem lesz Jehova!


------------


"„De nagyon nem logikus amit mondasz semennyire sem. "Kettős természet". Amikor Jézus szerinted emberként szól, akkor pontosan úgy állítja be magát, mintha két személy lenne az Atyjával (pl. a János 17:3), ráadásul még teljes logikai bukfencet is művel, hiszen tetejébe azt is állítja, hogy NEM Ő az "egyedüli igaz Isten", hanem aki "elküldte Őt". Amikor pedig szerinted Istenként beszél (bizonyíthatóan a következetlen és teológiailag elfogult fordítások szerint), akkor ez megszűnik és felmagasztalja magát a legmagasabb helyre.”


Hát most azért, mert ti átírtátok a ti Bibliátokban az összes olyan igehelyet, ahol Jézus istenként beszél és viselkedik, vagy ahol a Biblia Istennek nevezi és mutatja be őt, attól még bizony ez így van. Jézus beszél és viselkedik emberként is és Istenként is."


Szóval itt is leleplezted magad, hiszen egy bődületes hazugsággal válaszolsz, mely ha igaz lenne, sem válaszolná meg a felvetésemet (vagyis terelsz és kitérsz a válasz alól)!!! A János 17:3-ban Jézus imádkozott még a földi életében Jehovához és ott van sok más igehellyel együtt Pál Korinthusziaknak írt első levele, 8:6 verse, mely UGYANEBBEN szellemben, Jézus korábbi kijelentésével teljesen összhangban íródott. Jézus már nem élt emberkén a földön, Pál mégis úgy beszélt Jézus és az Atyja kapcsolatáról, ahogyan ezt korábban Jézus is tette!


-------------


"Emberként, amikor pl. nem tudja, hova temették Lázárt, és Istenként, amikor feltámasztja őt."


Itt is micsoda torzítás! Istennek kell lenni ahhoz, hogy valakit feltámasszanak? Tehát az hogy Jézus feltámasztott embereket azt bizonyítja, hogy Ő a Mindenható Isten? Ezzel a sokadik hazug érvvel akarsz megetetni minden naiv, nem gondolkozó, felületes embert? Mert engem nem tudsz becsapni! Ugyebár a Biblia szerint emberek is támasztottak fel más embereket, igaz?


--------------------


Ezt írtam tegnap: "Márpedig ezt a tant bármivel is akarjátok bizonyítani, minden versben hasonlóan nagy a megosztottság, miért? Mert a háromság védelmében csak olyan szövegeket tudtok "bizonyítékként" előhozni, melyek kétértelműek, a szövegkörnyezet és a teljes Írás fénye nélkül félreérthetőek, vagy egyértelműen hamis beszúrások."


És itt az ehhez kapcsolódó kérdés: tudsz-e mutatni olyan háromságot igazoló verset a bibliában, vagy Jézus "kettős természetére" bizonyítéknak, mely ne esne a fent vázolt kategóriák egyikébe se?

Tehát nem lehet a nyelvtan kétértelműsége miatt kritizálni, EGYÉRTELMŰ. Nem lehet a szövegösszefüggésből kiragadása miatt kétségbe vonni, vagyis nem pontatlan, félrevezető beszúrás, mint amire már volt példa tőletek.

2019. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/202 anonim ***** válasza:

„Nem, ezzel te hazudtolod meg Ézsaiást! Jézusról soha, sehol sem mondja a Biblia, hogy "mindenható" lenne!”


Jobban kellene ismerned a Bibliát:

„És a Jézus Krisztustól, a ki a hű tanúbizonyság, a halottak közül az elsőszülött, és a föld királyainak fejedelme… Ímé eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt, még a kik őt által szegezték is; és siratja őt e földnek minden nemzetsége… Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.” (Jel 1,5-8)

------

„Persze, ha írásellenes módon mindent, mindennel összemosol, akkor nincs határa a sátáni fantáziának. Mint ahogy a halhatatlanság is kizárja azt, hogy Jehova Jézusban "jelent meg" szó szerint! Jehova HALHATATLAN, semmilyen formában sem halhat meg. Teremthet viszont olyan személyt, aki nem halhatatlan!”


Nem kedvesem, az az írásellenes, amikor eltorzítod Isten Igéjét, és azt állítod, hogy az a helyes fordítás. Az nem írásellenes, ha a Bibliát összefüggésében olvasod, mivel úgy is kell olvasni, és akkor megérted a Megváltás logikáját, és azt is, hogy miért volt szükség arra, hogy Maga Isten nyilatkoztassa ki Magát Jézus Krisztusban, az az Ő Maga jelenjen meg emberi testben. Éppen azért kellett emberi testben megjelennie, mert Ő, mint Isten halhatatlan. De mint ember, már meg tudott halni helyettünk, a mi bűneinkért. Ezt már többször is leírtam neked, de látom, hogy még most sem érted.

-----

„Erős Isten, de nem a Mindenható Isten, hiszen az csak egy lehet. Örökkévaló Atya, vagy az örökkévalóság Atyja, hiszen Jézus váltságáldozatának köszönhetjük az elénk tárt lehetőséget az örök életre, tehát Ő AZ ATYJA AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁGNAK. De bizony még ezzel sem lesz Jehova!”


Ó, ezek szerint elismered, hogy Jézus erős Isten? De szerinted nem a Mindenható Isten? Akkor szerinted két Isten van? Egy erős és egy mindenható? Ennek fuss neki még egyszer.

Jehova nem Atyja az örökkévalóságnak? Jézustól származik az örök élet, és nem Jehovától? Hogy származhatna egy teremtménytől örök élet?

Nem. Az örök élet Istentől származik, és ez az élet jelent meg Jézus Krisztusban.

"Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága" Ján 1,4.

--------


"Emberként, amikor pl. nem tudja, hova temették Lázárt, és Istenként, amikor feltámasztja őt."

Itt is micsoda torzítás! Istennek kell lenni ahhoz, hogy valakit feltámasszanak? Tehát az hogy Jézus feltámasztott embereket azt bizonyítja, hogy Ő a Mindenható Isten? Ezzel a sokadik hazug érvvel akarsz megetetni minden naiv, nem gondolkozó, felületes embert? Mert engem nem tudsz becsapni! Ugyebár a Biblia szerint emberek is támasztottak fel más embereket, igaz?”


Nem, nem igaz. A Biblia szerint egyetlen ember sem támasztott fel más embereket. Bizony, Istennek kell lenni ahhoz, hogy valakit feltámassz a halálból. Mivelhogy egyedül Isten az élet forrása, senki más. A torzítás az, ha Te azt hiszed, hogy ember létedre képes vagy feltámasztani egy halottat.

Az Ószövetségben három esetben támadtak fel halottak, egyik esetben sem ember támasztotta fel őket. Mindhárom esetben Isten támasztotta fel őket, az első esetben Illés, a másodikban Elizeus imájára, a harmadik esetben pedig nem imádkozott senki, csak hozzáért a halott Elizeus teteméhez, és feltámadt.

Jézus viszont feltámasztotta Jairus leányát, feltámasztotta a naini özvegy fiát, és feltámasztotta Lázárt is.

Sőt,olyasmit állított magáról, amit előtte soha senki: „Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él” (Ján 11,25). És ennek bizonyítására fel is támasztotta Lázárt.

Jézus maga az élet! Ha pedig Ő maga a élet, ahogy mondta, akkor Ő nem csak kapta az életét, ahogy mi, hanem Ő maga az élet forrása. Márpedig az életnek csak egyetlen forrása van, Isten.

Eszem ágában sincs sem becsapni, sem megetetni. Ahogy nézem, ezt éppen hogy mások tették veled.

2019. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/202 anonim ***** válasza:

És hogy ne legyen túl hosszú bejegyzés, itt folytatom:


"És itt az ehhez kapcsolódó kérdés: tudsz-e mutatni olyan háromságot igazoló verset a bibliában, vagy Jézus "kettős természetére" bizonyítéknak, mely ne esne a fent vázolt kategóriák egyikébe se?"


Látom, annyira be vagy állítva erre szentháromság-tagadásra, hogy képtelen vagy átváltani arra, amiről én beszélek, holott annak, amit én mondok, semmi köze a szentháromság-tanhoz.

Jézus kettős természetére a legjobb bizonyíték, hogy embertől is született, és Istentől is született. Amit Te az Ige ellenére tagadsz, azt állítva, hogy Isten „teremtette” Jézust, holott a Biblia egyértelműen állítja, hogy Ő nem teremtmény, hanem Istentől „született”, mert Isten „nemzette” Őt, nem pedig teremtette.

Ha értenéd a Megváltás logikáját, akkor nem vonnád kétségbe, hogy Jézusnak születnie kellett Istentől, és nem lehet teremtmény. Ha ugyanis Jézus nem „született” volna, mi sem születhetnénk újonnan, márpedig Jézus azt mondta: „Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát… Szükség néktek újonnan születnetek.” (Ján 3,3-7)

Jézus, mint Fiú, Istentől „született”, és az új testamentum (végrendelet) keretén belül az Ő Fiúságát (Istentől született életét) hagyta ránk örökségül. Amikor megtérsz és újonnan születsz, Te Jézus Fiúságát (Istentől született életét) kapod meg, és így válsz Isten gyermekévé, így lesz örök életed, hiszen Isten élete kerül beléd, melyet Jézusban rád hagyott örökül a Golgotán. Így leszel Te Jézusnak, az elsőszülöttnek, a testvére, ahogy az Igében áll:

„Mert akiket eleve kiválasztott, azokról eleve el is rendelte, hogy hasonlókká legyenek Fia képéhez, hogy ő (Jézus) legyen az elsőszülött sok testvér között.” (Róm. 8.29).

„Mikor pedig eljött az időnek teljessége, kibocsátotta Isten az ő Fiát, a ki asszonytól lett, a ki törvény alatt lett, Hogy a törvény alatt levőket megváltsa, hogy elnyerjük a fiúságot. Minthogy pedig fiak vagytok, kibocsátotta az Isten az ő Fiának Lelkét a ti szíveitekbe, ki ezt kiáltja: Abba, Atya! Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is Krisztus által.” (Gal 4,3-7)

A „kibocsátotta Isten a Fiát” pedig nem azt jelenti, hogy „megteremtette” a Fiát, hanem azt, amit János írt: „Az Ige testté lett”. Jézusnak Istentől kellett születnie ahhoz, hogy Isten Fia lehessen, és Te ezt a Fiúságot elnyerhesd. Csak úgy lehetsz Isten gyermeke, ha Isten gyermekeként újonnan születsz, ez pedig csak úgy lehetséges, ha Isten kibocsátja a szívedbe (szellemedbe) a Fiúságot, (melyet Jézusban hagyott rád), és akkor majd azt kiáltod: „Apukám!” (Ezt jelenti az „Abba”.) És nézd meg a fenti igében, hogy kinek leszel Te örököse? Istennek leszel az örököse, ha megkapod a Fiúság lelkét (szellemét, életét)! És hogy kaphatsz meg egy örökséget? Csak úgy, ha az örökhagyó meghal! De Isten nem tud meghalni, mert ahogy helyesen írtad, halhatatlan. Hogyan lehetsz akkor mégis az örököse? Úgy, hogy Isten megtestesült Jézus Krisztusban, a Fiúban, emberré lett, emberként meghalt, és így örökölhetsz Te utána, mint Isten gyermeke.


Másképp is mondom: Mivel Jézus, mint Fiú, Istentől született, amikor az új szövetség keretében Veled helyet (életet) cserélt, és felvitte a bűnös életedet a golgotai keresztre, és meghalt helyetted, akkor cserében Rád hagyta az Ő bűntelen életét, amely Istentől született. Így lehetsz Te újonnan született keresztény, aki Isten gyermeke. Mert „Akik pedig befogadták (Jézust), azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, akik nem vérből, sem a test, sem a férfi akaratából, hanem Istentől születtek.” Ján 1,13.

Az az élet, amit Te megtéréskor, Jézus befogadásakor megkapsz, Jézus élete, amit letett neked a Golgotán, egy Istentől született élet.

Ezért ha Jézus teremtmény lenne, akkor nem lett volna neki egy Istentől született élete, és akkor Te sem születhetnél újonnan, márpedig anélkül nem láthatod meg Isten országát. (Ján 3,3).

Amúgy újonnan vagy születve? Tudod egyáltalán, hogy az mit jelent?

2019. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/202 anonim ***** válasza:
53%

Szóval a 85-ös válaszomban feltett kérdésem fenntartom, mivel eddig MINDEN háromságot állítólagosan bizonyító szöveg a bibliából vagy nyelvtani csűrés-csavarás, önkényes, teológiai elfogultsággal történő fordítás, vagy olyan "eredeti" szövegekre való utalás, melynek ellent mond először is maga a Biblia, valamint sok más fordító és szakvélemény. A Biblia nagy részével nem vitatkozik senki, aki keresztény hívő embernek tartja magát. A hívő fordítók, és más szövegmagyarázó szakértők viszont szinte minden olyan verset és szövegrészt vitatnak, melyet a háromság érdekében szoktak felhozni. Egyik szakember ezt, másik azt a verset tartja helytelen fordításnak. Majdnem mindegyik ilyen verset kritizálnak még azok közül is, akik maguk háromság-hívő egyház tagjai.


Egy a lényeg, ezen "bizonyítékok" nem meglepő módon mindig zavaros, kétértelmű, félreérthető,a szövegkörnyezetnek vagy a teljes Írásnak ellent mondó, néha befolyásos szövegrészek.


""Igen, Jézus az Isten egyszülött Fia, vagyis Öt teremtette Isten közvetlenül, mindenki mást Jézuson keresztül."


Ez hazugság, ilyet nem ír a Biblia. Azt írja, hogy Jézus Isten egyszülöttje. Egyetlen egy bibliai verset nem tudsz mutatni, ahol azt írja, "Isten teremtette Jézust"."


A héber bárá' és a görög kti'zó szó egyaránt azt jelenti, hogy 'teremt' és kizárólag Isten teremtői tevékenységére használják. A Szentírás mindenhol úgy azonosítja Jehovát, hogy Ő a Teremtő. Ő "az egek teremtője..., a Föld Megformálója és Alkotója, stb.


Jézus Krisztus elismerte, hogy Jehova teremtette az embereket, férfinak és nőnek alkotta őket (Mt 19:4; Mk 10:6). Ezért helyénvaló Jehovát, és csakis Öt a Teremtőnek nevezni! (Ézs 4:28)


Minden Isten akaratából "lett és teremtetett". (Zsoltárok 90:1-2)


És itt van a zsoltárok verse, ami "véletlenül" azt találja mondani, hogy "mielőtt a hegyek megszülettek" és hogy "vajúdva világra hoztad a földet és a termékeny talajt".


Tehát hogy is van ez a teremtés/születés dogmatikusan erőltetett szabály? Van-e ilyen szabály a bibliában? Van-e arra törvény, hogy ha az Írás történetesen azt a kifejezést használja egy teremtményre, egy teremtett dologra, hogy 'született', akkor annak Istennek kell lennie? Ja értem, ezért Szent hegy a Fuji és az Olimpos! :) Persze, mert a Biblia szerint a hegyeket "szülte" Isten. Hogy én erre nem gondoltam...!


Most viszont arra gondolok, hogy ti nagyon hülyének nézitek az embereket! Mondjuk ezen sem csodálkozom.


És itt van egy vers a

2019. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/202 anonim ***** válasza:

"Tehát hogy is van ez a teremtés/születés dogmatikusan erőltetett szabály? Van-e ilyen szabály a bibliában? Van-e arra törvény, hogy ha az Írás történetesen azt a kifejezést használja egy teremtményre, egy teremtett dologra, hogy 'született', akkor annak Istennek kell lennie? Ja értem, ezért Szent hegy a Fuji és az Olimpos! :) Persze, mert a Biblia szerint a hegyeket "szülte" Isten. Hogy én erre nem gondoltam...!"


Hol van az a Bibliában, hogy Isten a hegyeket "szülte"?

És ki mondta azt, hogy "ha az Írás azt a kifejezést használja egy teremtményre, egy teremtett dologra, hogy 'született', akkor annak Istennek kell lennie?" Hol mondtam én ilyet?

Isten csak az, aki Istentől született. Ilyen pedig csak egyvalaki van, Jézus Krisztus, akiben Isten testesült meg.

"És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben" 1Tim 3,16.

"Θεὸς ἐφανερώθη ἐν σαρκί"


"Isten vala az Íge... És az Íge testté lett" Ján 1,1-14.


És kiről mondja még a Biblia Jézuson kívül, hogy "Isten egyszülött Fia"? Kinek mondja még rajta kívül, hogy "Én Fiam vagy te, ma nemzettelek Téged?"

Ha pedig Isten nemzette, akkor nem lehet más, csak Isten, ahogy az a Biblia számos igében ki is jelenti, csak ti azokat az igéket átirkáltátok. Nem a Bibliát kell hozzáigazítani a doktrinátokhoz, hanem a doktrinátokat kell hozzáigazítani a Bibliához!

Nem értem, miért nem fogadod el a Biblia nyilvánvaló kijelentését Jézus istenségéről, amit alátámasztottam neked számtalan igével, és levezettem a Megváltás és a szövetségkötés bibliai logikájából is.

Azt kéne megértened, hogy az, hogy Isten megtestesült Krisztusban, az nem Isten ledegradálása, hanem Jézus Krisztus felmagasztalása. És ha ilyen heves tiltakozás van benned Jézus felmagasztalásával szemben, akkor érdemes lenne megvizsgálnod magadban, hogy honnan ered ez az ellenkezés. Mert hogy nem Jehovától, az biztos. Hiszen éppen Ő volt az, aki "felmagasztalta Jézust, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való" Fil. 2,9. A Jehova név fölött is.

Lenne talán olyan név, mely Isten neve fölött való? Nem, nincs olyan név. Mivel Isten újszövetségi neve: Jézus. Istennek ebben a nevében van üdvösségünk, mert "nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk." Csel 4,12.

Igen, ez Jézus felmagasztalása, és ha valaki hisztérikusan tiltakozik Jézus felmagasztalása ellen, abban ez a tiltakozást nem Jehovától ered.

2019. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/202 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, biztosan hazudsz, hisz JT szigorúan ragaszkodnak a Biblia tanításaihoz, abban pedig nem szerepel a pokol, amiben égni lehetne.


A tüzes pokol épp a katolikus szekta egyik legfontosabb tévtanítása. A katolikus szekta teljesen figyelmen kívül hagyja a Bibliát. Értelmes ember nem támogatja az ilyen félrevezető szektákat.

2019. aug. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!