Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A relaxáció és légzést figyelő...

A relaxáció és légzést figyelő meditáció is már ajtónyitás a démoni világ felé? Ezért a keresztényeknek már azt is meg kellene tagadni?

Figyelt kérdés

Amikor pszichoterápia keretében engedem magam a pszichológus által vezetni, aki mondja, hogy "Érzed, ahogy ellazul a jobb lábfejed, majd a bal lábfejed... a lábszárad......egészen végig, az arcizmok is ellazulnak. Lélegzeted is lassul, megnyugszol."

Már ez utat nyitna a démoni világ felé?


Vagy amikor egy stresszes nap után relaxálok úgy, hogy lehunyom a szemem és csak a légzésemre figyelek, már az is utat nyitna a démoni világ felé?


Van egy magát kereszténynek valló Erdélyi Judit nevű személy, aki előadások sokaságát tartja, és azt tanítja, hogy a meditáció (amelybe ő már a légzést figyelő relaxciót, izmok elernyesztését is beleveszi) utat nyit a démoni világ felé.


Íme, ennek a b) pontjában olvasható az, amit röviden összegeztem:


[link]



2019. júl. 30. 23:50
1 2 3
 11/30 Mansour ***** válasza:
74%

A cikkben leírtak a jóga és a meditáció lényegének teljes félreértésén alapulnak. Az értelem és az akarat kikapcsolásáról, és a tudatunk feletti ellenőrzésről való lemondásról beszél, holott a meditáció alapvető célja pont a minél nagyobb tudatosság elérése, az akarat erősítése és minél tökéletesebb összpontosítása. A félreértés valószínűleg azon alapul, hogy a hatékony meditációhoz szükséges a külvilágból érkező ingerek kizárása és a gondolati folyamatok szabályozása, úgymond "takaréklángra" állítása. A felületes (vagy uram bocsá' szándékosan félremagyarázni akaró) megfigyelő zavaró tényezők ily módon való kizárását a tudat feletti kontroll feladásával azonosítja, holott ennek a célja épp a tudati kontroll erősítése.

Hogy a démoni világ felé (ha létezik egyáltalán ilyen) mi nyithat utat, az kérdéses. Nem zárom ki persze, hogy bizonyos körülmények között akár a meditáció is, de ezzel együtt egy ilyenfajta teljes elzárkózás nagyon életszerűtlen. Olyan mintha azt mondanánk, hogy ne sportoljunk, mert azzal utat nyitunk mindenféle sérülés felé, sőt jobb, ha az utcára sem lépünk ki, mert ott is sokféle, akár halálos veszély fenyeget.

2019. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%

"A relaxáció és légzést figyelő meditáció is már ajtónyitás a démoni világ felé?"

Nem, ez már erőteljes babonaság és ezotéria, nincs a Szentírásban semmiféle démoni világ. Egyetlen világ van, amit Isten teremtett, Ő pedig nem teremt démonvilágot.


Azon esetleg lehet vitatkozni, hogy a meditáció mennyire pozitív vagy negatív keresztény szemmel, de nem azon okból kifolyólag, mert utat nyit nem-létező démoni világ felé.

2019. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

#12


"nincs a Szentírásban semmiféle démoni világ"


Ezt azért senki olyan nem mondaná/írná le, aki kicsit is jobban ismeri a Bibliát.


Akkor milyen világ Sátán és seregének a világa? Isteni?


Azt ugye nem mondod, hogy nem létezik a Sátán, ördög,, Belzebub, mikor hogyan utal rá a Biblia?



Én azt vettem észre, hogy az ördög kétféle módon próbálja megtéveszteni az embereket:

1. Vagy megpróbálja elhitetni, hogy ő nem létezik, nincs. Minden isteni...ezért csak jó és így nem létezik a démon/gonosz világ.


2. Vagy megpróbálja túl komolyan vetetni magát, mintha Istennel egyenrangú fél volna. Ugyanakkor tudhatjuk, hogy Krisztus halálával és feltámadásával ő már legyőzetett.



Én afelé hajlok, hogy a "vallási meditációkkal" igenis a gonosz világába nyitunk ajtót, akaratlanul is.

Az eredeti kérdésem lényege az, hogy az "orvosi meditáció", relaxáció (ahogyan azt már többször leírtam, mit értek alatta) mennyire ellentétes a Biblia tanításával. Ez az, amit próbálok tisztázni.

Az a meglátásom, hogy Erdélyi Judit összemossa a két területet. Helyesen teszi-e, vagy eltúlozza? Ez a kérdés.

2019. júl. 31. 12:58
 14/30 anonim ***** válasza:
28%

Idézd kérlek a Bibliából az a verset, amely szerint van külön démoni világ. Ha ilyet sikerült, utána visszatérhetünk annak értelmezésére.

Ha már annyira ismered a Bibliát.

2019. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

#14


Idézd kérlek azt a részt, ami egyértelműen tagadja Sátán létezését és azt, hogy van világa...

2019. júl. 31. 13:08
 16/30 anonim ***** válasza:
24%

Nem mondtam, hogy nem létezik sátán, úgy hogy visszavehetsz az arcodból. Azt állítottam, hogy nincs démoni világ, ahova bármi vagy bárki ajtót nyithatna.

Mivel egyetlen szó sem esik ilyesmiről a Szentírásból, ezért kérésed egyszerűen nevetséges. Olyan szinten van, mintha azt kérném tőled, hogy "Bizonyítsd bibliai verssel, hogy nincsenek rózsaszín unikornis pónik".

2019. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

#14, 16


Egy példa:

Efézus 6:12


"Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, EZ ÉLET SÖTÉTSÉGÉNEK világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak." (Károli ford.)



"Mert a mi harcunk nem test és vér ellen folyik, hanem erők és hatalmak ellen, a SÖTÉTSÉG VILÁGÁNAK urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak." (Új Fordítású Biblia)



"mert a mi küzdelmünk nem vér és hús ellen folyik, hanem a mostani SÖTÉTSÉGNEK FEJEDELEMSÉGEI, FENNHATÓSÁGAI ÉS VILÁGURALKODÓI ellen, a rosszaság szellemi lényei ellen, kik a mennyeiekben vannak." (Csia Lajod ford.)


Ezekből kitűnik, hogy most, átmenetileg igenis létezik a démoni világ.



Te idéznél olyan igehelyet, amely arra utal, hogy NINCS?

2019. júl. 31. 13:17
 18/30 anonim ***** válasza:
60%

Elég gyenge érvet tudtál felhozni, Pál itt nem egy külön világról beszél, hanem az egyetlen Isten által teremtett világban lévő gonosz szellemi lényekről.


A helyes fordítás így hangzik:

"Nem annyira a vér és a test ellen kell küzdenünk, hanem a fejedelemségek és hatalmasságok, ennek a sötét világnak kormányzói és az égi magasságoknak gonosz szellemei ellen."


Ezt magad is megnézheted egy eredeti, ógörög nyelven írt Szentírásban:

[link]


De tessék, olvasd el bátran a teremtéstörténetet, szólj ha benne van a démoni világ teremtése is. Most engedelmeddel nem idézem az egészet, csak egy linket adok hozzá:

[link]


Tehát számomra egyértelmű, hogy Isten nem teremtett ilyen aljad dolgot. Ha pedig azt mondod, hogy a démonok teremtették maguknak, akkor istenkáromló vagy, mert teremteni a keresztény hit szerint egyedül Isten képes.

2019. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#18


Te csak kiforgatod a dolgokat.

Hogy létezhet a gonosz, ha nincs "területe"? Ezt magyarázd meg, kérlek.


Nem azt mondtam, hogy a teremtéskor lett külön teremtve a gonosz/démoni világ. Ez olyan csúsztatás, amit én nem írtam le. Az általam és általad idézett igehely is utal arra, hogy e világban igenis van a Sátánnak területe, amelynek létezése átmeneti, és Isten uralma alatt van az is. De azon a területen engedi a Sátánt és seregét tevékenykedni: "Ellenségetek, a sátán, ordító oroszlán módjára ott kószál mindenütt, és keresi, kit nyeljen el." 1Péter 5,8


Ezzel én lezártam ezt a meddő vitát. Nem az az eredeti kérdésem lényege, hogy létezik-e a gonosz/démoni világ...Ez nem kérdés, mert létezik.

2019. júl. 31. 13:43
 20/30 anonim ***** válasza:
32%

"Ellenségetek, a sátán, ordító oroszlán módjára ott kószál mindenütt, és keresi, kit nyeljen el." 1Péter 5,8


Ezzel az idézettel én is lezártam, mert ez alapján nincs világa, hanem ott kószál mindenütt.

2019. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!