Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A relaxáció és légzést figyelő...

A relaxáció és légzést figyelő meditáció is már ajtónyitás a démoni világ felé? Ezért a keresztényeknek már azt is meg kellene tagadni?

Figyelt kérdés

Amikor pszichoterápia keretében engedem magam a pszichológus által vezetni, aki mondja, hogy "Érzed, ahogy ellazul a jobb lábfejed, majd a bal lábfejed... a lábszárad......egészen végig, az arcizmok is ellazulnak. Lélegzeted is lassul, megnyugszol."

Már ez utat nyitna a démoni világ felé?


Vagy amikor egy stresszes nap után relaxálok úgy, hogy lehunyom a szemem és csak a légzésemre figyelek, már az is utat nyitna a démoni világ felé?


Van egy magát kereszténynek valló Erdélyi Judit nevű személy, aki előadások sokaságát tartja, és azt tanítja, hogy a meditáció (amelybe ő már a légzést figyelő relaxciót, izmok elernyesztését is beleveszi) utat nyit a démoni világ felé.


Íme, ennek a b) pontjában olvasható az, amit röviden összegeztem:


[link]



2019. júl. 30. 23:50
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

#20


Az a probléma, hogy egy szóba belekapaszkodsz.

De figyelmen kívül hagyod vagy éppen kiforgatod az előtte idézett igehelyet. :)

2019. júl. 31. 14:09
 22/30 Mansour ***** válasza:
82%

"Én afelé hajlok, hogy a "vallási meditációkkal" igenis a gonosz világába nyitunk ajtót, akaratlanul is."

Na de a Sátán e világ fejedelme, tehát ha van olyan, hogy a "gonosz világa", akkor a jelenlegi fizikai világunk igencsak az. A "vallási meditáció" pedig nemhogy efelé nyitna, hanem éppen hogy zár az anyagi világ felé. Ugyanakkor az isteni felé próbál nyitni.

2019. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
36%

Persze hogy belekapaszkodok egy szóba, ha az az egy szó okkult és ezoterikus baromságoknak adhat helyet. Mert továbbra sem ír semmi olyat a Szentírás, hogy lenne egy démoni világ, ahova bármi ajtót nyithatna.

A bukott angyalok esetében két helyet említ a Szentírás, egyik az emberi világ, a mi világunk, a másik pedig a pokol. Ez utóbbi nem az ő világuk, hanem az a hely, ahova Isten kárhoztatta őket és szenvedni fognak örökkön-örökké a Jelenések könyve alapján.

2019. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
19%

Mindig jó érzés olvasni a magukat kereszténynek valló emberek, kicsit sem toleráns, szereteten alapuló megnyilvánulásait. A gyakori kérdések a legjobb hely arra, hogy valaki végleg kiábránduljon, vagy meg se közelítse a kereszténységet.


Az egyetlen kérdés az, hogyha egy gyermek a szüleitől, az őt körülvevő társadalom által nem lenne megfertőzve a vallásos tézisekkel, akkor is nyitna életében az Isten megismerés felé? A válasz egyértelműen nem. A legtöbb gyermek, ahogyan én és társaim is, a legkevésbé sem foglalkoztunk gyermekként az Isten kérdéssel, éltünk, boldogok voltunk, és tökéletesen teljes volt az életünk. Felnőtt korára az embert körülveszik a vallás károsult emberek indái, amely megfojtják az ember nyugodt, gondtalan addigi világszemléletét, mit, amit ez a kérdés, és az egész vallásos elképzelés közvetít.


Ki tenne fel hasonló kérdéseket, ha nem lenne megfertőzve a vallásokkal? "A relaxációs...... ajtónyitás a démoni világ felé" Ha az ember nem lenne vallás károsult, és erről a társadalom tehet, nyugodtan élné az életé, nem aggódni ilyen butaságok miatt, elmenne az orvosi kezelésre, a lelki világa, az agya nyugodt volna, nem töprengene, fojtogatná, sanyargatná önmagát, hogy démoni világok felé nyit, egy relaxáció által.


Borzalmasan veszélyes a vallás, és megöli az emberek életét!

2019. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#24


Úgy látom, a szövegértésed hagy némi kívánnivalót maga után.

Szerinted ha teljesen egyetértettem volna a cikkben írt mindegyik résszel - főleg az általam kiemelttel - kiírtam volna a kérdésemet?!


Sajnálom, ha neked az jön le, hogy maximálisan egyetértek a cikkben írtakkal. Olvasd el újra a kérdésemet. Figyeld az írásjeleket is! Nem mindegy, hogy valamit kérdezek, vagy állítok. :)

2019. júl. 31. 15:54
 26/30 anonim ***** válasza:
79%

Dehogyis!

Különben sem úgy kell ezt elképzelni, hogy majd jönnek a démonok és megszállnak... hanem hogy ha túlságosan elmerülsz az ezotériában, akkor abba bele lehet gárgyulni, mert elmosódik a képzelet és a valóság közti határvonal az elmédben. De egy sima relaxációnál szó nincs erről! Én is szoktam relaxálni, ellazulni, megpróbálni kikapcsolni az agyam. Jót tesz, és még egyetlen démon sem lépett így kapcsolatba velem (se semmi más).

2019. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
83%

Nem értek egyet a 24-es Válaszolóval, de sajnos meg tudom érteni a felháborodását. Szomorú, hogy sokak számára az jön le, a valláskárosultság egyenlő a kereszténységgel. Mint ahogy az is szomorú, hogy valláskárosultság egyáltalán létezik. Sajnos sokan vannak, akik a vallást irányításra, befolyásolásra használják, és ennek nevében elhitetnek emberekkel baromságokat (amelyeket talán velük is ugyanúgy elhitetett valaki). Na meg beteg elmék is vannak a világon.

Szomorú ez úgy, ahogy van.

2019. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
75%
Ja és mielőtt félreértenétek, én is hívő keresztény vagyok! De nem "valláskárosult".
2019. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező: szerintem csak azt tudunk beengedni, amit mi be akarunk engedni. Ez az én véleményem. Ha a zaklatott idegeim miatt végzek légző gyakorlatot, azzal csak a szervezetemet igyekszem nyugtatni.

Viszont ha azért végzek légző gyakorlatot, hogy betekintést nyerjek egy másik világba (tehát a szándékom pontosan az, hogy meglássam a szellemi lényeket, akkor azzal valóban utat nyitok.

De ez csak az én véleményem.

2019. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Dr.Erdélyi Judit nem túloz.

EL kell fogadni és ennyi!

2019. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!