Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Krisna Tudatú Hívők vallást...

A Krisna Tudatú Hívők vallást ki alapította vagy honnan származik?

Figyelt kérdés

2019. aug. 10. 18:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Hát igen... Nekem Egyiptom jutott eszembe...


10-es! Akkor ezzel vesd össze!


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"A krisnások szerint Sákjamuni Buddha Krisna egy avatárja?" kérdésnél:


"rosszzsí nevű felhasználó válasza:


A krisnások a hinduizmushoz tartoznak, azon belül Vaisnavák (Visnu, azaz Krisna hívei). A szentírásaik szerint a vallás öröktől fogva létezik és örökké fenn is marad. A modern krisnás mozgalom ezeken az ősi gyökereken alapul, csak manapság a modern társadalmi-gazdasági berendezkedés közepette próbálnak fennmaradni és híveket toborozni. Vannak onnan barátaim, azért tudom mindezeket."


Egyik helyen azt írja, hogy vannak krisnás barátai, másik helyen - ugyanazon a napon - ő krisnás. A többi ellentmondást nem is részletezem, úgyis olvasod.

2019. aug. 23. 15:59
 12/21 A kérdező kommentje:
Évekkel ezelőtt olvastam egy írást egy egyiptomi teremtéstörténetről és sok hasonlóság volt a kettő között. (Sajnos most ezt az írást nem találom, ha esetleg tudjátok, hogy melyik cikket keresem, kérem szépen a linkjét!)
2019. aug. 23. 16:02
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el teljesen a hozzászólását, csak szemet ütött, hogy a nagy objektivitása valahogy hirtelen eltűnt az első mondata közben.


Sok vallás és sok szekta szereti hangoztatni, hogy bizony az ő vallásuk létezett elsőként, csak a tények teljesen mást mutatnak, s kiderül, hogy a 7. 19. vagy 20. században alakultak. Mint például a kérdésben szereplő vallás, ami 1966-ban alakult.


Egyébként ez a mondata sem igaz:

"Történeti szempontból a "hinduizmus" valóban több ezer éves vallás, egyidős az írott történelem kezdetével"


Ilyen szempontból a judaizmus is sokkal régebbi vallás, hiszen az első írott védák "nagyon" későn keletkeztek. Persze mihez képest későn, mondjuk a korábban említett vallásokhoz képest.

2019. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy egy európai lehet egyáltalán egy hindu vallás tagja vagy eleve nonszensz a kérdés? Emiatt kellett esetleg egy úgy elnevezés?
2019. aug. 23. 19:37
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a hinduizmos nagy ismerője, de kialakulása alapján nem nagyon.

A hinduk, egy nomád népcsoport volt, akik megtelepedtek Indiában, magukat árjáknak nevezték. A leigázott népek annyira alantasnak számítottak a hinduk számára, hogy még kasztba sem tartoztak, kaszton kívüliek voltak, meg sem érintették őket a hinduk. Lényegében egy európai ember is ilyennek számít, ha kezet fognak veled, utána gyorsan elmennek alaposan mosakodni.

Ráadásul a kasztokba születni lehet tudtommal. Valószínűleg amikor a hinduk elkezdték terjeszteni vallásukat, akkor kicsit enyhítettek ezeken.

2019. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Lehet. És arról hallottál vagy olvastál, hogy amikor a férj (teste) meghalt, akkor a feleségét elégették máglyán? Ennek milyen elképzelés lehetett az alapja? És vajon mikor hagytak fel ezzel a szokással? Csak kérdem, de ha esetleg nem tudod, majd felteszem külön kérdésben.
2019. aug. 23. 20:35
 17/21 anonim ***** válasza:

Valóban van ilyen a hindu vallásban, ez a férj és feleség összetartozását szimbolizálja. A britek régen betiltották, de még most a 21. században is vannak ilyen esetek.

Ezek az özvegy asszonyok hol önként mentek a halálba, hol erőszakkal, ha önként nem akartak.

2008-ban volt egyébként egy ilyen regisztrált eset. Aztán ki tudja mennyi nem derül ki.

2019. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Közben elolvastam erről két cikket, az egyik megdöbbentőbb volt számomra, mint a másik. (Nem tudtam, hogy ilyen a helyzet Indiában: gyermekprostitúció, gyermekkereskedelem... A szűz lányokat azért veszik meg férfiak, mert szerintük ez a gyógymód a nemi betegségükre... A többit nem is sorolom.)


Visszatérve a szatíra: az egy dolog, hogy valaki önként vállalja a halált, de ha a rokonság kényszeríti, az tkp. már gyilkosság.

2019. aug. 23. 21:02
 19/21 anonim ***** válasza:

"az egy dolog, hogy valaki önként vállalja a halált"

Én már ezzel sem értek egyet, mert nem önként vállalja, hanem a tudatos belenevelésnek köszönhetően. Tehát nincs igazi választása.

2019. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy egészen más az ő nézőpontjuk, mint egy átlag európaié. Feltételezem, hogy a hagyomány Szati tettére vezethető vissza.(?)


Ez lehet egy hiedelem, de a hiedelmekben is lehet igazság.


Ugyanakkor valóban nehéz eldönteni, hogy önkéntes-e az a cselekedet, amikor gyermekkortól kezdve ezeket az elveket hallja, ilyenek az elvárások. Ez egyfajta programozás.


(Persze, Szati máshogy csinálta, nem máglyával.)


"Szatit apja, Daksa mélyen megbántotta amikor férjét, Sivát becsmérelte, erre a jóga tüzének lángra lobbantásával feladta életét."

2019. aug. 23. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!