Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 30 éves férfiak szüzen,...

30 éves férfiak szüzen, párkapcsolat nélkül mennyire egészségesek mentálisan?

Figyelt kérdés

Keresztény, elég konzervatív családból származom. 18 éves koromig jártam gyülekezetbe én is, de kiábrándultam az egészből. A hétvégén a szüleimnél voltam és mivel a gyülekezet épületét belülről újítják így a tagoknál vannak megszervezve a vasárnapi istentiszteletek és mivel a mi házunk nagy, ezért most nálunk volt. Itt találkoztam több régi ismerősömmel is és bár nyilván nem kérdeztem rá, de akinek nincs felesége az nagy eséllyel még szűz vagy, ha folyat is szexuális kapcsolatot azt titokban valószínűleg elég erős bűntudattal teszi. Mindenesetre én azt gondolom, hogy szüzek. Viszont ahogy a kérdésből is kiderül itt nem tinédzser vagy a húszas éveik elején járó fiatalokról van szó, hanem húszas éveik végén vagy 30+ férfiakról.


Bár én 18 évesen abba hagytam a gyülekezetbe járást egészen 22-23 éves koromig szűz voltam, mert képtelen voltam elszakadni a gyülekezetben tanított dogmatikus gondolkodástól, ez rengeteg belső vívódást okozott nekem. Azoknak akik 30 évesen is a szexualitásuk elfojtásával kell belülről hadakozni, azok vajon milyen mentális állapotban lehetnek a valóságban? Mert az egy dolog, hogy mit mutatnak kifelé belül teljesen biztos vagyok, hogy gyötrődnek főleg, ha látják, hogy másoknak ilyen korban a gyülekezeten belül feleségük és gyerekeik vannak.


Igazából a tapasztalatotokra és a véleményetekre lennék kíváncsi, gondolom máshol is vannak ilyen helyzetek.



2019. aug. 14. 10:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen vallású férfiak mind masztiznak este otthon, és sokszor azért ilyen furák, mert folyton bűntudattal küzdenek. Normál emberi működés a szexre való hajlam, pont mint hogy éhes vagy és kielégíted a szervezeted étellel. Ha hosszú ideig ez a kielégülés nem történik meg, az okozhat személyiségbeli torzulást.
2019. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
31%

Nem hiszem, hogy barmilyen mentalis problemat tud okozni. Kulonben nem valasztanak olyan sokan onkent a papi hivatast es az azzal jaro colibatust.


Amugy a keresztenyek tobbsege pont ilyen okokbol szokott hamar meghazasodni. Altalaban mar a 20as eveik elejen. De ismerek olyat, aki 35 evesen 2 honap alatt talalta meg es vette felesegul a parjat. Kb. a 3-4. randin mar meg is kerte a kezet. Gondolom, mar surgette a szukseglet. :)

De erre van kitalalva a hazassag, ahogy a Biblia is tanitja: "Ha azonban nem tudják magukat megtartóztatni, házasodjanak meg, mert jobb házasságban élni, mint égni." 1Kor 7:9

2019. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
74%

#32


Nyilván van, aki fogékony a papi munkára, de az is biztos, hogy a papok közül sem élnek mind cölibátusban. Azért érdekes dolgok történhetnek a zárdában a papok és az apácák között bizonyos esetekben...

2019. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként meg de, személyiségtorzulást tud okozni. A 31-es jól leírta.


Akinél nem okoz azt, az aszexuális.

2019. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
51%

#33 Sorra derülnek ki sajnos a katolikus pedofil botrányok... és hány ezer? Tízezer gyermekmolesztálás nem derül ki, mert rettegnek a szégyentől?


A papi cölibátus nem egészséges. Egy természetellenes kényszerállapot. Nap mint nap egy elfojtott beteges lét.


Ékes bizonyítványa a temérdek pedofil ügy... és kitudja tényleg, hogy az apácákat nem vágják kenterbe a sekrestyében a katolikus papok.


Arról se feletkezzünk meg, hogy királyként élnek a katolikus vezetők. A megyeszékhelyünkön a megyés püspök "playbániája" akkora mint egy hatalmas palota. Természetesen zárva a közönség előtt. Régesrég kórháznak, segélyszervezeteknek kéne adni...


...na de vissza a témára, egyértelmű bizonyíték, hogy súlyos lelki torzulásokat okoz az önkéntes/önkéntelen cölibátus.

2019. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy te észhez tértél, és nem hagytad, hogy olyanok szóljanak be a szexuális életedbe, akiknek ez nem is része.

Az egyháznak kevesebbet kellene foglalkoznia a szexxel. És többet a toleranciával.

2019. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
Semennyire
2021. ápr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!