Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért csak...

A keresztények miért csak akkor fogadják el a melegeket, ha azok heterónak hazudják magukat, vagy izomból lemondanak minden boldogságról és magányra ítélik magukat?

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 22:31
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:

"az sem teljesen igaz, hogy nagyobb lelki szintre lehet kerülni egy biztos családban."

Gyerekekről volt szó, azokra igaz!

2019. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert szerintük a melegek a Sátán csatlósai, akik a gonosz vadliberális ideológiát képviselve befurakodnak az élet minden területére, mindenhol propagálják ezt a káros eszmerendszert, s a végső céljuk az, hogy tönkretegyék, elpusztítsák a hagyományos házasságokat és családokat. Hiszen ha egy országban elérik céljukat, annak az országnak vége van. Ahol engedélyezik a melegházasságot, ott el fognak pusztulni a férfi+nő házasságok és családok. És még ez sem elég nekik, mert ott van a gender, s ahová ez befurakodik, ott már olyan elképesztő dolgok történnek, melyre már nem is lehet mit mondani: bizonyos franciaországi középületekben már 3 db WC van. Ez rettenetes. :)
2019. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:

"Te összekevered a bűt a betegséggel! Az általad felsoroltak bűnök, kisebb nagyobb vétségek, mig a homokosság betegség!"


Így már értem... vannak a bűnök azokat mások követik el meg vannak a kisebb nagyobb vétségek amiket meg én. Hát ez pont ellentétes a biblia tanításával.


A b*ziság nem betegség, ugyanis a betegségek egyetlen jellemzőjével sem rendelkezik. Nem tudjuk mi okozza, nem tudjuk, hogy lehet megelőzni, nem fertőz, nem öröklődik (pl mesterséges megtermékenyítés) és nem is gyógyítható.


És amúgy nem pont Jézus mondja, hogy "ne ítélj, hogy ne ítéltess"?

2019. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 tgt ***** válasza:
71%

Azok a keresztények, akik érzik, hogy homoszexuális késztetéseik vannak, azt, mint elfogadhatatlan érzést elfojtják magukban, és pont az ellenkezőjét teszik annak, mint amire vágynak. Például a saját heteroszexualitásukat hangsúlyozzák mindenhol, látványosan elkülönülnek a melegektől, kritizálják őket, stb. Az erős ellenszenv, amivel a melegekkel szemben viseltetnek, igazából a saját el nem fogadott vágyaiknak szól, azt vetítik ki másokra, így megszabadulnak az öngyűlölettől és bűntudattól. Aki viszont a saját szexualitásával jól megvan, annak semmi szüksége nincs rá, hogy folyton a melegek ellen küzdjön. Ő köszöni szépen, jól megvan, és örül, ha más is jól érzi magát.

Az a fajta terápia pedig, ami sok fundamentalista keresztény szerint képes a melegekből heterót csinálni, igazából arról szól, hogy megtanítja a melegeknek, hogyan kell heteróként viselkedni, hogyan kell elhitetni a környezettel hogy ő heteró. Így aztán ezek az emberek élethazugságban élnek, boldogtalanul. Mert a vágyaik nem változnak meg semmilyen terápiától. Ha valaki azt gondolja, hogy ez lenne a krisztusi válasz a homoszexualitásra, akkor az téved.

2019. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%

Keresztényként elfogadom a melegeket, nincs avval sem bajom, ha nyíltan kijelentik magukról, hogy nem heterók.


A bajom a meleglobbival van, és a prideal. DE ez nem a vallási, hanem csak is kiuzárólag a politikai nézeteim miatt van. Rengeteg ateista is ellenzi, mégsem mondod rájuk, hogy a vallásuk hibája.

2019. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
8%

Nem érdekel ki hogy szépítené a dolgot, a melegség egy rendellenesség. Egy hiba a mintán. Ádám mellé nem Jakab teremtetett.

Kényelmetlen érzés egy heterónak.

Ugyan nem betegség, de terjed mint egy vírus. Biztos vannak már divatból homik is.

A filmek, a média, óriási lobbit kerekít nekik. Csak azt nem tudom minek.


A világ sokszínű. De ha a színek összefolynak, csak valami szürkés jöhet ki belőle.

2019. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
73%
Én katolikus vagyok, elfogadom az egyház tanítását ebben a kérdésben, de nem gondolom, hogy jogom van megítélni bárkit is, hogy jogom lenne emiatt ócsárólni, vagy hátrányos megkülönböztetésben részesíteni a melegeket. Egyes keresztények bele sem gondolnak, hogy ez nekik milyen nehéz lehet, hogy ez bizony nem választás kérdése, nem olyan dolog, amin egyik napról a másikra változtatni lehetne. Isten mindenkit szeret, feltétel nélkül, pedig mindannyian bűnös emberek vagyunk, egyikünk sem tökéletes. Senki ne higyje magát jobb embernek, csak mert heteroszexuális.
2019. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
65%

"Mivel ez egy betegség és a betegségeket nem szoktuk elfogadni, ezért teszünk így!"


Aha, szóval szerinted betegség (nem az), de tegyük fel igazad van. A betegségeket nem szoktuk? szoktátok elfogadni?


Beteg családtagodat, barátodat, szomszédodat nem fogadod el?


Kidobod? kiközösíted? utálod? Ezt tanítja szerinted a kereszténység?

2019. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
85%

"Te összekevered a bűnt a betegséggel! Az általad felsoroltak bűnök, kisebb nagyobb vétségek, mig a homokosság betegség!"


Szóval a bűn megbocsátható, a betegség nem? Te el is olvasod, amit írsz?


Hát barátom, hosszú életem során soha senkinek nem kívántam rosszat, de neked szívemből kívánom, hogyha beteg leszel, mindenki forduljon el tőled.

2019. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
36%

23-28 "Így már értem... vannak a bűnök azokat mások követik el meg vannak a kisebb nagyobb vétségek amiket meg én."

Ezt hol olvastad? Én ugyanis ezt írtam:Te összekevered a bűnt a betegséggel! Az általad felsoroltak bűnök, kisebb nagyobb vétségek, mig a homokosság betegség! Ha az általam leírtakat így értelmezed, akkor mars vissza az alsó tagozatba!

Ez egy mentális betegség, amelynek okai homályosak, a megelőzése kétséges, nem fertőz és nem öröklődik.Elég sok hasonló betegség van.

"A betegségeket nem szoktuk? szoktátok elfogadni?"

A betegséget nem szoktuk elfogadni, hanem néven nevezzük és megpróbáljuk feltárni. A betegeket elfogadjuk, de úgy, mint betegeket, mint egy epilepsziást, skizofrént vagy egyéb elmekórost.

29:"Szóval a bűn megbocsátható, a betegség nem? Te el is olvasod, amit írsz?"

Te is menj vissza az alsó tagozatba! A betegséget nem megbocsátani kell, mert nem bűn, hanem néven nevezni,megismerni, feltárni és megpróbálni megelőzni vagy meggyógyítani, ha még kezdeti stádiumban van!

2019. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!