Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért csak...

A keresztények miért csak akkor fogadják el a melegeket, ha azok heterónak hazudják magukat, vagy izomból lemondanak minden boldogságról és magányra ítélik magukat?

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 22:31
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

Talán már válaszoltam, de akkor biztos nem olvastad, vagy nem a válasz szerzés a célod a oérdés ismétlésével.


Ez általánosítás. Csak az istenkáromló álkeresztények ilyenek.

Az igaz keresztény tudja, hogy a szexualitás teeeljesen lényegtelen. Csak a szenélyiség számít, és boldogan akarnak látni minden önzetlenségből fakadó létezőt.

2019. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy az ilyen kérdések szinte csak arra valók, hogy egymásnak ugradsszák a különböző hitű és felfogású embereket... :( és mennek a lepontozások, pedig magánügy és egyéni szociális probléma, ki milyen elveket vall, ki hogy áll ezekhez a dolgokhoz. Nem kell senkinek nekiesni, mert esetleg konzervatívabb, és nem fogad el mindent. A másik oldalt szintúgy békén lehet hagyni, nem az emberek dolga, hogy ítélkezzenek melegek felett. Talán nem is az egyházé. Bytheway, katolikusnak vallom magam, lehet szidni, szapulni, vannak nagyon jó meleg barátaim, és állok véleményem erről a témáról megtartom magamnak.
2019. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Ilyen elfogadást eleve nem szabad keresni.
2020. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

Valaki nagyon félre vezetett. Egyrészt általánosítasz.

Másrészt a keresztények mindent és mindenkit elfogadnak. A homoszexualitás olyan, ami semleges( nem mint pl a vágy, higy kínozzzunk mást, vagy a düh), így a keresztények közönyteli szeretettel fogadják el.


A keresztények sose örülnek az öntorzításnak. Azt hazudni, hogy más a szexuakitásod, értelmetlen. Nem a személyiség része, a személyiség részét pedig büszkén kell vállalni.


A keresztény élet az önmegvakósítás legfelsőbb értelméről szól. A boldogság eltaszítása önismerethiányból, és külső, hamis elvárások miatt, ennek az ellentéte.


Én semlegesen áltam hozzá a szexualitáshoz, és monogám voltam régen. Mióta elolvastam a biblia nagyját, azt vágyom, bár biszexuális lehetnék, de nem számít igazán, és poliamór lettem.

2020. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

A homoszexualitás bűn a Biblia szerint. Nem betegség, nem genetikai hiba, hanem bűn. Isten ereje által lehet megszabadulni belőle a Biblia szerint.


A keresztények elutasítják a bűnt, a lopást, a gyilkosságot, a paráznaságot, a homoszexualitást, a bálványimádást, stb. Ha valaki ezeket akarja csinálni, az nem keresztény, hanem bűnös ember.

2020. jan. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 george1113 ***** válasza:

"A homoszexualitás bűn a Biblia szerint. Nem betegség, nem genetikai hiba, hanem bűn. Isten ereje által lehet megszabadulni belőle a Biblia szerint.



A keresztények elutasítják a bűnt, a lopást, a gyilkosságot, a paráznaságot, a homoszexualitást, a bálványimádást, stb. Ha valaki ezeket akarja csinálni, az nem keresztény, hanem bűnös ember."


Utolsó már megint miről beszél? Kikért jött Jézus hanem a bűnösökért!


Ugyanis a kereszthalán minden ember bünét magára vette! Nála nincs kivétel, szereti a bünös embert. Isten azokat nem szereti akik tévesen ilyen információkkal tömik tele az embereket hogy esélyük sincs isnenhez mert melegek, amikről nem tehetnek!


És nem bűn ahogy te írod, hanem betegség! Ki által jött be a bűn, a betegség, és általa a halál? Tudod te is!


Kikért jött Jézus? A bünösökért, és betegekért


Máté 9.13

13Menjetek és tanuljátok meg, mit jelent: Irgalmasságot akarok, nem áldozatot. Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.”


Igen meg lehet szabulni a SzentéLek betöltésével, ami nem személy válogató, és nem tevékeny erő.


Te azt mondod a bünösök nem érdemelnek kegyelmet, önerőböl térjen meg? De hogy mikor a büne miatt elítéled? És nem tud, mert megváltásra, és bűnbocsánatra van szügsége, amiben nem te hiszel!

Holott attól még hogy tanulmányozod a bibliát még nem azt jeleni hogy ítélkezhetsz, mikor te is ugyanolyan bünös vagy mint bárkimás, holott te is bűnt cselekszed ezzel, hogy elítéled a bűnösöket.


Mit mond jézus? Szeresd felebarátod mint ön magadat. Hol áll ezzel öszhangban a hitnézeted?

2020. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 george1113 ***** válasza:
És nem vagy keresztény. Egy olyan társulat ne nevzze magát kereszténynek, akik a háromságban nem hisznek, és a ketesztségben. Ugyanis az őrtörnyotokba osztlopra lett feszítve jézus. A ti felekezetek neve! Jehovatanúi-társulat oszlopság
2020. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 george1113 ***** válasza:

Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet! 

Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, tegyetek jót haragosaitokkal és imádkozzatok üldözőitekért és rágalmazóitokért. 

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátok fiai, aki felhozza napját mind a jókra, mind a gonoszokra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak. 

Ha csak azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi jutalmat érdemeltek? Nem így tesznek a vámosok is? 

És ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi többet tesztek? Nem így tesznek a pogányok is? 

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes. "


/Máté 5. 43-48/


'Hallottátok a parancsot' (ó szövetség) ami a mózes törvénye!

 

'Én pedig azt mondom nektek Szeressétek ellenségeiteket,' ez pedig az új szövetségi kegyelem (evangélium)


Jehovatanui felismeritek az igében magatokat?

2020. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!