Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A maszturbálást nem elítélő...

A maszturbálást nem elítélő keresztények bűnösnek tartják azt az embert, aki guminővel fekszik le?

Figyelt kérdés

2019. aug. 31. 22:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

#19

Mért ne tudnék laza lenni? Azért nem tudom a választ, mert nem foglalkozok a témával napi szinten. Mért? Mert rohadtul nem érdekel ki mit csinál a guminőjével. A kérdező azt akarta megtudni, hogy keresztény szempontból és a Biblia szerint bűnnek számít-e. Hol érdekel az engem, hogy te nővel, férfival, állattal vagy halottal szeretkezel? Szerintem nem helyes, én nem csinálnám, az hogy te mit csinálsz, a te dolgod.

Sajnos amikor ízig-vérig ateista voltam, én is beleestem ugyanabba a hibába, mint te. Minden "hívőt" megítéltem az alapján, amit a templomban és a gyülekezetekben láttam. Nem mindenki bolond, aki hisz Istenben. Könyvet lehetne írni az egyházak hibáiról, talán sokkal kevesebb ateista lenne, ha nem lennének egyházak.

2019. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

#21


Aki laza, az nem foglalkozik olyan hülyeséggel, hogy a Biblia és a keresztény hit szerint bűn-e guminővel szexelni, márpedig te igencsak elgondolkodtál rajta. Ez a válasz, hogy "nem tudod" azt sejteti, hogy igen, lehet, hogy bűn. Ez meg csak a keresztény vallást teszi nevetségessé, ami ilyen teljesen hétköznapi vicces dolgot bűnnek nevez.


Nem tudom, hogy te "ízig-vérig" ateista voltál-e. Akkor kb. olyan szinten kellett volna lenned, mint amilyen Christopher Hitchens volt. Szerintem te inkább egy gyenge agnosztikus voltál.


Én viszont ízig-vérig vallásos ember voltam. Bár megteheted azt, hogy kétségbe vonod a régi hitemet, az csak annál jobb, mert ezek szerint sosem hittem igazán ebben a maszlagban.

2019. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
#22 ez egy filozófiai / társadalmi probléma megbeszélése. Nem a lazulásról szól. Lazán kijelenthetjük, hogy természetellenes beteg dolog és nem foglalkozunk vele többet.
2019. szept. 1. 13:08
 24/35 A kérdező kommentje:
Vagy lazaság alatt arra gondoltál, hogy ha akarsz valamit megcsinálod, akkor is ha bűn / ha rossz, csak jó legyen? Ne foglalkozzunk a következményével? Majd ha bekövetkezik lesz valami?
2019. szept. 1. 13:11
 25/35 A kérdező kommentje:
Ha nem reklámozom a szexuális életem, akkor laza tudok maradni? Ha csak titokban előveszem a gumibabát és lehúzom a redőnyt, hogy nehogy meglássák?
2019. szept. 1. 13:13
 26/35 A kérdező kommentje:
Pedig lehet vinnám sörözni és néha még a fenekére is rávernék egy picit, hogy aztán a nyakába cuppanthassak.
2019. szept. 1. 13:20
 27/35 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Miért lenne beteges dolog? Mondjuk egy házibulin ha viccből elkezdi valaki kefélni a guminőt részegen egy lányhorda előtt, amin jót nevetnek, miért lenne beteges?


Természetesen lehet beteges is az ilyen ember, de szerintem az emberek többsége egyszerűen csak viccnek gondolják, jókat nevetnek az ilyeneken, és kész. Nyilván aki komolyan gondolja a guminővel a "szexet" az beteg. Dehát beteg ember a keresztények közt is van, a Szentlélek meg nem gyógyítja őket ki.

2019. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Jó így értem, hogy mire gondoltál:)

Szerintem is inkább egy jó viccként kell gondolni rá, mint felháborodni vagy hasonlók.

2019. szept. 1. 13:28
 29/35 A kérdező kommentje:
Én amúgy tényleg nem vagyok laza. Még akkor sem tudom elengendi magam, ha ittam és egyedül vagyok, vagy olyanokkal, akik megbízhatóak. Állandó szorongásban élek, még amikor nincs rá okom is találok valamit. Egyedül az oldja a gátlásaimat, ha beletőrödök. Nem kell olyannak lennem, amilyen nem vagyok.
2019. szept. 1. 13:36
 30/35 A kérdező kommentje:
Az a baj velem, hogy a laza emberek között dorong vagyok, a komoly emberek meg idétlennek néznek.
2019. szept. 1. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!